Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ

Základy barevného kreslení - kresba klasickými pastelkami a akvarelovými pastelkami

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Letní školy
Akreditační číslo: 8875/2019-1-436 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: (nepodléhá DPH) Hodinová dotace: 8 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, MŠ, Výchovy (zážitkové)

Kurz volně navazuje na seminář věnovaný metodě kreslení pravou mozkovou hemisférou, intuitivní kresbě a malbě jako formě relaxace a psychického uvolnění.
Absolvování předchozí části ovšem není nutné.
Kurz je určen všem, kteří si chtějí prakticky vyzkoušet, procvičit a zdokonalit svou schopnost barevného kreslení.

Jen málo lidí umí využívat všech možností "obyčejných" pastelek. Jsou dokladem rčení, že v jednoduchosti je krása. Přijďte se s nimi seznámit na kurz barevného kreslení, podlehnout jejich kouzlu a vyzkoušet si, co s nimi dokážete.
Pochopíte, jak míchat a kombinovat barvy. Budete mít možnost seznámit se s vlastní oblíbenou barevností a vnímat emoční působení barev.
Pastelky a akvarelové  pastelky se pro vás mohou stát příjemným a překvapujícím společníkem na cestě k barevnému vyjadřování.
Kurz může být pro vás zajímavá zkušenost, ale získané dovednosti se také mohou stát prvním krokem do světa barevných technik.

Na seminář je třeba si donést:

Pastelky TRIOCOLOR OD KOHINOORU sada optimálně 12 barev
Akvarelové pastelky - sada optimálně 12 barev (např. Kohinoor – Mondeluz)
Blok A4 vhodný na akvarel – např. od firmy Kohinoor nebo 10 papírů vhodných na akvarel (mohou to být i obyčejné kladívkové čtvrtky)
5 obyčejných kancelářských papírů A4
Obyčejná tužka 4B
Obyčejná bílá guma
Ořezávátko
Kružítko
Balíček obyčejných papírových kapesníčků
Dva kulaté štětce – nejlépe  číslo 1 nebo 0 a číslo 6
Černý fix na vodní bázi
Černý fix  na popisování cédéček
Kelímek na vodu

-        Praktické zvládnutí základů kresby s pastelkami a akvarelovými pastelkami

-        Součástí kurzu jsou poznatky z oblasti kompozice a prostorové a barevné perspektivy.

-        Kresba podle předlohy

-        Intuitivní kresba jako forma relaxace a psychického uvolnění.

-        Jak rozvíjet sebedůvěru v používání fantazie a intuice.

-        Co to jsou mandaly a jak na ně ve škole

-        Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou a její možnosti při barevném kreslení ve škole.

-        Praktické činnosti se zaměřením na rozvoj fantazie, intuice a výtvarných dovedností, na soustředění, kreativitu, celkovou pohodu, zvýšení sebevědomí, sebepoznání a sebepřijetí.

V semináři se bude prolínat forma obrazové PowerPointové prezentace se slovním doprovodem a forma workshopu.

Více na www.kalova.cz

Cílová skupina:

Pedagogičtí pracovníci a všichni, kdo se chtějí učit kreslit a malovat.

Kurz je určen i úplným začátečníkům v kreslení i absolventům kurzů kreslení pravou hemisférou, kteří se chtějí v kreslení procvičit, popřípadě tvořivě relaxovat.

Dolní věková hranice pro účast na kurzech je 18 let, mladší a děti pouze v doprovodu dospělého po předchozí dohodě a za plnou cenu.