Zásady správného sezení na židli
a židle nejen na sezení
Webinář proběhne 27.10.2025 od 15:00 do cca 18:15 hod.
Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.
Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (e-podpis). Více k webinářům zde.
Cena 1190 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).
Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme na jeden doklad a započítáme slevu automaticky! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.
Anotace:
Sezení na židli může být věda, chcete-li mít tělo ve fyziologickém postavení. Židli zároveň nemusíte využít jen k sezení, ale lze si na ní i zacvičit. Sedíte právě teď na židli? Myslíte si, že sedíte správně? Víte co všechno způsobuje zborcený sed a jiné chybné návyky? Máte bolesti pohybového aparátu, nebo jim chcete předejít? Pak je tento webinář právě pro Vás!
Společně si ukážeme:
- principy správného držení těla
- sed - charakteristika, fyziologické postavení při sedu
- pánev jako základna
- páteř jako pružina
- hlava jako koruna
- rizika častého sezení
- pasivní sed a následky
- židle a počítač
- nastavení hrudního koše
- nastavení horních končetin
- aktivní sed
- cvičení k napřímení páteře, protažení třísel
- chůze - fyziologický stereotyp
Webinář je vhodný pro všechny se sedavým zaměstnáním. V rámci pedagogické praxe uplatníte poznatky i pro edukaci správného sezení žáků. Výklad bude doplněn praktickým zkoušením. Abyste si vše mohli vyzkoušet, je třeba mít u sebe pevnou židli (bez koleček), tyčku (např. násadu od koštěte - kdo bude mít má větší kontrolu), ručník (cca 100x50 cm).
Obsah akce:
Přijďte zjistit, proč potřebujete praktikovat správné pohybové stereotypy při sezení a chůzi. Vyspecifikujeme si, proč nás díky neoptimálnímu držení těla v pasivním sedu bolí záda a jaké další potíže může způsobovat. Jak nastavení segmentů těla při sedu ovlivňuje dech. A jaké přínosy naopak skrývá sed aktivní.
Naučíme se, jak správně nastavit pracovní prostor pro ergonomickou práci v sedě (zejména práce na PC). Jak si poradit s dlouhodobým sezením, nemáme-li možnost polohy střídat - tedy co, jak a jak často protahovat, abychom sed dostatečně kompenzovali. Poznatky uplatníte jak při vlastním sezení, tak při edukaci a korekci sedu žáků.
Také se v závěru podíváme na to, jak našlapovat při chůzi. A nebude chybět prostor pro diskuzi nebo dotazy.
Lektorka
Ing. Jitka Moulisová, Certifikovaný pohybový specialista
https://www.zdravypohybcb.cz/o-mne/
Mým cílem je naučit klienty správně používat a zatěžovat své tělo v průběhu běžného dne, aby sloužilo co nejdéle bez bolesti. Pokud už bolest máme, tak víme, že něco nefunguje. A my budeme společně hledat způsob, jak si ulevit a postupně se vrátit zpět do fyziologického nastavení těla.
V r. 2018 jsem obdržela PEČEŤ KVALITY – mé studio Zdravý pohyb ČB se řadí mezi CERTIFIKOVANÁ POHYBOVÁ CENTRA IQ POHYB. Mám za sebou 13 let v oblasti lektorských zkušeností a praxe v oboru pohybu a zdraví v zaměření na dospělou i dětskou klientelu (od r.2017 jsem po dobu 2 let vedla tréninky dětí (8-15 let) ve spolupráci s Baseball Club Hluboká n. V. jako trenér správných pohybových návyků).
Dále od r. 2017 – jsem oprávněná ve spolupráci s IQ pohyb Praha v projektu CVIQ.cz školit osvětu o zdravém pohybu široké veřejnosti v rámci přednášek se cvičením pro veřejnost (proškolená témata: Principy posilování břicha, Diastáza, Zdravá dětská noha, Pánevní dno, Hallux Valgus – vbočený palec, Karpální tunel, Jak správně sedět, Cvičební mýty)
Absolvované kurzy,
- Instruktor Pilates Balanced Body University Californie, USA (rekvalifikační kurz)
- Certifikovaný pohybový specialista IQ pohyb Praha
- Certifikovaný trenér Dynamické Neuromuskulární Stabilizace (DNS) prof. PeadDr. Pavla Koláře, CSc.
- Trenér metody Strukturální Pohybová Integrace IQ pohyb Praha, vč. Herniace meziobratlových disků a bolesti zad, Dech a diastáza, Diagnostika
- trenér švýcarsko- francouzkého fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik®Basic Move
- absolvent konferencí Dr. Robert Schleip, Universita Ulm – nauka a výzkum o fasciích
- Absolvent metody FYZIOPilates
- Instruktor GolfPilates
- Instruktor Něžná náruč rodičů Evy Kiedroňové o manipulaci s dítětem dle psychomotorického vývoje
- Profesionální chůva - pro činnost PEČOVATEL/PEČOVATELKA o děti ve věku od 0 do 15 let (rekvalifikační kurz)
- + dalších přes 80 absolvovaných krátkodobých, střednědobých kurzů/workshopů s českými i zahraničními lektory s přesným výčtem na www.zdravypohybCB.cz v sekci VZDĚLÁNÍ