Slovo a jeho stavba

w 27942/2021-5-948 /529/

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 28635/2022-4-1012 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 980 Kč Cena 890 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci). Účastníci se budou hlásit jednotlivě. Účastníky z jedné školy zahrneme při fakturaci automaticky na jeden doklad a započítáme slevu. Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení ČJ 5 v celkové ceně 185 Kč.

Na akci zazní zejména:

• Tvořivá práce s pomůckou Karty a šablony pro činnostní učení ČJ.
  • Části slova – kořen, předpona, přípona, koncovka. Slova příbuzná. Tvoření slov.
  • Souhláskové skupiny na styku předpony nebo přípony a kořene. Zdvojené souhlásky.
  • Přídavná jména odvozená příponou –ský.
  • Předpony s-, z-, vz-. Předložky s, z.
  • Skupiny bě/bje, vě/vje, pě, mě/mně.

Pochopení principu stavby slova je důležité zejména pro správné určení příbuzných slov k slovům vyjmenovaným a správné určování předpon. Ověřené činnostní postupy vám umožní učivo nejen vyvodit, ale také dostatečně procvičit, zaujmout žáky a souběžně rozvíjet jejich klíčové kompetence.

V rámci výkladu si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Práce s chybou. Zpětná vazba. Diferenciace ve výuce.
  • Prvky kritického myšlení, využití samokontroly, individualizace.
  • Organizace samokontroly žáků při výuce a sebehodnocení.
  • Náměty pro projektové vyučování, komunikace při výuce.
  • Rozvíjení kompetence pracovní, komunikativní, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence sociální.