Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ
ZÁKLADY BAREVNÉHO VYJADŘOVÁNÍ – TECHNIKA PASTELKY, AKVARELOVÉ PASTELKY 13.7.2020 - Velkopolský mlýn, Velké Pole 46
Činnostní učení ve výuce matematiky ve 3. ročníku
Kurz realizovaný v rámci letních škol 10.8.2020 - ZŠ J. K. Tyla Písek, Tylova 2391
Žák s podpůrnými opatřeními, komunikace s AP a s rodiči žáků
Kurz vhodný i pro program OP VVV 17.8.2020 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
Činnostní učení Čj ve 4. a 5. ročníku
Kurz realizovaný v rámci letních škol 17.8.2020 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4
kurz pro rodiče dětí s poruchou učení a rodiče domškoláků 17.8.2020 - FZŠ Olomouc, Hálkova 4

Písek - letní školy

Letní školy v Písku

Nejen Šrámkův Písek, ale také místo mezinárodního folkrólního festivalu, netradičního sochařského sympozia Cipískoviště a naopak tradiční místo pořádání Letních tvořivých škol. Krásná architektura, malebné městečko a pro zájemce také možnost pobytu v zeleni - u řeky Otavy, nebo blízkých lesích.

Parkování

Upozorňujeme, že u budovy školy není parkování možné. V případě potřeby zvolte nějaké z městských parkovišť. Parkování přímo před internátem také možné není. V případě potřeby můžete na místě zastavit a vyložit zavazadla. U silnice před internátem je několik volných míst, ale ta bývají většinou obsazena. Za internátem se však rozkládá sídliště, kde najdete parkovacích míst dostatek. Využijte, prosím tato.

Ubytování

Využíváme ubytovacích prostor Domova mládeže Písek. Nachází se jihovýchodně od centra. Ubytováni jsme vždy v jedné ze dvou třípodlažních budov bez výtahu. Pokoje se nachází v 1., 2., a 3. NP. V obou budovách internátu jsou pokoje členěny do "buněk" sestávajících z jednohu dvou a jednoho třílůžkového pokoje se společným sociálním zařízením. Přednostně obsazujeme pokoje v 1. a 2. podlaží.

Na internátu funguje nepřetržitě služba na vrátnici. Klíče jsou jedny na pokoj, ale při odchodu se odevzdávají na vrátnici, takže se do pokoje dostanete vždy bez potíží.

Stravování

Stravování nám zajišťuje školní jídelna Domova mládeže stojící v sousedství internátu. Kapacita jídelny dostačuje kapacitě letní školy. Snídaně se podává jednoduchá, s denní obměnou snídaňových doplňků. Oběd tvoří polévka a hlavní chod, večeře jednochodová. Obědy a večeře jsou obvykle doplněny o dezert/salát/ovoce.Během stravování je k dispozici i nápoj. Typ staravování běžný, v případě speciálních požadavků na stravu doporučujeme zvolit variantu bez stravování.

Pro všechny účastníky zajišťujeme dále coffee break. Během dne jsou k dispozici rozpustná káva, mletá káva, espresso, černý, zelený a ovocný čaj, sušenky, koláčky a čerstvé ovoce.

Výuka

Výuka probíhá ve třídách ZŠ JKT, Tylova. Budova se nachází v centru města, cca 15 - 20 minut velmi volné chůze od internátu. Obsazujeme zejména třídy v přízemí, kurz Systemických konstelací bývá v 1. NP.

Podvečerní program

Všem účastníkům vřele doporučujeme vychutnat si atmosféru podvečerního Písku. Můžete využít mnoha zahrádek kaváren a restaurací přímo v centru (např. U Reinerů, nebo se inspirujte nabídkou IC), nebo zavítat na Střelecký ostrov, kde někdy bývají také hudební večery.  Za návštěvu stojí místní multifunkční kulturní prostor Sladovna, nebo Prácheňské muzeum. Na náplavce vedle kamenného mostu najdete od r. 2006 každoročně výtvory sochařského sympozia Cipískoviště. Za zmínku stojí také unikátní městská plovárna na řece Otavě, jako z Rozmarného léta.

Bude-li to možné, domluvíme pro zájemce prohlídku města s průvodcem, rozhodně stojí za to. Za shlédnutí stojí také rozhledna Jarník. Letos už by mohla být po letech oprav v provozu i blízká chata Živec, kde se lze po náročném výstupu občerstvit. V poslední den letní školy se zde také zahajuje 26. Mezinárodní folklorní festival.

Aktuální nabídka

Nabídka produktů Tvořivé školy

Na letní škole máte jedinečnou příležitost prohlédnout a zakoupit si materiály z našeho e-shopu se slevou 10%. Na místě je k dispozici omezené množství zboží. Vytvoříte-li si předem objednávku na našem e-shopu, na LŠ Vám ji můžeme přivézt. Tím si dostupnost zboží zaručíte, sleva Vám bude odečtena. Pro více informací nás kontaktujte.