Webináře - nejčastější dotazy, důležitá upozornění, tipy

Zde najdete nejdůležitější informace k námi pořádaným webinářům. Doporučujeme všem se s informacemi seznámit. Doplňující informace najdete také v sekci dotazy.

Zajímá Vás, co čekat od našich webinářů? Nejste si jisti zda je Vaše přihlášení v pořádku, nebo zda si poradíte s technikou? Máte nějaké dotazy k organizaci či administraci? Pak si přečtěte tento článek celý. Nenaleznete-li svou odpověď, obraťte se na naši kancelář.

Sdílet na Facebooku

Jak poznám, že je pro mě webinář vhodný? 

Nejste si jisti, zda je webinář vhodný právě pro Vás? V podrobnostech akce uvádíme, pro jakou cílovou skupinu je akce určena. Orientačně se také můžete řídit filtrací ve vyhledávání akce.
Pokud máte pocit, že Vám akce může něco dát, i když neuvedeme Vaši cílovou skupinu, účast je možná. Na všechny kurzy tak srdečně vítáme např. asistenty pedagoga, nebo rodiče. Na druhou stranu vezměte v potaz, že akce je přizpůsobena jiné cílové skupině a některé z uvedených informací nemusíte proto v praxi využít, nebo pro Vás bude školení hodně odborné.

Nejsem si jistá/ý, zda jsem na webinář úspěšně přihlášen/zařazen.

Po odeslání přihlášky na akci od nás obdržíte automatické potvrzení přijetí přihlášky, eventuálně rovnou informaci, že je již obsazená kapacita akce. Je-li kapacita volná, pak Vám následně potvrdíme Vaše zařazení mezi účastníky. Nezřídka se stává, že tyto zprávy spadnou do jiné složky než Doručené, zejména do složek typu Spam, Hromadná, Nevyžádaná, Newsletter, ... Prohledejte tedy i tyto složky, nebo hledejte dle odesilatele (info(zavináč)tvorivaskola.cz).
Pokud nenaleznete zprávu v žádné složce pošty, nebo si nejste jisti, zda s Vaší účastí počítáme, kontaktujte nás. Stav přihlášení ověříme, případně nastavíme jinou kontaktní e-mailovou adresu.
Upozorňujeme, že přihláška se stává závaznou jejím odesláním. Správné doručování zpráv si musí zajistit účastník.

Přišla mi od Vás zpráva, že je již webinář obsazen. Je možné se na něj přesto nějak dostat?

I webináře mají omezenou kapacitu. Velmi snadno se může stát, že se přihlásíte a ta je již plná. Někdy lektor nabídne další termín. Pak Vás o této skutečnosti budeme přednostně informovat a nabídneme Vám přesunutí přihlášky na nový termín. Můžete nám pak buď potvrdit zájem o přesun, nebo si vyplnit novou přihlášku.

Také se může stát, že se nějaký zájemce z webináře odhlásí. V takovém případě kontaktujeme náhradníky dle pořadí a po telefonickém potvrzení trvajícího zájmu účastnit se je náhradník zařazen dodatečně. 

Kdy a jak získám odkaz pro připojení ke schůzce?

Odkaz, pomocí kterého se ke schůzce připojíte, zasíláme obvykle den předem (odpoledne/vpodvečer) na kontaktní e-mail zadaný v přihlášce. Opět se může stát, že se zpráva nezobrazí ve složce doručené, prohledejte proto vše, i další složky (Spam, hromadné....), ev. se nedoručí vůbec (stává se to zejm. u školních e-mailových adres). 

V případě, že v den konání odkaz v poště nedohledáte, kontaktujte nás a pošleme Vám zprávu znovu/jinam. Ideálně se s námi spojte už dopoledne a telefonicky, Váš požadavek pak můžeme vyřídit okamžitě a máme jistotu, že jste již zprávu v pořádku obdrželi.

Kdy a jak se mám ke schůzce přihlásit?

Přihlášení ke schůzce proveďte klikem na odkaz uvedený v e-mailu, ideálně cca 5 min. před zahájením. Pokud by odkaz nebyl platný, zkopírujte si URL adresu a vložte ji do adresního řádku internetového prohlížeče, nebo nás kontaktujte.

Víte-li, že se připojíte se zpožděním, kontaktujte nás předem. Stejně tak se ozvěte v případě technických potíží, ať můžeme vše a včas řešit.

