Čtenářské dílny na ZŠ (webinář)

Čtenářské dílny a čtenářské lekce v 1. a 2. třídě

30. 5. 2024, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT 8738/2023-4-443

(ne)pedagogičtí pracovníci

Webinář se uskuteční 30.5. od 15:00 do cca 18:10 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (elektronický podpis). Více k webinářům zde.

Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy.

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

putování vějířAkce je vhodná pro všechny učitele působící v 1.-2. ročníku ZŠ. Webinář s inspirativním seznámením postupu zavádění dílen čtení do běžné výuky a vedení čtenářských lekcí v 1. a 2. třídě. Ukážeme si techniky čtení s nečtenáři, a jak z dětí efektivně udělat aktivní čtenáře. Dozvíte se, kdy začít v první třídě ve formátu představení knihy v kruhu, ukážeme si možnosti vyvození pravidel dílny čtení, jaké jsou záznamy čtenářských zážitků a jejich sdílení s ostatními. Rozebereme možné problémy a úskalí, se kterými se může vyučující setkat.

Na akci zazní zejména:
  • postupné zavádění dílen čtení do výuky ve formátu představení knihy v kruhu
  • efektivní vedení dílen čtení a čtenářských lekcí u malých dětí - základní body a úskalí, možnosti vyvození pravidel
  • přínos dílen čtení u malých dětí
  • čtenářské dovednosti, které můžeme rozvíjet u dětí mladšího školního věku
  • modelové lekce, osvědčené metody, ukázka grafického záznamu čtenářských zážitků
  • rozdíl mezi dílnou čtení a čtenářskou lekcí - základní principy
  • tipy a triky v hodinách čtení
  • inspirace na dětské knihy a zajímavá online prostředí

Jak děti rozečíst, jak rozvíjet jejich čtenářské dovednosti a vytvořit ve třídě čtenářské společenství? Naučte se s námi vychovávat dětí ke čtenářství krok za krokem od první třídy.

Webinář je určen pro všechny, kteří chtějí s dílnami čtení teprve seznámit a začít, ale i pro ty, kteří již dílny čtení zkouší a potřebují získat větší jistotu.