Tělesná výchova na 1. stupni ZŠ (webinář)

Zdravě se hýbat a být v pohodě - dětská jóga

21. 10. 2024, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT 534/2022-4-159

(ne)pedagogičtí pracovníci

Webinář se uskuteční v pondělí 21.10. 2024 od 15:00 do cca 18:15 hod. V čase konání budete potřebovat podložku, pohodlný cvičební úbor, deku.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (s e-podpisem). Více k webinářům zde.

Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu!

Zdravý pohyb ve výuce TV„Cvičení s využitím prvků terapeutické jógy, dětské jógy.

Na webináři:

• zažijete aktivní cvičení terapeutické jógy
  • se naučíte cvičit sestavu vhodnou pro začátečníky i pokročilejší cvičence
  • dostanete návod na nácvik jednotlivých pozic vedoucích ke správnému držení těla a jejich uplatnění v hodinách TV, či v tělovýchovných chvilkách.
  • získáte některé tipy na pohybové aktivity tematicky laděné na podzim
  • na závěr se můžete těšit na ukázkovou hodinu tematicky zaměřenou na Pozdrav slunci a pozdrav měsíci s využitím nacvičených pozic a příběhu pro děti

Během webináře doporučujeme mít na sobě cvičební úbor nebo pohodlné oblečení, připravte si podložku a deku.

Kurz je určen pedagogům 1. stupně ZŠ, předkládané aktivity jsou pak vhodné zejména pro žáky 0.-3. ročníku ZŠ.

Připravený webinář nabízí možnost dobře si zacvičit, protáhnout se, celkově relaxovat a odpočinout si s využitím prvků terapeutické jógy. Také otevírá cestu k modernímu způsobu výuky TV s využitím aktivních prvků a cviků z jógy vedoucích k rozhýbání, posílení a uvolnění celého těla a jeho propojení s dechem. Celková skladba působí současně na správné držení těla, sílu, pružnost, rovnováhu, soustředěnost, sebevědomí i vůli.

Tělovýchovné aktivity s prvky jógy vycházejí z přirozených potřeb dětí hrát si, podporují zdravý tělesný vývoj a pomáhají snižovat úzkost. Nemalým přínosem může být i zlepšení pozornosti ve škole. V nesoutěživém prostředí plném radosti a prožitků s doprovodem hudby, říkadel, vyprávění příběhů či zpěvu se děti uvolní, získají sebevědomí a objeví své schopnosti.