Po rozkliknutí odkazu s adresou se Vám může objevit informace:

 • Schůzka ještě nezačala Schůzka ještě není otevřená, vyčkejte/odpočet času do zahájení. Pokud je již čas zahájení akce, kontaktujte nás. Obvykle otvíráme místnost aspoň 5 minut předem.
 • Pokud by webinář probíhal v jiném prostředí než Live webinar (aktuálně jiné nevyužíváme) může dojít ještě k:
  • Vše jsem zadal/a, ale zůstala jsem v předsálí (byla odeslána Vaše žádost o vstup a máte vyčkat, než ji někdo potvrdí) - Pokud se přihlašujete s velkým předstihem, může potvrzení vstupu trvat i několik minut i když je schůzka již spuštěná (můžeme testovat spojení). Pokud je již čas zahájení schůzky a přesto nejste "vpuštěn/a do místnosti, kontaktujte nás. 
  • Ke schůzce se nelze připojit. U Google meet použijte osobní účet (viz níže). V případě potíží nás kontaktujte.

Co je pro připojení ke schůzce (na webinář) třeba?

 • K připojení ke schůzce potřebujete samozřejmě přístup k internetu přes zařízení s minimálně reproduktorem.
 • Dále musíte znát internetovou adresu "místa", kde se webinář bude přenášet. Informace obsahující odkaz na "místo konání" přijdou den před akcí-viz výše. POZOR! je možné, že Vám e-mail s odkazem spadne do složky Spam, Hromadná apod..
 • Aktuálně nevyužíváme: V případě schůzek v MS Teams či Google je někdy potřeba mít nainstalovaný program, ve kterém se schůzka spouští, nebo vytvořený uživatelský účet. Technika se někdy chová nevyzpytatelně, nebo nestandardně. Níže uvádíme stručné charakteristiky k nejčastěji využívaným prostředím včetně variant, které mohou nastat, na co se můžete připravit.
 • Po připojení se k webináři se můžete podepsat do chatu (v některých prostředích nám to usnadní kontrolu prezence, nebo to využijete pro potřebu vytvoření printscreenu).

V jakém prostředí webináře probíhají?

Webináře standardně pořádáme v uživatelsky nenáročném prostředí LIVE WEBINAR. V minulosti jsme využívali ještě GOOGLE MEET nebo MICROSOFT TEAMS. 
Doporučujeme nenechávat připojení na poslední chvíli, ale přihlašovat se cca 5 min. předem.
V případě potíží se na nás můžete obrátit, ideálně telefonicky. (Těsně před zahájením webináře se věnujeme jeho administraci, na e-maily v tomto okamžiku nejsme schopni reagovat obratem). Pokusíme se zjistit příčinu problému a nasměrovat Vás k jeho odstranění. 

LIVE WEBINAR

 • Spustíte kdekoli, probíhá v prohlížeči, žádnou aplikaci nestahujete.
 • Účet nezakládáte.
 • Po kliknutí na odkaz se pouze podepište CELÝM JMÉNEM a potvrďte (OK). 
 • Na schůzce není nutně třeba nic řešit, nastavovat. Hlasitost si upravte na svém zařízení, můžete využít chat.
 • Pokud chcete vědět, jak prostředí vypadá a co kde najdete, zde je stručný přehled, návod.

GOOGLE MEET

 • V telefonu si musíte stáhnout nejprve aplikaci, na PC spustíte rovnou v internetovém prohlížeči.
 • Pro připojení ke schůzce bude google pravděpodobně vyžadovat přihlášení k nějakému Vašemu účtu. Upozorňujeme, že školní účty GOOGLE mohou přístup ke schůzce založené mimo domovskou komunitu blokovat (hojně se tak děje). Může se také stát, že na některou schůzku se se školním účtem přihlásíte, ale příště už se to nepovede. Proto doporučujeme přihlašovat se rovnou přes svůj osobní účet případně zde najdete návod od Googlu na zřízení nového. Pro přihlášení můžete také využít účet rodinného příslušníka. 
  Návod k přihlašování do Google meet jsme připravili zde.

