Webináře - nejčastější dotazy, důležitá upozornění, tipy

Zde najdete nejdůležitější informace k námi pořádaným webinářům. Doporučujeme všem se s informacemi seznámit. 

Zajímá Vás, co čekat od našich webinářů? Nejste si jisti zda je Vaše přihlášení v pořádku, nebo zda si poradíte s technikou? Máte nějaké dotazy k organizaci či administraci? Pak si přečtěte tento článek celý. Nenaleznete-li svou odpověď, obraťte se na naši kancelář.

Sdílet na Facebooku

Jak poznám, že je pro mě webinář vhodný? 

Nejste si jisti, zda je webinář vhodný právě pro Vás? V podrobnostech akce uvádíme, pro jakou cílovou skupinu je akce určena. Orientačně se také můžete řídit filtrací ve vyhledávání akce.
Pokud máte pocit, že Vám akce může něco dát, i když neuvedeme Vaši cílovou skupinu, účast je možná. Na všechny kurzy tak srdečně vítáme např. asistenty pedagoga, nebo rodiče. Na druhou stranu vezměte v potaz, že akce je přizpůsobena jiné cílové skupině a některé z uvedených informací nemusíte proto v praxi využít, nebo pro Vás bude školení hodně odborné.

Nejsem si jistá/ý, zda jsem na webinář úspěšně přihlášen/zařazen.

Po odeslání přihlášky na akci od nás obdržíte automatické potvrzení přijetí přihlášky, eventuálně rovnou informaci, že je již obsazená kapacita akce. Je-li kapacita volná, pak Vám následně potvrdíme Vaše zařazení mezi účastníky. Nezřídka se stává, že tyto zprávy spadnou do jiné složky než Doručené, zejména do složek typu Spam, Hromadná, Nevyžádaná, Newsletter, ... Prohledejte tedy i tyto složky, nebo hledejte dle odesilatele (info(zavináč)tvorivaskola.cz).
Pokud nenaleznete zprávu v žádné složce pošty, nebo si nejste jisti, zda s Vaší účastí počítáme, kontaktujte nás. Stav přihlášení ověříme, případně nastavíme jinou kontaktní e-mailovou adresu.
Upozorňujeme, že přihláška se stává závaznou jejím odesláním. Správné doručování zpráv si musí zajistit účastník.

Přišla mi od Vás zpráva, že je již webinář obsazen. Je možné se na něj přesto nějak dostat?

I webináře mají omezenou kapacitu. Velmi snadno se může stát, že se přihlásíte a ta je již plná. Někdy lektor nabídne další termín. Pak Vás o této skutečnosti budeme přednostně informovat a nabídneme Vám přesunutí přihlášky na nový termín. Můžete nám pak buď potvrdit zájem o přesun, nebo si vyplnit novou přihlášku.

Také se může stát, že se nějaký zájemce z webináře odhlásí. V takovém případě kontaktujeme náhradníky dle pořadí a po telefonickém potvrzení trvajícího zájmu účastnit se je náhradník zařazen dodatečně. 

Kdy a jak získám odkaz pro připojení ke schůzce?

Odkaz, pomocí kterého se ke schůzce připojíte, zasíláme obvykle den předem na kontaktní e-mail zadaný v přihlášce. Opět se může stát, že se zpráva nezobrazí ve složce doručené, ale spadne do jiné složky (Spam,....), prohledejte proto vše. Pokud zprávu s odkazem v den konání webináře ve své poště nenajdete, kontaktujte nás (ideálně už dopoledne a telefonicky).  

Kdy a jak se mám ke schůzce přihlásit?

Přihlášení ke schůzce proveďte klikem na odkaz uvedený v e-mailu, ideálně 10 min. před zahájením. Pokud by odkaz nebyl platný, zkopírujte si URL adresu a vložte ji do adresního řádku internetového prohlížeče, nebo nás kontaktujte.

Víte-li, že se připojíte se zpožděním, kontaktujte nás předem. Stejně tak se ozvěte v případě technických potíží, ať můžeme vše a včas řešit.

