Hlavní menu

Zdravý pohyb ve výuce Tv na ZŠ

Číslo akce: 2022-037
Akreditační číslo MŠMT ČR: 27942/2021-5-948

Lektor: Ing. Jitka Moulisová
Místo: Borotín u Tábora
Termín: 1. 10. 2022, 2. 10. 2022, zahájení v 9:00

Kurz proběhne jako víkendový ve dnech 1.-2.10.2022. Zahájíme v sobotu ráno, ukončení v neděli odpoledne. Výuka na ZŠ Borotín https://www.borotin.cz/.

Zajišťujeme ubytování a stravu ve sportovním arealu  (oběd a večeře v sobotu, snídaně a oběd v neděli). Individuálně lze v kanceláři domluvit i ubytování na páteční večer, nebo variantu bez ubytování. V případě speciálních stravovacích požadavků se informujte předem, zda jsme schopni jim vyhovět!

Hodinová dotace: 16 hod.
Cena: 4 025 Kč, záloha 4 025 Kč
zahrnuje kurzovné, ubytování a plnou penzi.  
V případě, že byste se potřebovali ubytovat již v pátek podvečer, kontaktujte po přihlášení kancelář (cena bude mírně navýšena). Po domluvě je také pro dojíždějící možné zajistit kurz bez ubytování (cena bude mírně snížena).
 
Víkendový kurz je třeba uhradit předem. Fakturace bude probíhat průběžně. Následně budou nově přihlášeným účastníkům faktury zaslány e-mailem.

Anotace:

Olomouc 2021Víkendový zážitkově-vzdělávací kurz je určen především učitelům 1. a 2. stupně ZŠ, kteří vyučují Tělesnou výchovu.

Na kurzu bude prezentován soubor metod a postupů, zaměřených na podporu správného držení těla a zdravě vedeného pohybu dětí pro tělesnou výchovu:

- napřímení pánve a páteře, rozpohybování kostěné struktury

- posílení hlubokých svalů břicha a zad v souhře s hlavním dýchacím svalem bránicí a pánevním dnem.

 

Jednotlivé části kurzu předpokládají aktivní zapojení účastníků a budou vedeny formou vysvětlení (workshopu) a praktické části (cvičení).

Přijeďte získat nové informace a dobře si zacvičit.

 

Obsah akce:

Bloky jsou vedené výhradně vedené dle principů Zdravotního Pilates, FYZIOPilates, metodou vývojové kineziologie DNS – Dynamické Neuromuskulární Stabilizace prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph.D., dle metodiky SPI – Strukturální pohybové integrace Mgr. Daniela Müllera a z principů nadstavbového SPECIÁLU SPI prim. MUDr. Sylvie Musilové a Mgr. Daniela Müllera – Herniace meziobratlového disku a bolesti zad a DIASTÁZA a dle rehabilitačního švýcarsko-francouzského konceptu SPIRALDYNAMIK® Mgr. Lenky Kazmarové a aplikování poznatků o fasciích.

Velehrad 2021

Důraz je kladen na trupovou stabilizaci dle DNS a správné nastavení chodidla, nezbytné pro vertikalizaci člověka. Podpoříme i napřímení krční páteře.

Odstraníme chybné pohybové stereotypy, které způsobují bolesti. V dlouhodobém užívání naučených principů dochází k zautomatizování návyků na úrovni centrální mozkové soustavy a tím lepší užívání tělesné schránky ve fyziologických normách. Dojdeme k poznání a uvědomění si svého těla, jeho fungování a předcházíme tím i zraněním.

Cílem kurzu je předat účastníkům takové cviky a postupy, které žáky vedou k směřování ke každodennímu užívání naučených principů a automatizaci návyků na úrovni centrální mozkové soustavy a tím lepší užívání tělesné schránky ve fyziologických normách.

