Matzenauerová Věra

"Hudba je univerzální řeč lidstva."   H.W.Longfellow

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích učitelství pro 1.stupeň, zaměření na hudební výchovu. Osobní život mne zavál do Prahy, kde učím již od roku 1989. Mnoho let jsem věrná FZŠ prof.O.Chlupa. Během praxe jsem prošla mnohými kurzy, nejčastěji ale věnuji čas vzdělávání v oblasti hudební výchovy.

Reference od účastníků akcí:

Akce upřímně předčila má očekávání…SUPER! Paní lektorka musí být oblíbená učitelka – prezentace má šmrnc! Nadbytečné pro mne byly informace k hracím tyčím – na ZŠS, kde učím to nevyužiji – pro děti by to bylo už moc složité. Uvítala bych zařazení jednodušších písní, dechová cvičení. Doufám, že ještě tento týden si s dětmi organizovaně zatleskáme!!! Seminář určitě doporučím, zvážím i letní školu. Děkuji za super seminář!

Skvělý přístup, velmi motivační, jsem nadšená.

Akce mne velmi pozitivně překvapila. Lektorka byla velmi příjemná a říkala mnoho věcí do praxe. Akce byla velmi prakticky zaměřená. Moc jsem si to užila. Děkuji.

Z celé akce jsem získala mnohem více, než jsem čekala. Úžasná lektorka, maximální spokojenost. Pokud bude další seminář, ráda se zúčastním, přijedu i na letí školu.

Naprostá spokojenost. Pozitivní a veselá lektorka. Velice kreativní přístup. Myslím, že vše, co zaznělo, se pro učitele 1. stupně hodí. Na semináři byla velmi pozitivní atmosféra.

Byla jsem nadšená přístupem lektorky, prezentací všech písní i témat. Doporučím.

Super akce, moc se mi to líbilo. Chyběl mi snad jen nějaký odkaz/tip na hry k HV.

Příjemná bezprostřednost lektorky. Vše užitečné a použitelné – mám chuť hned vyzkoušet.

Přijela jsem bez očekávání a strávila tu velmi milé odpoledne. Bylo to celkově obohacující. Zkušeností z praxe bylo mnoho, děkujeme. Krásný a inspirující seminář. Děkujeme za energii a čas. Doporučím kolegům.

Moc vydařená akce, děkuji. Vše bylo v rovnováze, paní lektorka mluvila hodně o praxi.

Moc děkuji za příjemně strávené odpoledne. Nádherný seminář, obsahově vyčerpávající. Velmi příjemné vystupování paní lektorky, umí zaujmout.

Skvělá lektorka, která dokáže strhnout. Fakt mě bavila, užily jsme si krásné odpoledne. V rámci kurzu bylo vše dostatečné.

Jsem nadšená. Informací bylo až až – bylo to nabouchané. Velmi hezky vyvedená akce, spousta inspirace do výuky. Skvělá lektorka. Doporučím dál.

Aktuální akce lektora:

Číslo akce Název Místo Anotace
2021-021 Hudební výchova tvořivě na 1. stupni ZŠ FZŠ O. Chlupa, Praha 13, Fingerova 2186

Kurz předkládá praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky hudební výchovy na 1.stupni. Obsahem kurzu jsou rytmické hry, nápady na práci s počáteční výukou hudební nauky, práce s písničkami v propojení s pohybem a doprovodem na nástroje, aktivní poslech.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří hledají náměty na zatraktivnění a obohacení výuky hudební výchovy.