Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ

Pastelky a akvarelové pastelky pro začátečníky i pokročilé

Číslo akce: 2021-006 LŠ
Akreditační číslo MŠMT ČR: 34458/2019-2-1147

Lektor: Mgr. Lenka Kalová
Místo: MC Ordějov, Bystřice pod Lopeníkem 79
Termín: 26. 7. 2021, 27. 7. 2021, 28. 7. 2021, 29. 7. 2021

Kurz se uskuteční v rámci letní školy v Ordějově v termínu od 26. do 29. 7. 2021. Více o místě na www.ordejov.cz

Zahájení v pondělí od cca 14:30 hod., ukončení ve čtvrtek obědem. Podrobné informace, včetně harmonogramu školení a doby prezence budou přihlášeným účastníkům zaslány koncem června.

Cena: 6 580 Kč, záloha 6 580 Kč
zahrnuje kurzovné, ubytování a plnou penzi.  Neuvedete-li v poznámce přihlášky jinak, bude účtována plná cena.
Nechcete-li zajistit ubytování či stravu, můžete zvolit variantu:
5590,-       - kurzovné + plná penze
5155,-       - kurzovné + obědy
4750,-       - pouze kurzovné
(konečná cena)

Letní školy je třeba uhradit předem. Fakturace bude probíhat průběžně od května. Následně budou nově přihlášeným účastníkům faktury zaslány e-mailem.

Letní školu je možné hradit i tak, že část uhradí škola a část účastník (např. kurzovné hradí škola, ubytování a stravu účastník).

KAL-pPraktické zvládnutí základů kresby pastelkami a akvarelovými pastelkami metodou kreslení pravou mozkovou hemisférou pro začátečníky i pokročilé. Základy barevného vyjadřování: míchání barev, komplementární barvy, barevná perspektiva a kompozice...

Lineární kresba, kolorovaná kresba, lavírování, barevné stínování a kombinování barev.
Objekty: předměty, krajina, zvířata, člověk, rozvíjení schopnosti kreslení podle vlastní fantazie

Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou a její možnosti při barevném kreslení ve škole. Praktické činnosti se zaměřením na rozvoj fantazie, intuice a výtvarných dovedností, na soustředění, kreativitu, celkovou pohodu, zvýšení sebevědomí, sebepoznání a sebepřijetí.

Cílová skupina:
Všichni, kdo se chtějí učit kreslit a malovat.
Kurz je určen i úplným začátečníkům v kreslení i absolventům kurzů kreslení pravou hemisférou, kteří se chtějí v kreslení procvičit, popřípadě tvořivě relaxovat. Ti, kdo se již účastnili jakéhokoli kurzu kresby pastelkami budou kreslit tak, aby dále rozvíjeli své schopnosti.

Dolní věková hranice pro účast na kurzech je 18 let, mladší a děti od 12ti let pouze v doprovodu dospělého po předchozí dohodě a za plnou cenu.

Kurz pro všechny, kdo se chtějí učit kreslit a malovat.

Program:

• Součástí kurzu jsou poznatky z oblasti kompozice a prostorové a barevné perspektivy.
  • Kresba podle předlohy i podle skutečnosti.
  • Intuitivní kresba jako forma relaxace a psychického uvolnění.
  • Jak rozvíjet sebedůvěru v používání fantazie a intuice.
  • Optické iluze

Pomůcky, které je potřeba si donést:

• Blok A4 vhodný na akvarel – např. od firmy Kohinoor nebo 10 bílých papírů A4 vhodných na akvarel (levnější varianta pevnější čtvrtky)
  • Blok A3 vhodných na akvarel – např. od firmy Kohinoor nebo 10 bílých papírů A3 vhodných na akvarel (levnější varianta pevnější čtvrtky)
  • 5 čtvrtek A3 barevně tonovaných světlými pastelovými odstíny (hezké barevné papíry dělá v bloku na suchý pastel firma Kohinoor)
  • 1 černá nebo tmavomodrá čtvrka A3
  • 10 obyčejných kancelářských papírů A4
  • Průhledný pečicí papír (mívají ho v Lidlu)
  • Desky stejného nebo o něco většího formátu než máte papíry – na hotové obrázky
  • Pevné desky stejného nebo o něco většího formátu než máte papíry jako podložku na kreslení
  • Pastelky TRIOCOLOR OD KOHINOORU - sada 24 barev včetně bílé ( tyto pastelky mají průměr 10,5 mm ) a ořezávátko na ně. Je možné použít také jiné kvalitní pastelky, např. POLYCOLOR OD KOHINOORU – mají i větší barevné sady. Důležitá je bílá pastelka.
  • Tzv. Míchací tužka Blender – např. Od firmy Kohinoor
  • Akvarelové pastelky - sada ideálně 72 barev (např. Kohinoor – Mondeluz) a ořezávátko
  • obyčejná tužka 4B
  • obyčejná bílá guma, případně guma v tužce
  • Černý fix na vodní bázi (rozmývatelný vodou)
  • Černý fix na popisování cédéček – nerozmývatelný vodou
  • Obyčejné papírové kapesníčky nebo kuchyňské utěrky
  • Stará utěrka na ruce a případné setření pracovního místa
  • (Praktické jsou také vlhčené ubrousky na ruce)
  • Papírová (krepová) lepicí páska
  • Nůžky
  • Štětce s ukončením do špičky (aby nebyly roztřepené) – cca číslo 1 nebo 0 a číslo 6 a 10
  • Nádobka s uzávěrem – stačí 200ml na přenášení vody
  • Kelímek na vodu se širokým dnem
  • důležité: uzavíratelná nádobka se širokým dnem na ořezávání pastelek (třeba od ramy)
  • Deka nebo karimatka na sezení venku na zemi
  • Je vhodné mít nějakou tašku přes rameno, kam to všechno dáte, až půjdete malovat s tím, že igelitové tašky jsou praktické (křídy se práší)

Doporučujeme podívat se na web lektorky www.kalova.cz do fotogalerie na techniku PASTELKY A AKVARELOVÉ PASTELKY – abyste si udělali představu, co s účastníky na kurzech kreslíme.

Předlohy není potřeba si nosit, budou na kurzu k dispozici pro kreslení. Budou se vracet, můžete si je ofotit a po návratu domů vytisknout.

Ti, kdo se již účastnili jakéhokoli kurzu kresby pastelkami, budou kreslit tak, aby dále rozvíjeli své schopnosti.

případě zájmu o přístup pro pokročilé prosím konzultujte tuto možnost předem s lektorkou - email: lenka-kalova@seznam.cz

Lektorka:

Mgr. Lenka Kalová