Vzpomínka na Ivu Pánkovou

Pánková

Jednou z nezapomenutelných lektorek Tvořivé školy byla Mgr. Iva Pánková. Skvělá žena s obrovským srdcem a vynikající slivovicí.
Každému, kdo se s ní setkal, se musela vrýt nezapomenutelně do srdce i vzpomínek. Vždy sršela humorem a život brala s nadhledem.

Zpráva o jejím úmrtí byla nečekaná a všechny nás zasáhla. Tímto vyjadřujeme také upřímnou soustrast její rodině.

Děkujeme za vše, co nám dala jako lektorka i jako člověk. Vzpomínáme na ni s láskou.

Setkání lektorů v Bystřici p. L. - 2012

Iva Pánková celý život pracovala s dětmi nejen v rámci školní výuky. Věnovala se jim s lehkostí a  skutečně ráda. Jejím prvním působištěm byla po ukončení studia Základní škola Valašské Klobouky. V září 1998 pak nastoupila do ZŠ v Brumově-Bylnici. Učila zde až do nástupu nemoci na jaře 2018.

Během těchto dvaceti let zároveň vedla při škole pěvecký sbor, se kterým ráda a skvěle vystupovala na akcích pořádaných městem i školou. Připravila mnoho zpěváčků i na pěvecké soutěže a vždy byli mezi nejúspěšnějšími. Mnoho let vedla také letní tábory na Ploštině.

Setkání lektorů v Bystřici p. L. - 2012

Kolegyně na ni vzpomínají, jako na obětavou pedagožku i dobrou přítelkyni.

Iva působila jako naše lektorka od roku 2005. Od roku 2016 už díky vysokému pracovnímu nasazení a začínajícím zdravotním potížím školila jen výjimečně. Poslední kurz odlektorovala v roce 2018 pro sborovnu ZŠ Suchá Loz.

Během své spolupráce s Tvořivou školou uspořádala přes 50 vzdělávacích akcí. Často školila na "své domácí" škole, ale vyjížděla i do městeček v širokém okolí. Jejími kurzy prošlo k tisícovce kantorů, kteří od ní čerpali inspiraci do svých hodin.

Byla všestranou lektorkou, předávala metodiku učiva 4. a 5. třídy. Krom nejběžnějších kurzů matematiky a českého jazyka školila i přírodovědu a vlastivědu.

Pánková

Vzpomínku jí věnovala její kolegyně ze ZŠ Brumov - Bylnice, zároveň také lektorka Tvořivé školy a blízká přítelkyně, Iva Pinďáková:

Iva se k "tvořivce"  připojila o něco později než já. Ale vzpomínám si, že už v roce 2005 jsme spolu dělaly první Letní školu (Nové Hrady nebo Odry, nevím, která byla dříve).

Často jsme pořádaly kurzy u nás Brumově - Bylnici a spolu jsme školily i jinde - já 1. - 3. ročník a Iva 4.- 5.ročník. Něco jsme se najezdily....

Opravdu ráda (a myslím, že i skvěle) předávala své zkušenosti, vytvářela materiály. Byla výborná učitelka i lektorka.