Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ

Lektor: Mgr. Lenka Kalová
Místo: Velkopolský mlýn, Velké Pole 46
Termín: 13. 7. 2020, 14. 7. 2020, 15. 7. 2020, 16. 7. 2020

Kurz se uskuteční v termínu od 13. do 16. 7. 2020 v prostorách původního mlýna na řece Oslavě mezi Kralicemi a Náměští nad Oslavou - více o místě na  https://mapy.cz/zakladni?x=16.1661755&y=49.1996326&z=14&source=coor&id=16.157184785087594%2C49.19137705181477 /

Zahájení v pondělí od cca 14:10 hod., ukončení ve čtvrtek obědem. Podrobné informace, včetně harmonogramu školení a doby prezence budou přihlášeným účastníkům zaslány koncem června.

Cena: 6 380 Kč, záloha 6 380 Kč
zahrnuje kurzovné, ubytování a plnou penzi.  Neuvedete-li v poznámce přihlášky jinak, bude účtována plná cena. Dále je možno vybrat z variant:

5 480,-       - kurzovné + plná penze
       5 125,-       - kurzovné + obědy
       4 750,-       - pouze kurzovné
(konečná cena)

Letní školy je třeba uhradit předem. Fakturace bude probíhat průběžně, nově přihlášeným účastníkům budou faktury zaslány e-mailem.
Nabízíme možnost rozdělení fakturované částky na 2 doklady (část uhradí zaměstnavatel a zbytek si doplatí účastník).
Při odhlášení méně než dní 30 před zahájením kurzu účtujeme dle obchodních podmínek storno poplatek.

KAL

ZÁKLADY BAREVNÉHO VYJADŘOVÁNÍ – TECHNIKA PASTELKY, AKVARELOVÉ PASTELKY. Tato technika je vhodná pro první krok do světa barevných technik. Budete překvapeni, co všechno obyčejné pastelky dokáží nakreslit.

Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou a její možnosti při barevném kreslení ve škole.
Praktické činnosti se zaměřením na rozvoj fantazie, intuice a výtvarných dovedností, na soustředění, kreativitu, celkovou pohodu, zvýšení sebevědomí, sebepoznání a sebepřijetí.
Využití artefiletiky pro poznávací, sebepoznávací, socialní a komunikační aktivity. Artefiletika jako specifický přístup k uplatnění výtvarných aktivit ve vzdělání a výchově.

Cílová skupina:

Pedagogičtí pracovníci. Kurz je určen i úplným začátečníkům v kreslení i absolventům kurzů kreslení pravou hemisférou, kteří se chtějí v kreslení procvičit, popřípadě tvořivě relaxovat.

Dolní věková hranice pro účast na kurzech je 18 let, mladší a děti od 12ti let po předchozí dohodě pouze v doprovodu dospělého a za plnou cenu.

Přiloženy ukázky maleb účastníků kurzů.

• Základy barevného vyjadřování: míchání barev, komplementární barvy, barevná perspektiva a kompozice...
  • Praktické zvládnutí základů kresby pastelkami a akvarelovými pastelkami.
  • Lineární kresba, kolorovaná kresba, lavírování, barevné stínování a kombinování barev
  • Součástí kurzu jsou poznatky z oblasti kompozice a prostorové a barevné perspektivy.
  • Kresba podle předlohy, podle skutečnosti i podle vlastní fantazie
  • Intuitivní kresba jako forma relaxace a psychického uvolnění.
  • Jak rozvíjet sebedůvěru v používání fantazie a intuice.
  • Optické iluze

Pomůcky, které je potřeba si donést:

Papíry:

• Blok A4 vhodný na akvarel
    – např. od firmy Kohinoor nebo 20 bílých papírů A4 vhodných na akvarel či akryl
    (levnější varianta jsou  čtvrtky - lépe silnější)
  • Blok A3 vhodných na akvarel
    – např. od firmy Kohinoor nebo 10 až 20 bílých papírů A3 vhodných na akvarel či akryl
    (levnější varianta jsou  čtvrtky - lépe silnější)
  • 5 papírů A3 na akvarel či akryl barevně tonovaných světlými pastelovými odstíny
    (hezké barevné papíry dělá v bloku na pastel firma Kohinoor)
  • 1 černá čtvrka A3
  • 20 obyčejných kancelářských papírů A4

Dál:

• Kvalitní pastelky sada ideálně 24 i více barev (včetně bílé pastelky)
    – doporučuji Trojboké pastelky TRIOCOLOR OD KOHINOORU
  • Koh-i-nor tužka míchací Blender 3800 pastelová (obejdete se bez ní, ale je fajn ji mít
  • Akvarelové pastelky - sada ideálně 72 barev (např. Kohinoor – Mondeluz)
  • Ořezávátko (POZOR aby vám pasovalo na obě sady pastelek, případně si přivezte ořezávátka dvě)
  • Uzavíratelnou krabičku s víčkem na ořezávání pastelek
  • obyčejná tužka 4B
  • obyčejná bílá guma, případně guma v tužce
  • Černý fix na vodní bázi (rozmývatelný vodou)
  • Černý fix na popisování cédéček – nerozmývatelný vodou
  • Kružítko

• Kulaté štětce s ukončením do špičky – nejlépe číslo 1 nebo 0 a číslo 6 a 10
  • Ploché štětce – nejlépe číslo 1 nebo 0 a číslo 6 a 10
  • Kelímek na vodu se širokým dnem
  • Nádobka s uzávěrem – stačí 200ml na přenášení vody
  • Obyčejné papírové kapesníčky nebo kuchyňské utěrky
  • Ubrus nebo jiná igelitová podložka o velikosti minimálně 50 cm x 1 m na ochranu pracovního místa.
  • Stará utěrka na ruce
  • Praktické jsou vlhčené ubrousky na ruce

• Průhledný pečicí papír
  • Papírová (krepová) lepicí páska
  • Nůžky
  • Desky stejného nebo o něco většího formátu než máte papíry – na hotové obrázky
  • Pevné desky stejného nebo o něco většího formátu než máte papíry jako podložku na kreslení
  • Deka nebo karimatka na sezení venku na zemi
  • Je vhodné mít nějakou tašku přes rameno, kam to všechno dáte až půjdete malovat

Lektorka: Mgr. Lenka Kalová

Kvalifikace a praxe v oboru:

• Absolventka Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích - učitelství pro 1. stupeň základní školy
  • 20 let ve školství včetně práce s problémovými dětmi – několik let práce ve třídě pro děti s poruchami učení  a chování. Na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vedla Kurz Celoživotního vzdělávání Kresba jako forma relaxace a psychického uvolnění.
  • Zájem o přirozené metody učení a o techniky, které člověku pomáhají při zvládání stresu a v nejrůznějších situací.
  • V současné době vede výtvarné kurzy pro děti i dospělé, kurzy o sebe přijetí a pozitivním vnímání a semináře akreditované MŠMT pro pedagogy.
  • Více na www.kalova.cz

KALKALKALKAL