MICROSOFT TEAMS

 • Lze spustit v prohlížeči, nebo můžete využít staženou aplikaci (na PC i telefonu).
 • Nemusíte mít nutně založen účet - svoje jméno vyplníte při spojení. Přesto se může stát, že po Vás aplikace bude chtít přihlášení (zejména při připojování přes aplikaci), nebo bude zařízení vyžadovat stažení aplikace. Chcete-li být klidní, aplikaci si předem stáhněte, případně i vyzkoušejte nějakou testovací schůzku s kamarádkou/rodinným příslušníkem.

Co dělat po úspěšném připojení ke schůzce, jak nastavit techniku?

 • Především při připojování napište svoje celé jméno. Nemůžeme Vás jinak najít v prezenční listině a vést  jako absolventa. Děkujeme. Pokud nejste přihlášen/a pod svým CELÝM jménem, uveďte jej dodatečně alespoň v chatu. V opačném případě můžeme být Vaše připojení ukončeno.
 • Pokud je vás přihlášeno z jedné školy více a sledujete webinář z jednoho zařízení, napište do chatu jména všech přítomných! Ať můžeme při kontrole prezence označit všechny přítomné.
 • Při přihlášení máte automaticky vypnutý mikrofon. Zapněte si jej, jen pokud budete chtít komunikovat s lektorem.
 • Zapnutí kamery je čistě Vaše volba. Během webináře bude přenos vidět pouze, pokud budete hovořit na mikrofon.
 • Změnu nastavení zvuku provedete v nastavení svého zařízení (PC/telefon/tablet). 
 • Máte-li potíže ze zvukem, zkontrolujte nastavení reproduktorů jak v zařízení, na kterém schůzku sledujete (nastavení zvuku PC/telefonu), tak zkontrolujte nastavení v prohlížeči (můžete mít vypnutý zvuk webu/karty).
 • Během přestávky se pokud možno ze schůzky neodhlašujte
 • Tipy při technických potížích zde.

Odhlašování z akce - kdy a jak je to možné?

Může nastat situace, že se objednaného webináře nemůžete účastnit. Pak máte možnost se odhlásit, nebo za sebe vyslat náhradníka. Z webináře je třeba se odhlásit minimálně 3 dny před zahájením, a to na kontaktech kanceláře, jinak je účtováno storno (podrobně zde). Kapacita akcí, včetně webinářů, je omezena a svým přihlášením blokujete místo dalším zájemcům. 
U některých webinářů je v těchto případech také možnost absolvovat ze záznamu. Na tuto možnost se u nás informujte předem!

Nezdařila se mi platba přes platební bránu. Co mám dělat? 

Nic se neděje. Pokud se platba kartou z nějakého důvodu nezdaří, budeme Vám kurz fakturovat. Nemusíte dělat vůbec nic, fakturu zašleme automaticky (viz bod níže) a kurzovné na základě ní zaplatíte převodem na náš účet.

Kdy (kam a jak) mi přijde faktura? 

Webináře fakturujeme dle OP nejdříve v den konání, nejpozději dle zákona do 15 dní ode dne uskutečnění akce. Doklady rozesíláme elektronicky na zadanou e-mailovou adresu.

Nedošla Vám faktura? Pokud Váš webinář dosud neproběhl (nebo alespoň jeho první část), pak je to v pořádku. Pokud fakturu nenajdete v doručené poště ani po výše uvedené lhůtě, informujte se o stavu v kanceláři. Hradí-li Vám kurz zaměstnavatel, pak byl doklad pravděpodobně zaslán přímo jemu. (Odesíláme nejčastěji přímo hospodářce/ekonomce, ev. na sekretariát/kancelář.)

Upozorňujeme že objednaný webinář je fakturován i v případě, že se ho nezúčastníte. Objednávka je závazná a my Vám blokujeme na akci místo, respektive je v tomto případě zabíráte jiným zájemcům. Více viz výše odhlašování z akce.

Nezúčastnila jsem se objednaného webináře. Co mám dělat?

Při přihlášení na webinář závazně počítáme s Vaší účastí. Zrušit ji lze jen řádným a včasným odhlášením (viz výše Odhlašování z akce). V případě, že jste se z akce neodhlásili, máme nárok vyžadovat úhradu plného kurzovného. U většiny webinářů je pak možnost absolvovat jej dodatečně ze záznamu. Bezodkladně nás kontaktujte a informujte se na podrobnosti. Obvykle záznam zašleme v případě Vaší neúčasti automaticky, ale ať Vám zpráva neuteče.

