Činnostní učení ve 4. a 5. ročníku ZŠ

Se zaměřením na ČJ, M a AJ/ VL a PŘ

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 842/2020-4-164 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 290 Kč (nepodléhá DPH)   Hodinová dotace: 8 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ

Kurz s prvky metodické podpory je zaměřen na primární seznámení učitelů 4. a 5. ročníku ZŠ s činnostními postoji, přístupy a postupy, které umožňují vést žáky tak, aby získali potřebné dovednosti a vědomosti a přitom byli připraveni na praktický život. Na kurzu je formou zážitkových technik účastníkům předkládán soubor dovedností zaměřených na motivaci žáků, rozvoj jejich tvořivosti, odpovědnosti a zájmu o učení. Ukáže Vám, jaký je možné zvolit přístup k žákům. Umožní Vám zdárně jim předat a naučit je používat základní učivo i rozvíjet jejich klíčové kompetence. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. Předávaný soubor žákovských činností Vám zároveň skvěle poslouží při práci s žáky s poruchami učení, a to při nápravách i při jejich předcházení.

Nejde zde primárně o didaktiku jednotlivých předmětů, důraz je kladen více na celkový přístup k žákům a učivu.

1. Hlavní myšlenky, zásady a postupy činnostního učení (hlava – srdce – ruce; rozvoj kompetencí, mezipředmětové vztahy, rozvoj funkční gramotnosti).

2. Učitel = facilitátor (průvodce vzděláváním)

3. Vyvozování gramatických a matematických pravidel a práce s nimi.

4. Ukázka výkladové a upevňovací hodiny.

5. Aktivity pro procvičení a opakování učiva, didaktické hry.