Práce s pomůckou početní divadélko

didaktické hry a náměty do hodin

27. 5. 2024, zahájení v 15:00

2 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

(ne)pedagogičtí pracovníci

Seminář se uskuteční v pondělí 27.5.2024 od 15:00 do cca 16:30 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (e-podpis). Více k webinářům zde.

Připravili jsme pro Vás nový webinář zaměřený na průřezové ukácky práce s naší pomůckou. Pro demonstraci práce bude použito učivo 1. stupně ZŠ, zejména z matematiky.

Podívejte se s námi, jak tuto pomůcku využít při vyvození učiva i procvičování. Jaké výhody má použití pomůcky pro žáka a jaké pro učitele. Pomůcku jednoduše vyrobíte sami, nebo ji zakoupíte na našem e-shopu. Využívat ji pak můžete průřezově celý první stupeň, nejvíce v 1.-3. ročníku. Upatní se i v přípravných třídách a posledních ročnících MŠ.

Lektorka bude vše ukazovat prakticky, konkrétně se těšte na:

početní divadélko

• tvořivá práce s pomůckou Početní divadélko a Kolečka na začátku 1. ročníku
  • vytváření představy čísel do 5 a porozumění jejich významu
  • vidění, určování a porovnávání počtu prvků bez přepočítávání
  • tvoření a řešení prvních slovních úloh v období, kdy ještě děti neznají početní operace
  • matematizace slovních úloh
  • pochopení významu pojmů více a méně
  • nacvičování prostorové a pravolevé orientace: pojmy před, za, vpředu, vzadu, sloupec, řádek
  • rozvoj logické myšlení a komunikace – správně se vyjadřovat

MŠ Velehrad 2021Početní divadélko si lze vyrobit samostatně, nebo můžete zakoupit předchystanou sadu ke slepení. Při objednání pro třídu nabízíme od 10 ks výhodnější ceny.

V matematice často kombinujeme s prací s pomůckou kolečka. V nabídce máme 2 varianty v různém barevném provedení. Každá má svůj význam pro použití v matematice, jednou pomocí mřížky procvičíte přechod přes desítku, podruhé vyvodíte násobilku. Pro kombinaci s dalšími pomůckami můžete zvolit libovolná kolečka.

Lektorky vychází ze své pedagogické praxe a krom teorie bude školení obsahovat také praktické ukázky.

V rámci výkladu si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Rozvíjení kompetence pracovní, komunikativní, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence sociální.