Školní systemické konstelace

- učitelé, rodiče, žáci, školní normy

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Osobní rozvoj
Akreditační číslo: 25705/2018-2-821 Cílová skupina: Učitelé
Cena: 1 280 Kč (nepodléhá DPH) Hodinová dotace: 8 hod.
Kategorie: Osobní rozvoj - učitelé

Máte čím dál více problémových žáků? Valí se na Vás úkoly a Vy nevíte, kde vzít čas a energii na jejich řešení? Školní systemické konstelace přinášejí potřebné informace a nadhled. Umožňují poznat hlubší příčiny problémů a obnovit porušenou rovnováhu.

Tento seminář je určen pro učitele mateřských, základních a středních škol, ale hodně může dát také rodičům. Zaměřuje se na základní síly a zákonitosti, které mají bezprostřední vliv na chování dětí – žáků. Uvidíte, co určuje mezilidské vztahy v systémech, jako jsou rodina a škola. Poznáte, co je potřeba udělat proto, aby se všichni členové systému cítili bezpečně a spokojeně. Prostřednictvím vlastní konstelace se budete moci podívat na příčiny vašich konkrétních potíží.

Co je při vzdělávání a výchově úkolem učitele a co přísluší rodičům? Jak dosáhnout skutečně partnerské úrovně vztahu mezi učitelem a rodiči? Požadavky na učitele ze strany společnosti – a často také ze strany rodičů – stále rostou. Pravomocí a nástrojů, které mají učitelé k dispozici, přitom spíše ubývá. Podstatné je, aby učitelé ve spolupráci s rodiči vytvořili pokud možno co nejbezpečnější prostor pro rozvoj a školní práci dětí.

Abychom toho mohli dosáhnout, je dobré vědět, jaké základní vlivy působí na učitele, žáky a rodiče a co určuje jejich základní nároky a potřeby. Hlubší pochopení souvislostí přináší uvolnění, potřebný nadhled a možnost dosažení trvalého pocitu zakotvení a uspokojení. Přispívá k vytváření pozitivního klimatu ve škole i v rodině.

Základní témata semináře:

- rodinné a školní normy
- postavení a přístup učitele
- učitelé, rodiče a děti
- původní a nová rodina
- syndrom vyhoření

Cíle semináře:

1. Seznámení s metodou systemických konstelací. Předání informací o systémových souvislostech a zákonitostech ve vztazích mezi rodiči, dětmi, učiteli a školou.
2. Práce s typickými modelovými situacemi na škole, a to v obecné rovině problému. Osobní zážitek a vhled do řešení nejčastějších problémů.
3. Změna "nezdravých" postojů a aktivní ochrana před vyhořením. Práce s tématy účastníků.

Tento seminář má akreditaci MŠMT.

 

O lektorovi

Čeněk Rosecký

Mgr. Čeněk Rosecký - Věnuji se osobnímu rozvoji dospělých a vzdělávání učitelů. S lidmi pracuji 12 let. Vím, jak složitá a hluboká bývají osobní zapletení, i kolik odvahy, moudrosti a pokory je zapotřebí k jejich rozpuštění. Ukáži vám, kde naleznete potřebnou sílu a energii. Postupně poznáte, že kroky, které budete činit, jsou skutečnou pomocí a požehnáním pro vás i pro vaše okolí. S důvěrou se budete moci otevřít skutečné a smysluplné změně ve vašem životě.

Vystudoval jsem PrF MU v Brně, PdF OU v Ostravě a v roce 2001 založil vzdělávací agenturu a nakladatelství Tvořivá škola. Prošel jsem výcviky systemických konstelací a hypno-systemického kočinku (Bhagat), klasického koučinku (Odyssey) a školních konstelací (I. Pavelčák). Posledních 5 let se intenzivně věnuji harmonizaci systémů formou skupinových a individuálních terapií.

Pracuji jako ředitel Tvořivé školy, lektor systemických konstelací, rodinný poradce a systemický kouč. Mám 6 dětí. S mojí paní se věnujeme práci v MC Ordějov.

Nabízím možnost uvidět a pochopit skryté zákonitosti, které určují vaše životní pocity, potřeby a nároky. Umožňuji rozpoznat nevědomé sily, které řídí váš život a brání vám v dalším rozvoji. Odhaluji to, co je a působí. Poznání systemického řádu a jeho přijetí považuji za základní předpoklady spokojeného a smysluplného života.

 

Reference od účastníků akcí:

Prezentace lektora pro mě byla zajímavá, samotný seminář přínosný a nově získané informace se mi určitě budou hodit k mé další práci.Včera jsem se přihlásila na pokračování.

