Činnostní učení PŘ ve 4. - 5. ročníku

ZŠ Praha 6, Na Dlouhém Lánu 43

1. stupeň ZŠ
(ne)pedagogičtí pracovníci

Kurz se uskuteční v rámci letní školy v Praze v termínu od 5. do 8. 8. 2024 (po-čt). Výuka a obědy na ZŠ Praha 6, Na Dlouhém lánu 555/43. Ubytování a další stravování není zajištěno.

Zahájení v pondělí od cca 14:00 hod., ukončení ve čtvrtek obědem. Úterý + středa výuka celodenní cca 8:30-17:00. Podrobné informace, včetně harmonogramu školení a doby prezence budou přihlášeným účastníkům zaslány koncem června.

Zahrnuje kurzovné a obědy.
Zvýhodněná cena 6 880 Kč, platí při přihlášení do 31.3.2024. Pro přihlášené od 1.4.2024 bude cena 7 570 Kč.

Fakturace bude probíhat průběžně, od března 2024.

Letní školu je možné hradit i tak, že část uhradí škola a část účastník - požadavky, prosím, uveďte do poznámky v přihlášce.

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma Pracovní karty a šablony pro činn. výuku PRV 2 v ceně 185 Kč. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

Těšte se na:

• Aktivizující metody práce.
  • Vhodné materiály, pomůcky a internetové odkazy. Využívání encyklopedií, koutků přírody, map, výukových filmů a programů...
  • Využití mimoškolního prostředí pro výuku, exkurze, besedy
  • Využití mezipředmětových vztahů.
  • Prvky kritického myšlení, vytváření a náměty projektů.
  • Rozvoj klíčových kompetencí při činnostním vyučování.
  • Rozvoj komunikativních dovedností, rozhovory a vyprávění.
  • Využití praktických zkušeností ze života žáků ve výuce
  • Náměty na projektové vyučování, zajímavé aktivity

Přírodověda se neučí, ale žije. Tak si ji přijďte zažít.

Konkrétně si projdene toto učivo:

4. ročník

• Jaro, léto, podzim, zima, to je celý rok … A co příroda? Činnostní učení, zážitková pedagogika.
  • Živá příroda – rostliny, houby, živočichové. Využití zahradní terapie a animoterapie.
  • Ekosystémy – inspirace do výuky. Lesní pedagogika.
  • Neživá příroda – její součásti, nerosty a horniny, vlastnosti látek. Metoda objevování, pokusy.

5.ročník

• Člověk a neživá příroda. Opakování, didaktické hry.
  • Člověk a vesmír. Pozorování, pokusy, modelace.
  • Člověk a živá příroda – podnebné pásy. Třídění organizmů. Skupinová práce.
  • Člověk – lidské tělo. Člověk ve společnosti. Tvořivá práce žáků.
  • Ochrana přírody. Jak a kde žijeme my. Praktická pedagogika.

V závislosti na počasí proběhne výuka i v plenéru. Jeden výukový blok bude věnován přírodovědné vycházce.