Baziková Dana

Vystudovala obor speciální pedagogika na PF UK a 10 let pak učila ve zvláštní škole. Na FZŠ Chlupova/ prof.O.Chlupa pracuje od roku 2000. Ve vyučování používá metody činnostního učení, dramatické výchovy, skupinové práce, kooperativního učení i kritického myšlení. Prošla řadou kurzů – činnostní učení v matematice v 1.-5.roč., dramatická výchova, RWCT, protidrogová prevence, finanční gramotnost, vyučování mimořádně nadaných žáků, ICT a další. Působí jako lektorka metody činnostního učení. Vedla řadu ukázkových hodin, pomáhá s praxí studentů PF UK. Na škole vede každoročně kroužek Dovedné ruce.

Aktuální akce lektora:

Číslo akce Název Místo Anotace
2019-057 Abeceda a práce s čítankou FZŠ O. Chlupa, Praha 13, Fingerova 2186

Seminář předkládá mnohaletou praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky českého jazyka ve 2. a 3. ročníku. Umožní Vám žáky zaujmout, zdárně jim předat základní učivo i rozvíjet jejich klíčové kompetence. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. Předávaný soubor žákovských činností Vám zároveň skvěle poslouží při práci s žáky s poruchami učení, a to při nápravách i při jejich předcházení.

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ a využitelný při práci se všemi druhy učebnic a pracovních sešitů. Lektory kurzu jsou vždy zkušení učitelé s desítkami let praxe. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení ČJ 2 v celkové ceně 175 Kč.