Jak lehce natočit pro žáky didaktické video nebo udělat video konferenci

Natočit didaktické video pro žáky zaměřené na matematiku nebo gramatiku a poslat jih ho přes úschovnu (www.uschovna.cz) je snadný, ale za to velmi efektivní způsob, jak učit na dálku. Natáčení podcastů, o kterém jsme psali minule, se hodí spíše pro výklad.

Za ideální formu považujeme, když učitel nenatáčí sebe, ale postup na stole zaznamenaný ze svého pohledu. A to proto, že odpadá starání se o svůj vzhled a žák může před sebou vidět přímo to, co má dělat.

Tvorba didaktického videa:
1. Natočte zadání (didaktický postup) kamerou na svůj telefon.
2. Zašlete ho přes stránky www.uschovna.cz nebo www.leteckaposta.cz vašim žákům.
3. A video (ideálně s činnostním postupem) můžete zaslat i nám.

Příklady možných řešení (didaktický obsah a volba postupu je na Vás):

Matematka:
- Matematika - papír a tužka:
- Psaní
- Prvouka 3 Lidské tělo 1 - práce s učebnicí:
- Český jazyk – Práce s kartičkami
- Matematik 6 - činnostně:

Pokud byste chtěli dát vaše video na youtube (pro pokročilejší):
1. Založte si účet na Google.
2. Založte si na YouTube svůj kanál.
3. Zavěste video na Váš kanál youtube a pošlete žákům jeho link (URL adresu).

SKUPINOVÁ ON-LINE VÝUKA formou video konference

Na tomto odkaze https://meet.websupport.sk/ naleznete velmi praktický nástroj na on-line konference. Je bezplatný, bez omezení množství účastníků a času, bez registrace a hlavně bez potřeby bez stahování programu do PC. Pokud byste chtěli pracovat přes mobil je potřeba uložit si zdarma apku, kterou Vám web automaticky nabídne.

Celý postup je skutečně až neuvěřitelně jednoduchý:
1. Otevřete si stránky https://meet.websupport.sk/ (je potřeba mít prohlížeč Google Chrome.
2. V kolence „Začať nové stretnutie“ vyplníte název vašeho setkání a klikne na „Začať“. Konference se otevře na originální URL adrese.
3. Pošlete link (URL adresu) konference těm, se kterými se chcete on-line setkat a smluvíte si čas setkání.
4. Dole uprostřed stránky si nezapomeňte odkliknout mikrofon a kameru.

Ať se Vám daří a hodně štěstí.