Žák s podpůrnými opatřeními, komunikace s AP a s rodiči žáků
Kurz vhodný i pro program OP VVV 9.8.2021 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
Činnostní učení ve výuce matematiky v 1. a 2. ročníku
Kurz realizovaný v rámci letních škol 9.8.2021 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
Hudební výchova tvořivě na 2. stupni ZŠ
9.8.2021 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
Činnostní učení Čj v 1. ročníku
Kurz realizovaný v rámci letních škol 16.8.2021 - ZŠ J. K. Tyla Písek, Tylova 2391
Činnostní učení ve výuce matematiky ve 3. ročníku

Velehrad - letní školy

Sdílet na Facebooku

Letní školy ve Velehradu

Pořádání Letních tvořivých škol ve Velehradě má nejdelší tradici. V malé obci je klid, během pár minut se ocitnete na cyklostezce mezi poli, u rybníka, nebo v lese. Zároveň jde o turisticky velmi atraktivní lokalitu. Během minulých let vzniklo mezi obcemi Velehrad a Modrá několik expozic, co stojí za shlédnutí.

Parkování

Několik míst s možností bezplatného parkování se nachází přímo u budovy školy. Další místa jsou pak v centu před obchodním domem (pakování zřejmě zpoplatněno), nebo využijte krajnice nějaké z uliček.

Spolujízda

Formulář pro zadání nabídky/poptávky na spolujízdu zde.

Tabulka již vytvořených poptávek/nabídek, na které můžete reagovat zde.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v internátu Stojanova gymnázia Velehrad. Internát najdete v historické budově kláštera, v centru obce.

Objekt je patrový, v každém podlaží se nachází 2x společná koupelna a WC. Pokoje jsou zde tří až čtyřlůžkové, je-li to kapacitně možné, ubytováváme po 2-3 osobách.

Přístup do budovy na čip. Všichni ubytovaní obdrží čip a klíč od pokoje.

LŠ Velehrad 2014

Stravování

Stravování zajišťuje Školní jídelna ZŠ Salašská. Jídelna se nachází v budově základní školy, vchod hned z vestibulu. Kapacita jídelny je cca 60 míst, stravování pro letní školu probíhá skupinově. Snídaně formou obloženého talíře, obědy tvoří polévka a hlavní chod, večeře jednochodové. Během stravování je k dispozici i nápoj. Typ staravování běžný, v případě speciálních požadavků na stravu doporučujeme zvolit variantu bez stravování.

Pro všechny účastníky zajišťujeme dále coffee break. Během dne jsou k dispozici rozpustná káva, mletá káva, espresso, černý, zelený a ovocný čaj, sušenky, koláčky a čerstvé ovoce.

Výuka

Výuka probíhá ve třídách ZŠ Salašská. Budova je nově zrekonstruovaná, světlá. Obsazujeme zejména třídy v přízemí, výtvarný kurz realizujeme v podkroví v kreslírně (2. NP, zde je klimatizace). V budově se nachází výtah, běžně je pro účastníky uzamčen, ale v případě vážných pohybových problémů lze domluvit jeho zpřístupnění.

Podvečerní program

Na rozhraní obcí Velehrad a Modrá se nachází archeoskanzen, unikátní expozice Živá voda a Terárium otevřené v r. 2019. Každoročně se nám daří domluvit pro zájemce podvečerní prohlídku těchto expozic.

Spolupracujeme také s místním vinařstvím, které pro zájemce připravuje degustační večery.

Vzhledem k velkému počtu účastníků návštěvy realizujeme ve 2 skupinách. Jedna skupina navštíví některou z expozic a druhá má možnost strávit podvečer ve sklípku.

V blízkém okolí se také nachází volně přístupná, architektonicky zajímavá rozhledna na Salaši.

Aktuální nabídka

Nabídka produktů Tvořivé školy

Na letní škole máte jedinečnou příležitost prohlédnout a zakoupit si materiály z našeho e-shopu se slevou 10%. Na místě je k dispozici omezené množství zboží. Vytvoříte-li si předem objednávku na našem e-shopu, na LŠ Vám ji můžeme přivézt. Tím si dostupnost zboží zaručíte, sleva Vám bude odečtena. Pro více informací nás kontaktujte.

2020 Velehrad 2020 Velehrad 2020 Velehrad 2020 Velehrad
2012 Velehrad 2009 Velehrad 2009 Velehrad 2009 Velehrad