Angličtina pro začátečníky na 1. stupni
činnostní učení, větné vzorce a hry v praxi
Kurz se uskuteční 13. 4. 2026 od 15:00 do cca 18:10 hod.
Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.
Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (s e-podpisem). Více k webinářům zde.
Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).
Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.
Anotace:
Jak učit angličtinu, aby děti jazyk opravdu používaly, nebály se mluvit a učení je bavilo? Webinář představí praktické a osvědčené postupy výuky angličtiny u začátečníků na 1. stupni ZŠ založené na principech činnostního učení.
Účastníci se seznámí s aktivitami využívajícími manipulativní pomůcky, obrázky, kartičky, pohyb a hry. Zaměříme se na systematické zavádění a fixaci základních větných vzorců, práci s barevnou vizualizací, opakováním a přirozenou komunikací v bezpečném prostředí třídy. Všechny náměty jsou snadno přenositelné do běžné výuky a nevyžadují náročné pomůcky.
Webinář je prakticky orientovaný – nabídne konkrétní ukázky aktivit, tipy do hodin i inspiraci, jak u dětí budovat radost z používání cizího jazyka. Kurz bude obohacen o demonstrační videa s činnostním učením, ve kterých budou představeny činnosti s vhodnými pomůckami.
Kurz je vhodný pro všechny učitele Aj působící na 1. stupni ZŠ.
Obsah akce:
Čekají nás okruhy:
- Přípravné období a motivace. Postupy osvojení jazykových dovedností, idea hlásek, pomůcky pro činnostní učení. Vztahy mezi výukou slovíček a výukou mluvnice.
- Základní témata: barvy, čísla, hračky, jídlo, příroda…
- Větné vzorce pro postupné pronikání do anglického jazyka. Činnostní výuka sloves to like, to have, to be. Využití didaktických her ve výuce.
- Logika ve výuce jazyka, kombinační princip jako základ mluvnice. Možnosti využití dosavadních poznatků, dovedností a schopnosti dětí, jejich rozvinutí a kombinování při přípravě čtení, osvojování slovní zásoby.
- Vztah dětí k angličtině, jak je motivovat. Rozbalování kompetence k učení. Vzájemná komunikace a rozvoj kompetence sociální.