Na Váš seminář  jsem byla vyslána naší paní ředitelkou z mateřské školy, ve které pracuji. Očekávala jsem další nudné školení, kterých jsem už absolvovala několik. Ale byla jsem velice mile překvapena. Váš seminář se mi hrozně moc líbil, zaujalo mě toto téma hned od začátku. Váš způsob prezentace byl skvělý, líbilo se mi, že téma prokládáte humorem a mohli jsme se i zasmát. Obsah semináře byl pro mě přínosný a řekla bych, že jsem si z něj vzala nejen do praxe, ale i do života celkově. Informace, které jsem se dozvěděla, určitě využiji nejen v práci v mateřské škole. Moc děkuji za velmi příjemně strávené odpoledne a už se těším na pokračování...

Včera jsem se náramně bavila, myšleno v tom nejlepším slova smyslu. Způsob prezentace - velmi příjemný, přehledný a vtipný; přínos a užitek semináře pro mě - rozhodně ANO, jistý vhled, uklidnění a ujištění, že když se nechci ve škole moc citově angažovat, nejsem nelida, ale vlastně si prospívám. Děkuji za příjemně strávený čas při DVPP.

Pan Rosecký, ví, o čem mluví. Přednáší přehledně. Možná občas ještě jednou zopakovat ty nejdůležitější citace, autory... Seminář byl pro mne velkým přínosem a splnil moje očekávání. Ráda bych se dozvěděla víc o této problematice. Prosím Vás o zaslání termínu Vaší další navazující přednášky.

Prezentaci jsem vnímala velice pozitivně, bylo to jakési vybočení z počítačové prezentace, kde se všechny semináře odehrávají stejně. Vaše kreslířské umění bylo skvělé a pohotové, spolu s obsahem mluveného. Seminář byl velice přínosný, do hodně věcí jsem si zařadila sebe i svou rodinu. Hodně mě to obohatilo a je zase o čem přemýšlet:-)!  Vaše informace jsem využila hned druhý den v praxi a jednu maminku prudičku jsem spacifikovala větou, že oni jsou ti nejlepší rodiče a ví, co je pro jejich dítě nejlepší, ale co s tím uděláte? Takže mi to zase otevřelo nové obzory, že se před rodiči nemusíme plazit po kolenou.Moc děkuji za Váš čas, dovedu si představit, že Vaše slova si poslechnou i mé úžasné kolegyně ve školce. Jste úžasný a těším se na další setkání.

Děkuji Vám za včerejší seminář. Váš způsob prezentace byl lidský a přirozený. Ocenila jsem, že to nebyla monolitická přednáška, ale reagoval jste na naše dotazy a podněty.

Děkuji za přínosný seberozvojový seminář, který mě naučil něco o sobě samotné, o přístupu k mým žákům a jejich rodičům a také o životě jako takovém.

Způsob prezentace jsem vnímal věcně, lidsky, bez servítek a příjemným a srozumitelným způsobem.  Obsah semináře byl přínosným a donutil mě pohlížet "na věc" zase z jiné strany a z jiného pohledu, který dává ovšem určitě smysl. Věřím, že informace jsou pro mě určitě k užitku a naložím s nimi podle potřeby a uvážení s rozvahou. Celkově bych shrnul seminář užitečným a přínosným, přiměl, jistě nejen mě, přemýšlet nad problematikou i z jiných stran a jiným způsobem a to je vždycky důležité. Děkuji a třeba zase na dalším semináři. P.Ř.

Vážený pane Rosecký, chci Vám poděkovat za seminář, který byl velmi zajímavý a přínosný, protože se na téma osobních a pracovních vztahů, ambicí a profesního vyhoření díval úplně z jiného úhlu než všechny další semináře, které jsem kdy zažila a tuny textu, který jsem přečetla. Také jste vše podával srozumitelným a zábavným způsobem, určitě si z toho každý stejně jako já odnesl to, co potřeboval do svého soukromého i profesního života. Problematika konstelací je pro mě nová a nesmírně zajímavá. Ráda bych se v budoucnu k tomu dozvěděla více – např. jak v konstelacích fungují vztahy s nevlastními dětmi, které do rodiny docházejí za otcem na víkendy, apod. – to by ale bylo téma na úplně jiný seminář (kdybyste náhodou k tomu měl alespoň nějaký text nebo krátkou radu, byla bych Vám vděčná – trochu s tím bojuju… rozum X emoce). Pokud budete mít další seminář v Liberci, ráda se opět zúčastním. S pozdravem a přáním klidných předvánočních dní D. M.

Dobrý den, chtěla jsem poděkovat za seminář systemických konstelací v Liberci, pochopila jsem díky němu docela dost věcí, se kterými v životě bojuji, v práci i  v soukromí. Prezentace byla výborná, uvítala jsem kontrast ženské energie posluchaček a mužské energie lektora. Ještě bych asi měla nějaké myšlenky a otázky, ale protože vím, že tuhle e-mailovou adresu používá více lidí, nechci se pouštět příliš do podrobností. Třeba ještě bude někdy příležitost. Děkuji, s pozdravem L. N.

