Využití kooperativního učení pro rozvoj klíčových kompetencí žáků

9. 9. 2024, zahájení v 16:00

2 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

(ne)pedagogičtí pracovníci

Seminář se uskuteční 9.9.2024 od 16:00 do cca 17:30 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (e-podpis). Více k webinářům zde.

Připravili jsme pro Vás nový webinář, který se bude věnovat nejen problematice kooperativního učení, ale i skupinovému vyučování a soutěživosti, o jejíž vhodnosti či nevhodnosti se v poslední době často diskutuje.

Lektorka vychází ze své pedagogické praxe a krom teorie bude školení obsahovat také praktické ukázky.

Na webináři se dozvíte:

• co je a co není kooperativní učení
  • co je cílem kooperativního učení
  • principy kooperativního učení
  • jak u žáků rozvíjet klíčové kompetence
  • co je typické pro kooperativní školu, možnosti zapojení rodičů do výuky
  • kooperace versus kompetice (soutěživost)
  • vztah kooperativního učení a skupinového vyučování (práce ve skupině – role účastníků, vzájemné vztahy ve skupině)
  • zařazování kooperativního učení s přihlédnutím k individuálním zvláštnostem dětí