Schůzka je obvykle přístupná alespoň 15 min. předem. Po rozkliknutí odkazu s adresou se Vám může objevit informace:

 • Schůzka ještě nezačala Schůzka ještě není otevřená, vyčkejte. Pokud je již čas zahájení akce, kontaktujte nás.
 • Vše jsem zadal/a, ale zůstala jsem v předsálí (byla odeslána Vaše žádost o vstup a máte vyčkat, než ji někdo potvrdí) - Pokud se přihlašujete s velkým předstihem, může potvrzení vstupu trvat i několik minut i když je schůzka již spuštěná (můžeme testovat spojení). Pokud je již čas zahájení schůzky a přesto nejste "vpuštěn/a do místnosti, kontaktujte nás. 
 • Ke schůzce se nelze připojit. U Google meet použijte osobní účet (viz níže). V případě potíží nás kontaktujte.

Co je pro připojení ke schůzce (na webinář) třeba?

 • K připojení ke schůzce potřebujete samozřejmě přístup k internetu přes zařízení s minimálně reproduktorem.
 • Dále musíte znát internetovou adresu "místa", kde se webinář bude přenášet. Obvykle den před zahájením webináře zasíláme tedy všem přihlášeným informace obsahující odkaz na "místo konání". POZOR! je možné, že Vám e-mail s odkazem spadne do složky Spam, Hromadná apod., ev. se nedoručí vůbec (stává se to zejm. u školních e-mailových adres). V případě, že v den konání odkaz v poště nedohledáte, kontaktujte nás a pošleme Vám zprávu znovu/jinam. Ideálně se s námi spojte telefonicky, Váš požadavek pak můžeme vyřídit okamžitě a máme jistotu, že jste již zprávu v pořádku obdrželi.
 • V případě schůzek v MS Teams či Google je někdy potřeba mít nainstalovaný program, ve kterém se schůzka spouští, nebo vytvořený uživatelský účet. Technika se někdy chová nevyzpytatelně, nebo nestandardně. Níže uvádíme stručné charakteristiky k nejčastěji využívaným prostředím včetně variant, které mohou nastat, na co se můžete připravit.
 • Po připojení se k webináři se můžete podepsat do chatu (v některých prostředích nám to usnadní kontrolu prezence, nebo to využijete pro potřebu vytvoření printscreenu).

V jakém prostředí webináře probíhají?

Přecházíme na uživatelsky nenáročné prostředí LIVE WEBINAR. Některé webináře běží ještě v GOOGLE MEET nebo MICROSOFT TEAMS. Snažíme se už v detailu akce uvádět, v kterém prostředí daný webinář probíhá. Tuto informaci tedy máte obvykle už při přihlašování na webinář. 
Doporučujeme nenechávat připojení na poslední chvíli, ale přihlašovat se minimálně 10 min. předem.
V případě potíží se na nás můžete obrátit, ideálně telefonicky. (Těsně před zahájením webináře se věnujeme jeho administraci, na e-maily v tomto okamžiku nejsme schopni reagovat obratem). Pokusíme se zjistit příčinu problému a nasměrovat Vás k jeho odstranění. Může se stát, že vyřizujeme požadavek někoho dalšího a na telefonické spojení můžete čekat několik minut. 

LIVE WEBINAR

 • Spustíte kdekoli, probíhá v prohlížeči, žádnou aplikaci nestahujete.
 • Účet nezakládáte.
 • Po kliknutí na odkaz se pouze podepište CELÝM JMÉNEM a potvrďte (OK). 
 • Na schůzce není nutně třeba nic řešit, nastavovat. Hlasitost si upravte na svém zařízení, můžete využít chat.
 • Pokud chcete vědět, jak prostředí vypadá a co kde najdete, zde je stručný přehled, návod.

GOOGLE MEET

 • V telefonu si musíte stáhnout nejprve aplikaci, na PC spustíte rovnou v internetovém prohlížeči.
 • Pro připojení ke schůzce bude google pravděpodobně vyžadovat přihlášení k nějakému Vašemu účtu. Upozorňujeme, že školní účty GOOGLE mohou přístup ke schůzce založené mimo domovskou komunitu blokovat (hojně se tak děje). Může se také stát, že na některou schůzku se se školním účtem přihlásíte, ale příště už se to nepovede. Proto doporučujeme přihlašovat se rovnou přes svůj osobní účet případně zde najdete návod od Googlu na zřízení nového. Pro přihlášení můžete také využít účet rodinného příslušníka. 
  Návod k přihlašování do Google meet jsme připravili zde.

