Hudební výchova tvořivě na 2. stupni ZŠ (webinář)

hudební inspiromat pro školní rok 2024/2025

18. 9. 2024, zahájení v 14:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT 28081/2022-4-1011

(ne)pedagogičtí pracovníci
ZUŠ

Webinář se uskuteční 18.9.2024 od 14:00 do cca 17:15 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (s e-podpisem). Více k webinářům zde.

Cena 1190 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

Jakub Kacar

Na webináři se můžete těšit na ryze praktické náměty a hravé aktivity do výuky hudební výchovy. Je vhodný pro učitele vyučující HV na II. stupni ZŠ (případně učitelům HN - 4. a 5. ročník nebo vyučujícím HV na SŠ), kteří hledají náměty do HV a chtějí svou výuku zatraktivnit a společně si ji s žáky užít. Tentokrát je webinář zaměřen na materiály využitelné v následujícím školním roce: Ať už se jedná o slavná výročí, hudební události či výzvy aktuální doby, všechny materiály budou připraveny pro činnostní pojetí výuky HV.

Obsahem kurzu budou:

• hry s hudebním materiálem (nahrávky, videa, notový zápis)
  • práce s motivací k poslechu skladeb
  • návrhy poslechových skladeb a práce s nimi
  • hudební kvízy a práce s nimi
  • instrumentální a rytmické činnosti (s nástroji i bez nástrojů)
  • vokální činnosti
  • hudební reálie

Kurz je vhodný pro zkušené i začínající učitele i ty, kteří svůj vztah k hudební výchově hledají. Seminář je veden s respektem k práci učitele na druhém stupni a neklade vysoké nároky na hudebně teoretické znalosti účastníka. Jedním z cílů bude odbourání přehnaného respektu z hudebních činností a nabídnout jednoduchá řešení.

UPOZORŇUJEME, že na webináři zazní stejná témata, jako na aktuálně nabízených termínech kurzu HV pro 1. stupeň, budou se jen lišit nabízené aktivity, které jsou vždy uzpůsobené věku a předpokládaným dovednostem žáků.

Pro absolventy předchozích webinářů: během podzimu bude webinář koncipován opět v novém pojetí. Těšte se na nové aktivity a náměty.