Tvořivé metody ve výuce VV (webinář)

VÝTVARNÉ HRY V HODINÁCH VÝTVARNÉ VÝCHOVY

Číslo akce: 2023-073
Akreditační číslo MŠMT ČR: 28081/2022-4-1011

Lektor: Mgr. Lenka Kalová
Místo: WEBINÁŘ
Termín: 19. 4. 2023, zahájení v 14:00

Webinář se uskuteční ve středu 19. 4. 2023 od 14:00 do cca 17:10 hod.

Akce se uskuteční v prostředí Google Meet. Pro přihlášení ke schůzce pak budete potřebovat osobní google účet.
Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky. Více k webinářům zde.

Cena: 1 120 Kč

Cena 980 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

Webinář nabízí příklady her doplňující běžné hodiny výtvarné výchovy nejen na 1. stupni ZŠ. Pojďte se s námi inspirovat! Seminář je určený všem, kdo hledají postupy, náměty a metody do výtvarné výchovy - pedagogům a ostatním, kteří mají chuť děti výtvarně podpořit, zkušeným i začínajícím učitelům a také rodičům.

• Význam zážitku ve výtvarné výchově. Výtvarné desetiminutovky.
  • Hra jako zpestření programu výtvarných aktivit. Výchovný a vzdělávací význam her.
  • Hra jako jeden z možných způsobů sebereflexe. Hra jako forma hodnocení.

Webinář předkládá mnohaletou praxí prověřený, smysluplný a praktický vhled do výuky výtvarné výchovy. Obsahem webináře bude nabídka konkrétních činnostních postupů a námětů, které nenásilně rozvíjejí výtvarné dovednosti, spontánnost a výtvarnou sebedůvěru v jakémkoli věku, od předškolního věku po dospělost

Pomůcky, které je potřeba si připravit:

cca 20 bílých kancelářských papírů, 2x měkká tužka

Lektorka: Mgr. Lenka Kalová

Kvalifikace a praxe v oboru:

• Absolventka Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích - učitelství pro 1. stupeň základní školy
  • 20 let ve školství včetně práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami

Zájem o přirozené metody učení a o techniky, které člověku pomáhají při zvládání stresu a v nejrůznějších situací.

V současné době se věnuje poradenství v oblasti zdravého životního stylu, vede výtvarné kurzy pro děti i dospělé, semináře akreditované MŠMT pro pedagogy.

Kontakty na lektorku Lenku Kalovou a ve fotogalerii výtvarnou inspiraci najdete na jejím webu: www.kalova.cz