Duševní hygiena a práce se stresem

webinář pro pedagogické pracovníky

31. 10. 2024, zahájení v 14:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

(ne)pedagogičtí pracovníci

Seminář se uskuteční ve čtvrtek 31.10.2024 od 14:00 do cca 17:15 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky. Více k webinářům zde.

Cena 1190 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme na jeden doklad a započítáme slevu automaticky! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

Kurz je určen primárně všem pedagogickým pracovníkům, různých stupňů vzdělávání a typů škol. Přínosný může být také pro výchovné poradce, vedení škol, nebo asistenty pedagoga či jiné nepedagogické pracovníky.

Na webináři se můžete těšit na tato témata:

• specifika práce pedagoga
  • konkrétní profesní stresová zátěž
  • techniky na práci s tělem
  • techniky na práci s emocionálními potřebami
  • kognitivní možnosti duševní hygieny
  • sociální zapojení a společné aktivity
  • práce s akutním stresem
  • práce s chronickým stresem
  • základy wellbeingu

Profese učitele může být hezkou životní náplní, ale také výzvou a náročným zaměstnáním. S měnící se společností se kladou stále vyšší nároky na roli učitele, jak po stránce profesní, tak emocionální. Snadno se může stát, že se začne projevovat syndrom vyhoření, nebo stres přeroste v nějaké psychické obtíže. Jedním z cílů webináře je naučit se pozorovat sebe a své emoce a potřeby a položit základy své preventivní psychohygieny.

Webinář je veden formou přednášky s možností kladení dotazů ze strany účastníků.

Jiří HaldaLektor: Mgr. Jiří Halda

Mgr. Jiří Halda je speciální pedagog, lektor a rodinný terapeut. Orientuje se na poruchy chování a učení a rodinné vztahy. To, že poruchy vychází z chybných rodinných vzorů, je dávno známo. Proto je problém dítěte vždy problémem celé rodiny. Orientuje se tedy na rodinu jako organismus, kde má být všem dobře a všichni si mají být jisti svým místem.
Říká o sobě: Zaměřuji se především na problematiku výchovy dětí, předškolní zralosti a procesů učení. V personálním poradenství se specializuji na vztahy, vnitřní ladění a osobnostní náhled. Jsem zneklidněn rozpadem pravidel ve výchově, ve vztazích a v rozbředávání motivace lidí dělat cokoliv v životě s chutí a snažím se být v tomto oboru prospěšný. Jsou to obory, které se vzájemně doplňují. Jsem vášnivý, ale nedostatečně nadaný kytarista, průměrný, ale snažící se manžel a mým hlavním koníčkem je kombinace válení a povalování.