Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ
ZÁKLADY BAREVNÉHO VYJADŘOVÁNÍ – TECHNIKA PASTELKY, AKVARELOVÉ PASTELKY 13.7.2020 - Velkopolský mlýn, Velké Pole 46
Činnostní učení ve výuce matematiky ve 3. ročníku
Kurz realizovaný v rámci letních škol 10.8.2020 - ZŠ J. K. Tyla Písek, Tylova 2391
Žák s podpůrnými opatřeními, komunikace s AP a s rodiči žáků
Kurz vhodný i pro program OP VVV 17.8.2020 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
Činnostní učení Čj ve 4. a 5. ročníku
Kurz realizovaný v rámci letních škol 17.8.2020 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
kurz pro rodiče dětí s poruchou učení a rodiče domškoláků 17.8.2020 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4

Velehrad - letní školy

Letní školy ve Velehradu

Pořádání Letních tvořivých škol ve Velehradě má nejdelší tradici. V malé obci je klid, během pár minut se ocitnete na cyklostezce mezi poli, u rybníka, nebo v lese. Zároveň jde o turisticky velmi atraktivní lokalitu. Během minulých let vzniklo mezi obcemi Velehrad a Modrá několik expozic, co stojí za shlédnutí.

Parkování

Několik míst s možností bezplatného parkování se nachází přímo u  budovy školy. Další místa jsou pak v centu před obchodním domem (pakování zřejmě zpoplatněno), nebo využijte krajnice nějaké z uliček.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v internátu Stojanova gymnázia Velehrad. Internát najdete v historické budově kláštera, v centru obce.

Objekt je patrový, v každém podlaží se nachází 2x společná koupelna a WC. Pokoje jsou zde tří až čtyřlůžkové, je-li to kapacitně možné, ubytováváme po 2-3 osobách.

Přístup do budovy na čip. Všichni ubytovaní obdrží čip a klíč od pokoje.

LŠ Velehrad 2014

Stravování

Stravování zajišťuje Školní jídelna ZŠ Salašská. Jídelna se nachází v budově základní školy, vchod hned z vestibulu. Kapacita jídelny je cca 60 míst, stravování pro letní školu probíhá skupinově. Snídaně formou obloženého talíře, obědy tvoří polévka a hlavní chod, večeře jednochodové. Během stravování je k dispozici i nápoj. Typ staravování běžný, v případě speciálních požadavků na stravu doporučujeme zvolit variantu bez stravování.

Pro všechny účastníky zajišťujeme dále coffee break. Během dne jsou k dispozici rozpustná káva, mletá káva, espresso, černý, zelený a ovocný čaj, sušenky, koláčky a čerstvé ovoce.

Výuka

Výuka probíhá ve třídách ZŠ Salašská. Budova je nově zrekonstruovaná, světlá. Obsazujeme zejména třídy v přízemí, výtvarný kurz realizujeme v podkroví v kreslírně (2. NP, zde je klimatizace). V budově se nachází výtah, běžně je pro účastníky uzamčen, ale v případě vážných pohybových problémů lze domluvit jeho zpřístupnění.

Podvečerní program

Na rozhraní obcí Velehrad a Modrá se nachází archeoskanzen, unikátní expozice Živá voda a Terárium otevřené v r. 2019. Každoročně se nám daří domluvit pro zájemce podvečerní prohlídku těchto expozic.

Spolupracujeme také s místním vinařstvím, které pro zájemce připravuje degustační večery.

Vzhledem k velkému počtu účastníků návštěvy realizujeme ve 2 skupinách. Jedna skupina navštíví některou z expozic a druhá má možnost strávit podvečer ve sklípku.

V blízkém okolí se také nachází volně přístupná, architektonicky zajímavá rozhledna na Salaši.

Aktuální nabídka

Nabídka produktů Tvořivé školy

Na letní škole máte jedinečnou příležitost prohlédnout a zakoupit si materiály z našeho e-shopu se slevou 10%. Na místě je k dispozici omezené množství zboží. Vytvoříte-li si předem objednávku na našem e-shopu, na LŠ Vám ji můžeme přivézt. Tím si dostupnost zboží zaručíte, sleva Vám bude odečtena. Pro více informací nás kontaktujte.