Téma velmi zajímavé, každý si najde své vlastní kostlivce ve skříni. Lektor skvělý, vtipný, dokázal udržet tempo a pozornost, vtipně podával dost těžké věci. Zase po dlouhé době velice dobré školení. K.W.

Výklad byl jasný, srozumitelný, provázen značnou dávkou humoru, jež udržoval zúčastněné při pozornosti. Byl velmi přínosný, obsáhlý. Za pár hodin tohoto školení jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, využiji je v zaměstnání i v osobním životě. Obsah výkladu byl velmi zajímavý, způsob výkladu velmi příjemný. Upřímně Vám děkuji za příjemně strávené chvíle u tohoto školení, a předané informace. Přeji Vám mnoho štěstí a úspěchů ve Vaší práci, i v osobním životě. A.V.

Všechny informace z kurzu vnímám jako obohacující. Potřebovala bych více řešení – modelování aktuálních problémových situací ve třídě, škole,… a pomocné návody na jejich řešení. Fakt je to SUPERRR! :-)

Neměla jsem žádné očekávání, ale jsem spokojená. Určitě mám o čem přemýšlet. Bylo to důležité pro mne samotnou. Lektorův výklad byl jasný, dobře vysvětlený. Jsem ráda za praktické věci. Více bych potřebovala rozebrat vztahy mezi kolegy. Možná by nebylo špatné zaměřit nějaký seminář na vedoucí pracovníky.  Děkuji za příjemnou atmosféru, výbornou stravu a příjemné prostředí. Kurz určitě doporučím, ale není pro každého – dotyčný musí chtít.

Na kurzu jsem ocenila především možnost postavení konstelací a výklad teorie. Lektor se vyjadřoval jasně, přehledně a zároveň uměl téma odlehčit a zábavně proložit. Děkujeme také za super organizaci a veškerý servis.

Na kurz jsem přijela bez většího očekávání, spíše jen poznat Tvořivou školu-splněno. V kurzu to spíše očekávání předčilo. Velice příjemný projev lektora, ideální vztah k frekventantům. Letní škola byla dobře zorganizovaná. Uvítala bych nabídku dalších „prohlubovacích kurzů“.

Skvělá propojenost teorie a příkladů z praxe. Příjemné vystupování lektora, vstřícnost.

Příjemně prožité dny v kruhu zajímavých lidí. Nově získané informace byly zajímavé a otevřely mi nové úhly pohledu na situaci. Chtělo by to více času na zažití, prožití konstelací. Děkuji za nabytí nových informací a zážitků. Teď přijde to nejtěžší – naučit se s tím pracovat.

Prezentace byla příjemná, nevtíravá … lidská a srozumitelná. Ráda přijedu na seminář s tímto obsahem znovu-> pro ještě lepší pochopení, seznámení, zakotvení informací. Určitě doporučím také kolegyním.

Z akce jsem nadšená. Oceňuji, že lektor vedl celý výklad bez opory. Vše bylo zajímavé, nové. Super akce – parta – jídlo a samozřejmě lektor a organizátoři.

Byla jsem nadmíru spokojená. Brala bych i kurz trvající více dnů. Děkuji za „prozření“. Věřím, že budu chodit ze školy méně unavená a doma budu mít více sil pro manžela a dcery.

Vše pro mne bylo nové, užitečné. Musím přijet ještě jednou, zažít si ještě více, více se zapojit. Byla jsem spíš pozorovatel. Vše bylo OK-lektor, prostředí, strava, náplň semináře.

Na letní škole jsem byla poprvé, uvítala jsem všechny informace. Děkuji. Potřebovala bych si lekce vícekrát zopakovat. Velká pochvala kuchyni J

Moc děkuji, bylo to hezké. Všechno jsem nasávala jako houba. Co se vztahuje k práci pedagoga, na kurzu asi zaznělo všechno.

Obsah kurzu je neuchopitelný. Trochu mě to děsí a zároveň láká vědět více. Asi by mi vyhovovalo mít během semináře více času a prostoru na doběhnutí myšlenek a následné otázky.

Způsob prezentace lektora byl na velmi vysoké úrovni, zajímavý, zábavný a přínosný. Obsah semináře byl obsáhlý, zaujal, informace vedly k tomu, abych i po 35 letech  pedagogické praxe znovu přemýšlela o žácích a jejich rodinách daleko hlouběji. Jako výchovný poradce vím, že rodiče jsou partneři školy, ale opakování- matka moudrosti. Děkuji za příjemně strávený vzdělávací den. S.V.

Velmi laskavý přístup lektora. Děkuji za příjemný pobyt, výborné jídlo a načerpání energie.

Osobní rozvoj
Developed by Via Aurea.