MICROSOFT TEAMS

 • Lze spustit v prohlížeči, nebo můžete využít staženou aplikaci (na PC i telefonu).
 • Nemusíte mít nutně založen účet - svoje jméno vyplníte při spojení. Přesto se může stát, že po Vás aplikace bude chtít přihlášení (zejména při připojování přes aplikaci), nebo bude zařízení vyžadovat stažení aplikace. Chcete-li být klidní, aplikaci si předem stáhněte, případně i vyzkoušejte nějakou testovací schůzku s kamarádkou/rodinným příslušníkem.

Co dělat po úspěšném připojení ke schůzce, jak nastavit techniku?

 • Především napište svoje celé jméno do chatu. Mnozí se totiž přihlašují pod neúplným jménem, nebo pod účtem rodinného příslušníka. Nemůžeme Vás pak najít v prezenční listině a vést Vás jako absolventy. Děkujeme. Pokud nejste přihlášen pod svým jménem, neuvedete ho v chatu a nezareagujete ani na výzvu k uvedení svého jména, můžeme být Vaše připojení ukončeno.
 • Pokud je vás přihlášeno z jedné školy více a sledujete webinář z jednoho zařízení, napište do chatu jména všech přítomných! Ať můžeme při kontrole prezence označit všechny přítomné.
 • Po přihlášení si vypněte mikrofon. Zapněte si jej, jen pokud budete chtít komunikovat s lektorem.
 • Zapnutí kamery je čistě Vaše volba. Někteří lektoři mají připravené aktivity, které lze vyzkoušet jen s použitím kamery. V takovém případě Vás k zapnutí kamery vyzvou. Chcete-li si aktivitu vyzkoušet, pak si kameru zapněte.
 • Doporučujeme nastavit si takové zobrazení, abyste viděli dobře lektora (obvykle pomocí označení lektora a zvolení funkce "připnout", nebo "výběr"). Sdílí-li lektor prezentaci, měla by se Vám automaticky zobrazit jako hlavní okno náhledu schůzky. Změnu nastavení zobrazení či zvuku provedete v nastavení konkrétní aplikace. 
 • Máte-li potíže ze zvukem, zkontrolujte nastavení reproduktorů jak v zařízení, na kterém schůzku sledujete (nastavení zvuku PC/telefonu), tak zkontrolujte nastavení i v aplikaci. Máte-li např. zapojen externí mikrofon s integrovanými reproduktory, které ale nevyužíváte, může aplikace využívat tyto reproduktory a je potřeba v nastavení v příslušném rozevíracím seznamu zvolit požadovaný reproduktor. 
 • Během přestávky se pokud možno ze schůzky neodhlašujte. Pokud byste se přesto v průběhu webináře museli odhlásit (nebo byli odhlášeni v důsledku přerušeného připojení k síti), a čekali na opětovný vstup do schůzky déle než 3-5 min., kontaktujte nás telefonicky. 

Odhlašování z akce - kdy a jak je to možné?

Může nastat situace, že se objednaného webináře nemůžete účastnit. Pak máte možnost se odhlásit, nebo za sebe vyslat náhradníka. Z webináře je třeba se odhlásit minimálně 3 dny před zahájením, a to na kontaktech kanceláře, jinak je účtováno storno (podrobně zde). Kapacita akcí, včetně webinářů, je omezena a svým přihlášením blokujete místo dalším zájemcům. 
U některých webinářů je v těchto případech také možnost absolvovat ze záznamu. Na tuto možnost se u nás informujte předem!

Nezdařila se mi platba přes platební bránu. Co mám dělat? 

Nic se neděje. Pokud se platba kartou z nějakého důvodu nezdaří, budeme Vám kurz fakturovat. Nemusíte dělat vůbec nic, fakturu zašleme automaticky (viz bod níže) a kurzovné na základě ní zaplatíte převodem na náš účet.

Kdy (kam a jak) mi přijde faktura? 

Webináře fakturujeme dle OP nejdříve v den konání, nejpozději dle zákona do 15 dní ode dne uskutečnění akce. Doklady rozesíláme elektornicky na zadanou e-mailovou adresu.

Nedošla Vám faktura? Pokud Váš webinář dosud neproběhl (nebo alespoň jeho první část), pak je to v pořádku. Pokud fakturu nenajdete v doručené poště ani po výše uvedené lhůtě, informujte se o stavu v kanceláři. Hradí-li Vám kurz zaměstnavatel, pak byl doklad pravděpodobně zaslán přímo jemu. (Odesíláme nejčastěji přímo hospodářce/ekonomce, ev. na sekretariát/kancelář.)

