Jak připravit žáka na “recitační soutěž”

5. 11. 2024, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

(ne)pedagogičtí pracovníci
ZUŠ

Webinář se uskuteční 5.11.2024 od 15:00 do cca 18:10 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před konáním webináře. Pokud je ani v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (e-podpis). Více k webinářům zde.

Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

Webinář nabídne pomoc pedagogům při přípravě dětského sólového přednesu (od výběru textu, přípravy, po závěrečné vystoupení). Poskytne inspiraci a dobré rady, jak na recitaci. Řekneme si, co je přednes a co přednes není, co je přednesu blízké. Ukážeme si, jak pomoci dětem, které chtějí recitovat. Dětský přednes jako dlouhodobý tvořivý proces, budeme se společně prakticky zabývat výběrem textu, nastíníme si některé možné metody práce s textem. Zamyslíme se, jak vybrat správného recitátora a správný text, proč je nutný rozbor textu, a jak při něm postupovat (úprava textu pro přednes). Ukážeme si, jak postupovat při výstavbě recitačního vystoupení a co k němu patří (např.mimoslovní výrazové prostředky). Proběhne také diskuze o dalších problémech dětského přednesu.

Webinář se pokusí odpovědět na otázky:

• Jak a kde hledat text a který je ten pravý?
  • Je lepší próza nebo poezie?
  • Jak přistupovat k rozboru textu?
  • Jak ho upravit pro přednes, jak škrtat?
  • Proč vůbec recitovat?
  • Jaké prostředky zvolit, aby byl přednes sdělný pro publikum a poutavý zejména pro mne samého?
  • Můžu se při přednesu hýbat a dělat gesta?
  • Jak pomoci recitátorovi, když je jeho přednes monotónní a nesdělný?
  • A další...

Nabídneme Vám možnosti, jak obohatit přednes u menších dětí a založit tak zdravé stereotypy pro jejich budoucí vzdělávání. Naučíte se způsoby, jak posílit výraz i význam v řečovém projevu. A jak připravovat děti pro lepší sdělování slov i sdílení s ostatními.

Kurz je určený široké paletě zájemců o tuto tematiku, zejména:

• učitelé MŠ
  • učitelé I. a II. stupně ZŠ
  • učitelé SOŠ a SOU
  • učitelé gymnázií
  • učitelé VOŠ
  • učitelé ZUŠ a SUŠ
  • učitelé – vedoucí školních zájmových kroužků a klubů
  • vychovatelé školských zařízení
  • asistenti pedagoga