KONFERENCE PROJEKTU ČTENÍ A PSANÍ S POROZUMĚNÍM - BRNO 2010

Sdílet na Facebooku

KONFERENCE PROJEKTU ČTENÍ A PSANÍ S POROZUMĚNÍM - BRNO 2010

8. května 2010 se v Brně v KD Semilasso uskutečnila celorepubliková Konference Tvořivých škol, zaměřená na seznámení s projektem Tvořivá škola – Čtení a psaní s porozuměním.

Projekt Čtení a psaní s porozuměním probíhá od 1. 11. 2009 do 30. 10. 2012 a je realizován ve spolupráci s 18 partnerskými ZŠ ve všech krajích ČR. Hlavními aktivitami projektu je pořádání kurzů činnostního učení ve výuce Čj a výuka žáků 1. stupně novými metodami čtení, které vedou k rozvoji čtenářské gramotnosti a schopnosti porozumění psanému textu.
V rámci projektu bude otevřeno 136 kurzů Činnostního učení ve výuce Čj,  budou vytvořeny nové metodické materiály, pomůcky a spuštěny dvoje internetové stránky zaměřené na rozvoj čtenářství.

Cílem projektu Čtení a psaní s porozuměním je, aby žáci základních škol byli efektivně vzděláváni moderními, v praxi ověřenými metodami, které jsou v souladu s jejich potřebami a schopnostmi. Žáci si tak budou moci dobře osvojovat dovednost číst bez chyb, plynule a s porozuměním. Rozvíjen bude také jejich kladný vztah ke knihám a ke čtení.

Program konference byl věnován jak příspěvkům zaměřeným na činnostní výuku Čj a vztah žáků ke čtení, tak rozvoji čtenářských dovedností ve výuce prvouky a angličtiny. Třetí blok konference byl věnován seznámení s novým kurzem Tvořivé školy – Počítače a interaktivní tabule a smysluplnému využití interaktivních tabulí ve výuce Čj.
Jako hosté vystoupili se svými příspěvky paní Stanislava Andršová z VÚP v Praze a exministr školství pan Ondřej Liška.

Konference byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Zúčastnilo se jí 160 učitelů a ředitelů škol se základním vzděláváním.
Více informací a program konference naleznete na www.tvorivaskola.cz.
V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na emailové adrese: info@tvorivaskola.cz.