Žák se SVP na základní škole

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Prezenční akce
Akreditační číslo: 28635/2022-4-1012 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 850 Kč Cena 1680 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci). Účastníci se budou hlásit jednotlivě. Účastníky z jedné školy zahrneme při fakturaci automaticky na jeden doklad a započítáme slevu. Hodinová dotace: 8 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, Osobní rozvoj

V rámci kurzu se zaměříme na žáky/žákyně se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří mají potíže v základním triviu - čtení, psaní, počítání.

Dle aktuální legislativy se jedná zejména o žáky v 1. - 3. stupni PO s diagnózou dyslexie, dysgrafie či dysortografie, nicméně i žáci s jinými diagnózami ve škole potřebují tyto dovednosti, tzn. lze je aplikovat i pro žáky s dg. autismus, ADHD atd.

Kurz je veden v duchu využívání odborných znalostí v souladu se "zdravým selským" rozumem. Lektorka vychází z letité praxe na pozicích učitelky v ZŠ, speciální pedagožky v PPP a školní speciální pedagožky.

Během kurzu si zodpovíme tyto otázky:

Jak s žáky se SVP pracovat, tak aby se nejednalo o úlevy, ale o efektivní úpravy výuky?

Jak vyčtu z Doporučení, co je potřeba žákovi poskytovat, a co už ne?

Jaké speciální vzdělávací potřeby žák má, tzn. co zvládne sám a co je potřeba nějakým způsobem ošetřit?

Co poradit rodičům, jak mají s žáky pracovat oni doma?