Matzenauerová Věra

"Hudba je univerzální řeč lidstva."   H.W.Longfellow

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích učitelství pro 1.stupeň, zaměření na hudební výchovu. Osobní život mne zavál do Prahy, kde učím již od roku 1989. Mnoho let jsem věrná FZŠ prof.O.Chlupa. Během praxe jsem prošla mnohými kurzy, nejčastěji ale věnuji čas vzdělávání v oblasti hudební výchovy.

Reference od účastníků akcí:

• Paní lektorka je famózní. Akce splnila má očekávání na 200%. Skvělé, skvělé, skvělé!
  • Akce upřímně předčila má očekávání…SUPER! Paní lektorka musí být oblíbená učitelka – prezentace má šmrnc! Nadbytečné pro mne byly informace k hracím tyčím – na ZŠS, kde učím to nevyužiji – pro děti by to bylo už moc složité. Uvítala bych zařazení jednodušších písní, dechová cvičení. Doufám, že ještě tento týden si s dětmi organizovaně zatleskáme!!! Seminář určitě doporučím, zvážím i letní školu. Děkuji za super seminář!
  • Skvělý přístup, velmi motivační, jsem nadšená.
  • Akce mne velmi pozitivně překvapila. Lektorka byla velmi příjemná a říkala mnoho věcí do praxe. Akce byla velmi prakticky zaměřená. Moc jsem si to užila. Děkuji.
  • Z celé akce jsem získala mnohem více, než jsem čekala. Úžasná lektorka, maximální spokojenost. Pokud bude další seminář, ráda se zúčastním, přijedu i na letí školu.
  • Naprostá spokojenost. Pozitivní a veselá lektorka. Velice kreativní přístup. Myslím, že vše, co zaznělo, se pro učitele 1. stupně hodí. Na semináři byla velmi pozitivní atmosféra.
  • Byla jsem nadšená přístupem lektorky, prezentací všech písní i témat. Doporučím.
  • Super akce, moc se mi to líbilo. Chyběl mi snad jen nějaký odkaz/tip na hry k HV.
  • Lektorka byla velmi milá, příjemná s obsah kurzu prezentovala s řádným nadšením. Je velmi inspirativní. Děkuji za příjemně strávené odpoledne.
  • Byla jsem velice spokojená. Velmi inspirativní akce, milý přístup. Žádné informace nebyly nadbytečné.
  • Příjemná bezprostřednost lektorky. Vše užitečné a použitelné – mám chuť hned vyzkoušet.
  • Přijela jsem bez očekávání a strávila tu velmi milé odpoledne. Bylo to celkově obohacující. Zkušeností z praxe bylo mnoho, děkujeme. Krásný a inspirující seminář. Děkujeme za energii a čas. Doporučím kolegům.
  • Moc vydařená akce, děkuji. Vše bylo v rovnováze, paní lektorka mluvila hodně o praxi.
  • Moc děkuji za příjemně strávené odpoledne. Nádherný seminář, obsahově vyčerpávající. Velmi příjemné vystupování paní lektorky, umí zaujmout.
  • Skvělá lektorka, která dokáže strhnout. Fakt mě bavila, užily jsme si krásné odpoledne. V rámci kurzu bylo vše dostatečné.
  • Jsem nad míru spokojená, velmi interaktivní seminář. Lektorka profesionál, milá, inspirující.
  • Jsem nadšená. Informací bylo až až – bylo to nabouchané. Velmi hezky vyvedená akce, spousta inspirace do výuky. Skvělá lektorka. Doporučím dál.
  • Naprosto mne uchvátila energie paní lektorky a radost, kterou nám předala. Hledala jsem seminář, který se bude dát stihnout po vyučování a hlavně proběhne presenčně. Tento splnil mé očekávání, samozřejmě jej doporučím kolegům.
  • Paní Věra je skvělá, má výborné kurzy! Když to bude časově možné, ráda se zúčastním dalšího.
  • Jsem spokojená, obohacená o inspiraci k další práci. Určitě se ráda přihlásím na další školení.
  • Akce proběhla nad má očekávání. Všeho se mi dostalo mírou vrchovatou. Praktické, použitelné, všestranné. Doporučuji všem!
  • Velmi přínosné, v úžasné atmosféře. Děkuji.U paní Matzenauerové nejsem naposledy :-)
  • Paní lektorka byla úžasně připravená. Nenásilnou formou nás vtáhla do zajímavých aktivit. Na akci Tvořivé školy jsem byla poprvé. Jsem moc spokojená, odnáším si spoustu nových nápadů a ráda se zúčastním dalšího kurzu.
  • Svělá lektorka, zajímavý seminář, nenudila jsem se.
  • Bylo to skvělé, jako vždy. Odpoledne jsem si moc užila. Prosím o více kurzů od paní Matzenauerové, už jsem skoro na všech byla.
  • Děkuji paní lektorce, že mne nabila novou energií pro další výuku. Ukázala mi, že se dá vše dělat s úsměvem. Vše bylo užitečné, vše využiji. Rozhodně doporučím dál!

Aktuální akce lektora

Hudební výchova tvořivě na 1. stupni ZŠ (4h)

Hudba do každé hodiny v Praze

HV

26. 3. 2024, zahájení v 14:00

4 vyučovací hodiny

FZŠ O. Chlupa, Praha 13, Fingerova 2186

akreditace MŠMT

ZUŠ

Přijďte za námi načerpat inspiraci nejen do hodin HV na 1.stupni. Písničky a hudba nemusí znít pouze v hodinách hudební výchovy. Velmi dobře hudbu můžeme zařadit do spousty hodin. Nejenom jako relaxační třeba při hodinách výtvarné výchovy nebo při cvičení v tělesné výchově. Písnička může být zároveň i jako výukový materiál například do českého jazyka, do předmětu člověk a jeho svět. Při zpěvu písničky většinou děti "nebolí" třeba vyjmenovaná slova nebo násobky čísel. Rytmus, melodie a propojení s pohybem dětem pomůže si učivo lépe ukotvit v paměti.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří hledají náměty na zatraktivnění a obohacení výuky hudební výchovy.

Hudební výchova tvořivě na 1. stupni ZŠ (4h)

Letní muzicírování v Praze

HV

14. 5. 2024, zahájení v 14:00

4 vyučovací hodiny

FZŠ O. Chlupa, Praha 13, Fingerova 2186

akreditace MŠMT

ZUŠ

Přijďte načerpat náměty do výuky HV na 1.stupni. Přinášíme další ze série seminářů/workshopů laděný dle ročního období. V posledních měsících školního roku pojďme vzít hodiny hudební výchovy zvesela. Využijeme písničky s rytmickými doprovody a pohybovými hrami, které se dají využít i ve venkovním prostoru. Zaměření bude také trošku cestovatelské, nebudou chybět třeba oblíbené cap songy a jiné rytmické hry. V závěru zařadíme aktivní poslech.