Slovo a jeho stavba

14. 5. 2024, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

Webinář se uskuteční v úterý 14.5.2024 od 15:00 do cca 18:15.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (elektronický podpis). Více k webinářům zde.

Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy zvolte způsob platby na fakturu.

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení ČJ 5 v celkové ceně 185 Kč.

Na akci zazní zejména:

• Tvořivá práce s pomůckou Karty a šablony pro činnostní učení ČJ.
  • Části slova – kořen, předpona, přípona, koncovka. Slova příbuzná. Tvoření slov.
  • Souhláskové skupiny na styku předpony nebo přípony a kořene. Zdvojené souhlásky.
  • Přídavná jména odvozená příponou –ský.
  • Předpony s-, z-, vz-. Předložky s, z.
  • Skupiny bě/bje, vě/vje, pě, mě/mně.
  • Didaktické hry individuální i skupinové. Různé formy práce a činností.

Pochopení principu stavby slova je důležité zejména pro správné určení příbuzných slov k slovům vyjmenovaným a správné určování předpon. Ověřené činnostní postupy vám umožní učivo nejen vyvodit, ale také dostatečně procvičit, zaujmout žáky a souběžně rozvíjet jejich klíčové kompetence.

V rámci výkladu si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Práce s chybou. Zpětná vazba. Diferenciace ve výuce.
  • Prvky kritického myšlení, využití samokontroly, individualizace.
  • Organizace samokontroly žáků při výuce a sebehodnocení.
  • Náměty pro projektové vyučování, komunikace při výuce.
  • Rozvíjení kompetence pracovní, komunikativní, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence sociální.