Činnostní učení PRV v 1. - 3. ročníku

5. 8. 2024, 6. 8. 2024, 7. 8. 2024, 8. 8. 2024

24 vyučovacích hodin

ZŠ Praha 6, Na Dlouhém lánu 555/43

Kurz se uskuteční v rámci letní školy v Praze v termínu od 5. do 8. 8. 2024 (po-čt). Výuka a obědy na ZŠ Praha 6, Na Dlouhém lánu 555/43. Ubytování a další stravování není zajištěno.

Zahájení v pondělí od cca 14:00 hod., ukončení ve čtvrtek obědem. Úterý + středa výuka celodenní cca 8:30-17:00. Podrobné informace, včetně harmonogramu školení a doby prezence budou přihlášeným účastníkům zaslány koncem června.

Zahrnuje kurzovné a obědy.
Fakturace bude probíhat průběžně, od března 2024.

Letní školu je možné hradit i tak, že část uhradí škola a část účastník - požadavky, prosím, uveďte do poznámky v přihlášce.

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma Pracovní karty a šablony pro činn. výuku PRV 2 v ceně 185 Kč. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

Těšte se na:

• Aktivizující metody práce.
  • Vhodné materiály, pomůcky a internetové odkazy. Využívání encyklopedií, koutků přírody, map, výukových filmů a programů...
  • Využití mimoškolního prostředí pro výuku, exkurze, besedy
  • Využití mezipředmětových vztahů.
  • Prvky kritického myšlení, vytváření a náměty projektů.
  • Rozvoj klíčových kompetencí při činnostním vyučování.
  • Rozvoj komunikativních dovedností, rozhovory a vyprávění.
  • Využití praktických zkušeností ze života žáků ve výuce
  • Náměty na projektové vyučování, zajímavé aktivity

Během kurzu si projdeme tato témata:

• moje obec – zajímavá místa, regionální zvláštnosti a zajímavosti
  • cesta do školy – besedy s policisty, využití dopravního hřiště, poznávání dopravních značek, prostředků a pravidel
  • vztahy mezi lidmi – Já, jako školák, spoluvytváření pravidel soužití, pochopení etnik – besedy o národnostech a jejich zvláštnostech a tradicích, rodina („Strom života“)
  • lidé a čas – historie a současnost (besedy s pamětníky, návštěva muzea, vycházky na historická místa, tradice svátků v rámci regionu, poznávání hodin)
  • lidské tělo a smysly člověka,  růst a vývoj člověka
  • zdravá výživa a životní styl, hygiena, péče o zdraví a osobní nebezpečí
  • užitek a význam pěstování rostlin pro zdraví člověka
  • rostliny – poznávání, množení, ošetřování, dlouhodobé pozorování
  • zvířata – domácí mazlíčci a náš vztah k nim, volně žijící zvířata, zvířata v ZOO, domácí zvířata