Interaktivní tabule a PC pro učitele

ActivStudio/SMART Notebook

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 29015/2017-2-1205 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 300 Kč (nepodléhá DPH) Hodinová dotace: 8 hod.
Kategorie: Průřezová témata

Máte interaktivní tabuli a nevíte jak ji efektivně využívat ve výuce? Zkuste metodu činnostního učení s interaktivní tabulí. Kurz nabízí soubor praktických návodů jak efektivně ovládat interaktivní tabuli ACTIV BOARD/SMART BOARD a využívat smysluplně možností, které tato pomůcka nabízí.

V průběhu kurzu se naučíte postupy, jak pracovat s otevřenými internetovými zdroji, jak je třídit a sdílet s kolegy či žáky. Je vhodný pro všechny učitele, kteří mají zájem začít smysluplně využívat multimediální techniku ve výuce a aktivně zapojit žáky do výuky. Lektory kurzu jsou vždy zkušení učitelé s desítkami let praxe.

1. část

·         základní znalost práce s PC a interaktivní tabulí

·         Ukázky příprav do výuky na 1. a 2. stupni s komentářem

·         Praktické vyzkoušení ovládání IT

·         Praktické ovládání softwaru AktivStudio

·         Společná práce se softwarem - členění pracovní plochy, vkládání textu, úpravy textu, úprava, tvorba přípravy na výuku

·          „Triky“ s grafikou

·         Webové adresy s inspirací pro smysluplné využití IT ve výuce na 1. stupni ZŠ

2. část

·         využití počítačů ve výuce, internet pro učitele.

·         Seznámení s možnostmi SW AktivStudio.

·         Stručná informace o zákonech a vyhláškách, které úzce souvisí s tématem kurzu.

·         Ukázky prací žáků.

·         Seznámení s možnostmi využití internetu a webových aplikací ve výuce.

·         Internet jako zdroj materiálů a inspirace pro učitele.

·         Práce se softwarem ActivInspire

1. část - Základní znalost práce s PC a interaktivní tabulí

• Ukázky příprav do výuky na 1. stupni s komentářem zaměřené na činnostní učení a aktivní zapojení žáků.

• Praktické ukázky ovládání softwaru SMART Notebook.

• Stahování příprav z internetu a jejich editace.

• Webové adresy s inspirací pro smysluplné využití IT ve výuce na 1. stupni ZŠ.

2. část - Praktické ovládání softwaru k interaktivní tabuli

• Informace o zákonech a vyhláškách, které úzce souvisí s tématem kurzu (autorský zákon, licence aj.)

• Tvorba vlastních příprav.

• Možnosti ukládání, sdílení a společné tvorby příprav k využití na IT.

• Praktické seznámení s možnostmi využití volných internetových zdrojů a webových aplikací ve výuce.