Tvořivé metody ve výuce VV (4h)

Kreslení pravou mozkovou hemisférou na ZŠ

Projekt: Tvořivá škola, s.r.o. Typ kurzu: Prezenční akce
Akreditační číslo: 28081/2022-4-1011 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 380 Kč Cena 1190 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci). Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme na jeden doklad a započítáme slevu automaticky! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu. Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, MŠ, Výchovy (zážitkové), ZUŠ

Na tomto workshopu můžete získat jiný pohled na sebe, své kreslířské dovednosti a také změnit úhel pohledu na celý svět okolo. Akce je pojímána jako relaxačně naučná, zábavná, zaměřená na propojení mozkových hemisfér, řídící a pracovní jednotky těla.

Naučíte se zde poznat a ovládnout vlastní projev v rozměru 2D, vyznat se v tužkách, objevit vlastnosti perspektivy. Vytváří dobrý start pro všechny, co si myslí, že neumí kreslit. Umí, jen o tom ještě neví.

Motto: „kreslím, co vidím…“

Odnesete si nové dovednosti a vědomosti a kromě toho vlastní obrázek (ne portrét).

Na kurz si doneste:

• Tužky o tvrdosti 2B, 4B příp. 6B a 8B + ořezávátko
  • Lihový fix středně tenký (ne s kuličkou)
  • Bílou technickou gumu např. zn. Pelikan (ne obyčejnou se slonem), příp. plastickou gumu
  • 20 bílých kanc. Papírů
  • Skicák nebo 10 tvrdých papírů
  • 5 vatových tyčinek  „uchošťourů“
  • Papírové kapesníčky
  • A něco, do čeho všechny papíry uložíte – tedy nejlépe desky. Mohou být papírové, využijeme je  zároveň jako podložku pro kreslení.