Dostanu osvědčení z absolvovaného webináře?

Osvědčení posíláme absolventům do 3 dnů od ukončení akce elektronicky. Dokument je opatřen certifikovaným elektronickým podpisem. Pro uchování originálu, archivujte osvědčení v elektronické podobě.

V případě, že Vám příloha v e-mailu nejde otevřít, nebo zprávu v poště do této doby nenajdete, obraťte se na nás. Zašleme Vám zprávu opakovaně. Upozorňujeme, že v telefonech někdy otvírání příloh zlobí a je potřeba zprávu otevřít v PC. Stejně tak se k příloze pravděpodobně nedostanete, spadne-li Vám do spamu. Pak je potřeba zprávu nejprve přesunout do doručených.

Některé webináře je možné absolvovat i ze záznamu. V případě potřeby se na tuto možnost a podmínky pro konkrétní webinář informujte předem.

Dostanu z webináře nějaké materiály?

Někteří lektoři poskytují po ukončení webináře zaslání prezentace/její části, přehled probíraných aktivit, či jiné materiály, s kterými Vás na webináři seznámili. Nic z toho však není samozřejmostí a není možné si nárokovat. Je v kompetenci a na dobré vůli konkrétního lektora, s čím se s Vámi rozhodne podělit. Respektujte prosím to, že případné materiály mohou podléhat autorským právům lektora nebo jiných subjektů a využívejte je pouze pro vlastní potřebu/výuku. Chcete-li vědět, co konkrétně od lektora obdržíte, dotažte se jej na začátku webináře.
U některých webinářů uvádíme, že jsou v ceně Karty a šablony k příslušnému předmětu a ročníku, které vydáváme. Po webináři je od nás obdržíte e-mailem, elektronicky. Upozorňujeme, že na tento produkt se vztahují autorská práva. Soubor je určen výhradně pro Vaši potřebu, s tím, že materiál smíte tisknout a využívat s žáky ve svých hodinách. Materiály zasíláme obvykle do týdne po akci. Děkujeme za pochopení. Pokud ani po této době materiály ve svém e-mailu nenaleznete, kontaktujte nás.

Bude po webináři k dispozici záznam?

Přístup k záznamu zasíláme pouze na vyžádání. Vyžádat si jej je třeba předem, nebo bezprostředně po uskutečnění webináře. Zasíláme po zpracování, nejdříve den po akci, obvykle do 3 pracovních dní. Je dostupný minimálně 3 dny. Pozdější žádosti už není možné z organizačních důvodů akceptovat (záznam už není dostupný). Děkujeme za pochopení. Spolu s odkazem obdržíte i informaci, do kdy je záznam přístupný, případně jak získat osvědčení. 

Rád/a bych webinář zahrnul/a do školního projektu Šablony JAK. Je to možné? Co budu potřebovat?

U každé akce uvádíme, zda je vhodná pro zařazení do šablon. Většina námi pořádaných školení požadavkům MŠMT vyhovuje. V rámci projektu pak musíte vzít ještě v potaz, zda máte pro danou oblast zvolenou šablonu. To je pro ne/zařazení směrodatné.

Zjistěte si u zaměstnavatele, zda můžete v rámci šablon čerpat i na DVPP, zda šablona ještě není vyčerpaná, případně zda máte nastavená nějaká další individuální omezení.

V projektu je nutné dokládat originál osvědčení (fyzický nebo elektronický). Od nás obdržíte osvědčení elektronicky. Pro potřebu kontroly projektu je tedy nutné je v elektronické podobě uchovávat, případně je rovnou vložte do ZoR.

Pro potřebu printscreenu, který po Vás bude zaměstnavatel v tomto případě vyžadovat, se v chatu podepište celým jménem a následně si obrazovku "vyfoťte". Krom Vašeho celého jména si pohlídejte, aby na snímku figurovala i spodní lišta obrazovky s aktuálním datem a časem. Z tohoto důvodu nejsou vyhovující snímky pořízené při sledování z mobilu/tabletu-otevřete si schůzku aspoň na pořízení snímku v PC.

Více informací zde.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Máte jiný problém? Podívejte se také do naší sekce Dotazy. Pokud odpověď nenaleznete ani tady, kontaktujte nás! Vyžadujete-li rychlou odpověď, doporučujeme řešit dotaz telefonicky.

