Tělesná výchova na 1. stupni ZŠ (webinář)

Jóga

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Letní školy
Akreditační číslo: 534/2022-4-159 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 980 Kč Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, MŠ, Komunikace

Cítíte se unavení? Potřebujete na chvíli zastavit a nadechnout se? Chcete udělat něco pro sebe a pro své zdraví? Nebo hledáte moderní náplň do hodin TV a tělovýchovných chvilek? Pak je tu pro tento praktický kurz.
Nabízí možnost dobře si zacvičit, protáhnout se, celkově relaxovat a odpočinout si. Ale především otevírá cestu k modernímu způsobu výuky TV s využitím aktivních prvků a cviků z jógy vedoucích k rozhýbání a uvolnění těla a jeho propojení s dechem. Celková skladba působí současně na správné držení těla, sílu, pružnost, rovnováhu, soustředěnost, sebevědomí i vůli.

Na tomto kurzu zažijete základní praktickou lekci yogy, kde na sebe postupně navazují jednotlivé pozice, lekce je v klidnějším tempu, klade se důraz na dech a dechové techniky, které vám pomohou uvolnit se, nastartovat metabolismus a detoxikovat naše tělo. Velmi účinně působí na redukci stresu a napětí v našem těle i naší mysli.
Čeká Vás také hluboká relaxace, kde uvolníme postupně celé tělo. Pokud se naučíte správně relaxovat může vám 5 min. relaxace nahradit až několik hodin spánku.
V poslední části si ukážeme praktická cvičení do běžného života, jak osobního tak pracovního. A jako bonus se s pomocí techniky mindfulness naučíte zvládat krizové a vypjaté situace, umět reagovat pod tlakem, umět se zklidnit před náročnou schůzkou nebo ve vypjatých situacích s dětmi.