Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ

Malba akrylovými barvami pro začátečníky i pokročilé

Číslo akce: 2021-013 LŠ
Akreditační číslo MŠMT ČR: 34458/2019-2-1147

Lektor: Mgr. Lenka Kalová
Místo: Sudislav nad Orlicí, Kubasova chalupa
Termín: 3. 8. 2021, 4. 8. 2021, 5. 8. 2021, 6. 8. 2021

Kurz se uskuteční v rámci letní školy v Sudislavi v termínu od 3. do 6. 8. 2021. Výuka,  stravování i ubytování na Kubasově chalupě.

Zahájení v úterý od cca 14:30 hod., ukončení v pátek obědem. Podrobné informace, včetně harmonogramu školení a doby prezence budou přihlášeným účastníkům zaslány do konce června.

Cena: 6 580 Kč, záloha 6 580 Kč
zahrnuje kurzovné, ubytování a plnou penzi.  Neuvedete-li v poznámce přihlášky jinak, bude účtována plná cena.
Nechcete-li zajistit ubytování či stravu, můžete zvolit variantu:
5590,-       - kurzovné + plná penze
5155,-       - kurzovné + obědy
4750,-       - pouze kurzovné
(konečná cena)

Letní školy je třeba uhradit předem. Fakturace bude probíhat průběžně od května. Následně budou nově přihlášeným účastníkům faktury zaslány e-mailem.

Letní školu je možné hradit i tak, že část uhradí škola a část účastník (např. kurzovné hradí škola, ubytování a stravu účastník).

Kubasova chalupaNabízíme Vám Letní školu v útulném centru Kubasova Chalupa v překrásné přírodě v Sudislavi nad Orlicí.  Luxusní vegetariánská strava, ubytování ve stylových pokojích.

Můžete si zde vybrat a absolvovat jedinečný kurz systemické pedagogiky s Čeňkem Roseckým, nebo kurz kreslení pravou hemisférou s Lenkou Kalovou. Krom toho Vás čeká vycházka do Brandýsa n. O., na zříceninu hradu Orlík a do přírodního bludiště. Těšíme se na setkání s Vámi.

Praktické zvládnutí základů malby akvarylovými barvami pro začátečníky i pokročilé. Kurz je určen všem, kteří si chtějí prakticky vyzkoušet, procvičit a zdokonalit svou schopnost barevné malby akrylovými barvami.

Základy barevného vyjadřování: míchání barev, komplementární barvy, barevná perspektiva a kompozice... Budeme mít možnost seznámit se s vlastní oblíbenou barevností a vnímat emoční působení barev.

Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou a její možnosti při barevném kreslení ve škole. Účastníci se seznámí s příklady praktických činností se zaměřením na rozvoj fantazie, výtvarných dovedností, soustředění, kreativity, zvýšení výtvarného sebevědomí, celkové pohody, sebepoznání a sebepřijetí.

Cílová skupina:

Kurz je určen i úplným začátečníkům v kreslení i absolventům kurzů kreslení pravou hemisférou, kteří se chtějí v kreslení procvičit, popřípadě tvořivě relaxovat.
Dolní věková hranice pro účast na kurzech je 18 let, mladší a děti od 12ti let pouze v doprovodu dospělého po předchozí dohodě a za plnou cenu.

Kurz je určen všem, kdo se chtějí učit kreslit a malovat.

Program:

• Součástí kurzu jsou poznatky z oblasti kompozice a prostorové a barevné perspektivy
  • Intuitivní kresba jako forma relaxace a psychického uvolnění.
  • Jak rozvíjet sebedůvěru v používání fantazie a intuice.
  • Praktické činnosti se zaměřením na rozvoj fantazie, intuice a výtvarných dovedností, na soustředění, kreativitu, celkovou pohodu, zvýšení sebevědomí, sebepoznání a sebepřijetí.

Pomůcky, které je potřeba, aby si účastníci přinesli s sebou:

• 10 ks papírů na akrylové barvy – formát  A4
  • 10 ks papírů na akrylové barvy – formát  A3
  • 20 bílých kancelářských papírů A4
  • Dobrovolné: Plátno (našepsované) na rámu nebo nalepené na desce  cca A3 velikost – může mít obdélníkový nebo čtvercový tvar – levnější a dostačující varianta je Lidl nebo Jisk
  • Desky stejného nebo o něco většího formátu než máte papíry – na hotové obrázky
  • Pevné desky stejného nebo o něco většího formátu než máte papíry jako podložku na kreslení
  • Akrylové barvy v tubách – sada minimálně 10 až 12ti barev, kde by měla být bílá barva (např. zn. Pebeo, Umton, Kohinoor) – objem tuby stačí 20 ml
  • Ploché syntetické štětce  – minimálně 4 - asi tak číslo 1,4,10,20
  • Kulaté syntetické štětce  – slabší a silnější např. 2, 8, 12 (stačí obyčejné školní)
  • tužka např. od firmy Kohinoor: číslo: 1500 4B a ořezávátko
  • Obyčejná bílá guma
  • 30 cm pravítko
  • Nůžky
  • Papírová lepicí páska (krepová, mívá nažloutlou barvu)
  • Balíček obyčejných papírových kapesníčků nebo papírové utěrky
  • Důležité: Igelitový ubrus na ochranu pracovního místa – velikost aspon 50 x 100 cm
  • Starou utěrku na ruce a savé hadříky na utírání barev nejlépev igelitové tašce
  • Ručník
  • Sklenice na vodu pokud možno se širokým dnem – tak, aby byla stabilní, pokud do ní dáte štětce a do jedné třetiny naplníte vodou
  • Nádobka s uzávěrem – stačí 200ml na přenášení vody
  • Paletky na rozmíchání barev, nejlépe v bílé barvě – stačí pvc talířky nebo víčka od nádobek na pokrmové tuky
  • Staré noviny
  • Je vhodné mít nějakou tašku přes rameno, kam to všechno dáte, až půjdete kreslit
  • Deka nebo karimatka na sezení  na zemi

Doporučujeme podívat se na web lektorky www.kalova.cz do fotogalerie na AKRYLOVÉ BARVY – abyste si udělali představu, co s účastníky na kurzech malujeme.

Ti, kdo se již účastnili jakéhokoli kurzu MALBY AKRYLEM budou dále rozvíjet své schopnosti.

Předlohy není potřeba si nosit, budou na kurzu k dispozici pro malování. Budou se vracet, můžete si je ofotit a po návratu domů vytisknout.

Pokud ale chcete použít vlastní předlohu, můžete.

Vpřípadě zájmu o přístup pro pokročilé prosím konzultujte tuto možnost předem s lektorkou - email: lenka-kalova@seznam.cz

Lektorka:

Mgr. Lenka Kalová