5. 8. 2024, 6. 8. 2024, 7. 8. 2024, 8. 8. 2024

24 vyučovacích hodin

vhodné do šablon

ZŠ Praha 6, Na Dlouhém Lánu 43

1. stupeň ZŠ
(ne)pedagogičtí pracovníci

Anotace:

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma Pracovní karty a šablony pro činn. výuku PRV 3 v ceně 185 Kč. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“. 

Těšte se na:

 • Aktivizující metody práce.
 • Vhodné materiály, pomůcky a internetové odkazy. Využívání encyklopedií, koutků přírody, map, výukových filmů a programů...
 • Využití mimoškolního prostředí pro výuku, exkurze, besedy
 • Využití mezipředmětových vztahů.
 • Prvky kritického myšlení, vytváření a náměty projektů.
 • Rozvoj klíčových kompetencí při činnostním vyučování.
 • Rozvoj komunikativních dovedností, rozhovory a vyprávění.
 • Využití praktických zkušeností ze života žáků ve výuce
 • Náměty na projektové vyučování, zajímavé aktivity

Přírodověda se neučí, ale žije. Tak si ji přijďte zažít. 

M

5. 8. 2024, 6. 8. 2024, 7. 8. 2024, 8. 8. 2024

24 vyučovacích hodin

vhodné do šablon

ZŠ Praha 6, Na Dlouhém Lánu 43

1. stupeň ZŠ
(ne)pedagogičtí pracovníci

Anotace:

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro  činnostní učení M ve 4. ročníku v ceně 185 Kč. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

AJ

13. 8. 2024, 14. 8. 2024, 15. 8. 2024, 16. 8. 2024

24 vyučovacích hodin

vhodné do šablon

SŠ logistiky a chemie, U Hradiska 29, Olomouc

akreditace MŠMT

1. stupeň ZŠ

Anotace:

Kurz předkládá smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky anglického jazyka ve 3.(1.) - 5. ročníku, vytvořený na míru pro české děti. Předkládaný způsob výuky žáky nepřetěžuje a přináší výborné výsledky. Umožní vám žáky motivovat, zaujmout a naučit je anglicky tak, aby na konci 5. ročníku dosáhli dovedností používat cizí jazyk v souladu s Evropským referenčním rámcem – úroveň A1. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. 

Kurz je vhodný pro všechny učitele Aj působící na 1. stupni ZŠ. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“. 

Demonstrační soubor číslic a koleček - 11 barevných obrázků

Demonstrační soubor číslic a koleček - 11 barevných obrázků

Názorná pomůcka pro výuku matematiky, určená pro zavěšení do třídy. Učitelům se osvědčilo…

Dostupnost Skladem
165 Kč
- ks +

Pirátská abeceda - didaktická hra pro 2 - 4 hráče NOVINKA

Pirátská abeceda - didaktická hra pro 2 - 4 hráče NOVINKA

NOVINKA! Vzdělávací a přitom i zábavná hra na procvičení čtení písmen v češtině a…

Dostupnost Skladem
278 Kč
- ks +

Početní divadélko (NOVINKA)

Početní divadélko (NOVINKA)

Originální didaktická hra pro uvedení dětí do počtářského světa.

Dostupnost Skladem
279 Kč
- ks +

Angličtina činnostně III. - soubor postupů pro výuku gramatiky a řeči v…

Angličtina činnostně III. - soubor postupů pro výuku gramatiky a řeči v 3. a 4. roce výuky

Tento soubor činnostních postupů je vytvořený pro výuku Aj ve 3.–4. roce výuky na ZŠ. V…

Dostupnost Skladem
185 Kč
- ks +

Reference

"Základní školy, se kterými Tvořivá škola úzce spolupracuje na zavádění činnostního učení."

více

"Přečtěte si, co říkají o našich kurzech jejich absolventi!

Uvedené reference jsou vybrané z anonymních evaluačních dotazníků vyplněných účastníky po skončení akce."

více

Každoročně pro vás připravujeme několik letních škol. Přečtěte si, jak s nimi byli spokojeni jejich absolventi!

Uvedené reference pochází z anonymních evaluačních dotazníků vyplněných účastníky po skončení akce.

více