Upozorňujeme že objednaný webinář je fakturován i v případě, že se ho nezúčastníte. Objednávka je závazná a my Vám blokujeme na akci místo, respektive je v tomto případě zabíráte jiným zájemcům. 

Nezúčastnila jsem se objednaného webináře. Co mám dělat?

Při přihlášení na webinář závazně počítáme s Vaší účastí. Zrušit ji lze jen řádným a včasným odhlášením (viz výše Odhlašování z akce). V případě, že jste se z akce neodhlásili, máme nárok vyžadovat úhradu plného kurzovného. U některých webinářů je pak možnost absolvovat jej dodatečně ze záznamu. Bezodkladně nás kontaktujte a informujte se na tuto možnost v konkrétním případě.

Je webinář akreditovaný? Dostanu osvědčení z absolvovaného webináře?

Většina námi nabízených akcí je akreditována. V detailu akce je zveřejněno i číslo akreditace. Pokud se jedná o neakreditovanou akci, je tato skutečnost zdůrazněna. Z akreditovaných webinářů obdržíte osvědčení o jeho absolvování pouze v případě, že se na webinář přihlásíte nejpozději 30 min. od jeho zahájení pod svým jménem/ uvedete svoje jméno do chatu. V případě, že Vás nebude možné identifikovat, osvědčení Vám automaticky vydané nebude. 

Některé webináře je možné absolvovat i ze záznamu. V případě potřeby se na tuto možnost a podmínky pro konkrétní webinář informujte předem.

Osvědčení posíláme absolventům do 3 dnů od ukončení akce elektronicky. Dokument je opatřen certifikovaným elektronickým podpisem.
V případě, že Vám příloha v e-mailu nejde otevřít, nebo zprávu v poště do této doby nenajdete, obraťte se na nás. Zašleme Vám zprávu opakovaně. Upozorňujeme, že v telefonech někdy otvírání příloh zlobí a je potřeba zprávu otevřít v PC. Stejně tak se k příloze nedostanete, spadne-li Vám do spamu. Pak je potřeba zprávu nejprve přesunout do doručených.

Dostanu z webináře nějaké materiály?

Někteří lektoři poskytují po ukončení webináře zaslání prezentace/její části, přehledu probíraných aktivit, či jiných materiálů, s kterými Vás na webináři seznámili. Nic z toho však není samozřejmostí a není možné si nárokovat. Toto je v kompetenci a na dobré vůli konkrétního lektora, s čím se s Vámi rozhodne podělit. Respektujte prosím to, že případné materiály mohou podléhat autorským právům lektora nebo jiných subjektů a využívejte je pouze pro vlastní potřebu. Chcete-li vědět, co konkrétně od lektora obdržíte, dotažte se jej na začátku webináře.
U některých webinářů uvádíme, že jsou v ceně Karty a šablony k příslušnému předmětu a ročníku, které vydáváme. Po webináři je od nás obdržíte e-mailem, elektronicky. Upozorňujeme, že na tento produkt se vztahují autorská práva. Soubor je určen výhradně pro Vaši potřebu, s tím, že materiál smíte tisknout a využívat s žáky ve svých hodinách. Materiály zasíláme obvykle do 2 týdnů ale v případě, kdy probíhá velké množství webinářů, může zaslání trvat až 3 týdny. Děkujeme za pochopení. Pokud ani po této době materiály ve svém e-mailu nenaleznete, kontaktujte nás.

Bude po webináři k dipozici záznam?

Přístup k záznamu zasíláme pouze na vyžádání. Vyžádat si jej je třeba předem, nebo bezprostředně po uskutečnění webináře. Zasíláme po zpracování, nejdříve den po akci, obvykle do 3 pracovních dní. Je dostupný minimálně 3 dny. Pozdější žádosti už není možné z organizačních důvodů akceptovat (záznam už není dostupný). Děkujeme za pochopení. Spolu s odkazem obdržíte i informaci, do kdy je záznam přístupný, případně jak získat osvědčení. 

Rád/a bych webinář zahrnul/a do školního projektu Šablony JAK. Je to možné? Co budu potřebovat?

Do projektu můžete obecně zařadit jakoukoli vzdělávací akci, která odpovídá Vámi zvolené šabloně - tedy "osobnostně sociální rozvoj" či "inovativní vzdělávání". Pro osobnostně sociální rozvoj můžete uplatnit jakékoli naše školení z této oblasti, pro šablonu inovativní vzdělávání pak můžete vybírat z našich didaktických kurzů a webinářů.

