Přírodověda činnostně ve 4. ročníku

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 28635/2022-4-1012 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 380 Kč Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, Didaktika-činnostní uč.

Seminář předkládá mnohaletou praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky přírodovědy ve 4. ročníku. Umožní Vám žáky zaujmout, zdárně jim předat základní učivo i rozvíjet jejich klíčové kompetence. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. Předávaný soubor žákovských činností Vám zároveň skvěle poslouží při práci s žáky s poruchami učení, a to při nápravách i při jejich předcházení.

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ a využitelný při práci se všemi druhy učebnic a pracovních sešitů. Lektory kurzu jsou vždy zkušení učitelé s desítkami let praxe. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Testy pro evaluaci Čj ve 4. ročníku v ceně 185 Kč.

• Opakování učiva ze třetího ročníku – didaktická hra (práce s hrou)
  • Živé organizmy – houby, rostliny, živočichové – propojení s VV, PČ, ČJ…; výroba modelu květu, hádanky, didaktické hry s pojmy a obrázky (pexeso, domino, hry s hesly, hry s obrázky, práce ve skupinách – využití v praxi)
  • Ekosystém les a příroda na podzim i v zimě  - didaktické hry se skupinami pojmů byliny, keře a stromy v lese; dělení živočichů do skupin plazi, ptáci, savci činnostním způsobem; přezimování živočichů
  • Neživá příroda – minerály a horniny, tvořivá práce s jednotkami délky, hmotnosti, teploty a času; výroba přesýpacích, slunečních, vodních a svíčkových hodin