 

Hlavní témata kurzu:

 • Zaměříme se na napřímení a rozpohybování pánve a páteře, jako základ pro fungování těla bez bolesti hlavy a zad.
 • Teoreticky rozebereme a prakticky aktivujeme trupovou stabilizaci (CORE) včetně aktivity nitrobřišního tlaku.
  • Jak správně aktivovat břicho, aby záda nebolela.
 • Vše aplikujeme i do lavic ve formě POSAĎME SE, PROSÍM! aneb jak správně sedět na židli.
 • A dle Dynamické Neuromuskulární Stabilizace projdeme programem FIT KID (DNS):
  • Jak využít cviky prof. Pavla Koláře v hodinách TV.
  • Pro první stupeň je vše rozšířeno i o zábavnou formu říkanek k lepšímu propojení těla i mysli. 

 

Lektorka

Ing. Jitka Moulisová, Certifikovaný pohybový specialista
https://www.zdravypohybcb.cz/o-mne/

Mým cílem je naučit klientelu, jak správně používat a zatěžovat své tělo v průběhu běžného dne, aby sloužilo co nejdéle bez bolesti. Pokud už bolest máme, tak víme, že něco nefunguje. A my budeme společně hledat způsob, jak si ulevit a postupně se vrátit zpět do fyziologického nastavení těla.

 

V r. 2018 jsem obdržela PEČEŤ KVALITY – mé studio Zdravý pohyb ČB se řadí mezi CERTIFIKOVANÁ POHYBOVÁ CENTRA IQ POHYB. Výčet certifikovaných center v České a Slovenské republice je k ověření na portále skupiny IQ pohyb  www.CVIQ.cz, kde rovněž probíhá publikační činnost pohybových specialistů.

Lektorské zkušenosti a praxi v oboru pohybu a zdraví sbírám od roku 2009. Zaměřuji na dospělou i dětskou klientelu (od r. 2017 jsem po dobu 2 let vedla tréninky dětí (8-15 let) ve spolupráci s Baseball Club Hluboká n/V jako trenér správných pohybových návyků). Dále jsem od r. 2017 oprávněná školit a šířit osvětu o zdravém pohybu široké veřejnosti v rámci přednášek se cvičením. Proškolená témata: Principy posilování břicha, Diastáza, Zdravá dětská noha, Pánevní dno, Hallux Valgus – vbočený palec, Karpální tunel, Jak správně sedět, Cvičební mýty (ve spolupráci s IQ pohyb Praha, v projektu CVIQ.cz).

Přednášky se cvičením "Cvičební mýty" byly proškolené a odcvičené v r. 2019 i v rámci „Den zdraví pro zaměstnance Všeobecné Zdravotní Pojišťovny (VZP) pobočky České Budějovice“ současně s dobročinnou sbírkou pro z.s. DLOUHÁ CESTA (pomoc pro všechny, kteří přežili své dítě). Výtěžek činil 20 tis. Kč.. S Všeobecnou Zdravotní Pojišťovnou i se zapsaným spolkem Dlouhá cesta i nadále spolupracuji.

Absolvované kurzy, 

 • Instruktor Pilates Balanced Body University Californie, USA (rekvalifikační kurz)
 • Certifikovaný pohybový specialista IQ pohyb Praha
 • Certifikovaný trenér Dynamické Neuromuskulární Stabilizace (DNS) prof. PeadDr. Pavla Koláře, CSc.
 • Trenér metody Strukturální Pohybová Integrace IQ pohyb Praha, vč. Herniace meziobratlových disků a bolesti zad, Dech a diastáza, Diagnostika
 • trenér švýcarsko- francouzkého fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik®Basic Move
 • absolvent konferencí Dr. Robert Schleip, Universita Ulm – nauka a výzkum o fasciích
 • Absolvent metody FYZIOPilates
 • Instruktor GolfPilates
 • Instruktor Něžná náruč rodičů Evy Kiedroňové o manipulaci s dítětem dle psychomotorického vývoje
 • Profesionální chůva - pro činnost PEČOVATEL/PEČOVATELKA o děti ve věku od 0 do 15 let (rekvalifikační kurz)
 • + dalších přes 80 absolvovaných krátkodobých, střednědobých kurzů/workshopů s českými i zahraničními  lektory s přesným výčtem na www.zdravypohybCB.cz v sekci VZDĚLÁNÍ