Zjistěte si u zaměstnavatele, jaké školení ještě nemáte vyčerpaná, případně zda máte nastavená nějaká další individuální omezení (minimální hodinová dotace, volba jen vybraných šablon,...)

V projektu je nutné dokládat originál osvědčení nebo elektronicky podepsaný soubor. Od nás obdržíte osvědčení elektronicky. Pro potřebu kontroly projektu je tedy nutné je v elektronické podobě uchovávat, případně je rovnou vložte do ZoR.

Pro potřebu printscreenu, který po Vás bude zaměstnavatel vyžadovat, doporučujeme podepsat se v chatu a následně si obrazovku "vyfotit", aby se Vaše jméno zřetelně objevilo.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Máte jiný problém? Kontaktujte nás! Vyžadujete-li rychlou odpověď, doporučujeme řešit dotaz telefonicky.

3. 10. 2023, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

vhodné do šablon

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT

2. stupeň ZŠ

Anotace:

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 2. stupni ZŠ. 

Na akci zazní zejména:

 • Činnostní desatero, výhody a nevýhody činnostního učení.
 • Náměty na práci, činnostní postupy v ČJ
 • Náměty na práci, činnostní postupy v M
 • Náměty na práci, činnostní postupy v naukových předmětech
 • Aktivity a pomůcky používané při činnostním učení na 2. stupni.

Webinář třídní schůzka: žák - rodič - učitel

(triáda  aneb zapojme všechny)

490 Kč

5. 10. 2023, zahájení v 16:00

2 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
(ne)pedagogičtí pracovníci

Anotace:

OBSAZENO! Hlásit se můžete na další termín 2.11.

Na Vaše přání jsme připravili webinář k vedení třídních schůzek ve formátu tripartity. Tento styl vedení je v poslední době oblíbený, v některých školách nově vyžadovaný. Pokud si nevíte rady, jak je uchopit, přijďte k nám načerpat inspiraci, co vše je možné či co se osvědčilo našim lektorům.

Webinář je vhodný nejen pro vedoucí pracovníky, ale i učitele 1. a 2. stupně, speciální pedagogy, výchovné poradce, vychovatele aj. 

ČJ

5. 10. 2023, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

vhodné do šablon

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT

1. stupeň ZŠ

Anotace:

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení ČJ 2 v ceně 185 Kč.

Na akci zazní zejména:

 • Tvořivá práce s pomůckou Karty a šablony pro činnostní učení ČJ ve 2. ročníku.
 • Seznámení s abecedou
 • Pravopis věty, druhy vět
 • Slovo, slabika, hláska, písmeno,
 • Význam slov
 • Samohlásky, souhlásky, dvojhlásky
 • Seznámení se slovními druhy (podstatná jména, slovesa, předložky)

Slabiky s obrázky - 30 barevných karet pro práci žáků

Slabiky s obrázky - 30 barevných karet pro práci žáků

Jedinečný barevný soubor ilustrovaných slabik pro období práce s Živou abecedou a počátkem…

Dostupnost Skladem
48 Kč
- ks +

Demonstrační soubor číslic a koleček - 11 barevných obrázků

Demonstrační soubor číslic a koleček - 11 barevných obrázků

Názorná pomůcka pro výuku matematiky, určená pro zavěšení do třídy. Učitelům se osvědčilo…

Dostupnost Skladem
165 Kč
- ks +

Pirátská abeceda - didaktická hra pro 2 - 4 hráče NOVINKA

Pirátská abeceda - didaktická hra pro 2 - 4 hráče NOVINKA

NOVINKA! Vzdělávací a přitom i zábavná hra na procvičení čtení písmen v češtině a…

Dostupnost Skladem
278 Kč
- ks +

Početní divadélko (NOVINKA)

Početní divadélko (NOVINKA)

Originální didaktická hra pro uvedení dětí do počtářského světa.

Dostupnost Skladem
279 Kč
- ks +

Reference

"Základní školy, se kterými Tvořivá škola úzce spolupracuje na zavádění činnostního učení."

více

"Přečtěte si, co říkají o našich kurzech jejich absolventi!

Uvedené reference jsou vybrané z anonymních evaluačních dotazníků vyplněných účastníky po skončení akce."

více

Každoročně pro vás připravujeme několik letních škol. Přečtěte si, jak s nimi byli spokojeni jejich absolventi!

Uvedené reference pochází z anonymních evaluačních dotazníků vyplněných účastníky po skončení akce.

více