Hlavní menu

Tělesná výchova na 1. stupni ZŠ (webinář)

pro pokročilé

Číslo akce: 2022-173
Akreditační číslo MŠMT ČR: 534/2022-4-159

Lektor: Ing. Jitka Moulisová
Místo: WEBINÁŘ
Termín: 28. 11. 2022, zahájení v 15:00

Webinář proběhne v pondělí 28.11.2022 od 15:00 do cca 18:15 hod.

Akce se uskuteční v prostředí Google Meet. Pro přihlášení ke schůzce pak budete potřebovat osobní google účet. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky. Více k webinářům zde.

Hodinová dotace: 4 hod.
Cena: 980 Kč

Anotace:

Jedná se o prohlubovací kurz, určený absolventům letních/víkendových kurzů zdravého pobybu! Je opravdu důležité mít již vyzkoušené základní techniky a umět je správně provádět. Začátečníkům věnujeme nějaké jiné školení.

Budeme se věnovat:

 • opakování teorie trupové stabilizace a její význam
 • opakování principů jak správně posilovat břicho a důvody proč je to nezbytné
 • zopakování metodiky - jak ji používat v běžném životě, nejen v hodinách TV
 • význam HSSP (hluboký stabilizační systém) a CORE
 • cviky v praxi
 • sdílení zkušeností z toho, co jste se naučili, co se osvědčilo
 • cvičební sestava DNS FIT KID 

Obsah akce:

Kurz je vedený dle principů Zdravotního Pilates, FYZIOPilates, metodou vývojové kineziologie DNS – Dynamické Neuromuskulární Stabilizace prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph.D., dle metodiky SPI – Strukturální pohybové integrace Mgr. Daniela Müllera a z principů nadstavbového SPECIÁLU SPI prim. MUDr. Sylvie Musilové a Mgr. Daniela Müllera – Herniace meziobratlového disku a bolesti zad a DIASTÁZA a dle rehabilitačního švýcarsko-francouzského konceptu SPIRALDYNAMIK® Mgr. Lenky Kazmarové a aplikování poznatků o fasciích.

Cílem je zopakovat a prohloubit znalosti a dovednosti nabité na předchozím prezenčním školení. Zkontrolovat si jejich správné provádění a zavádění do praxe, sdílet příklady dobré praxe, s pomocí lektorky správně nasměrovat to, co se v praxi nedaří. Ukážeme si také cvičební sestavu pro využívání v hodinách TV.

Lektorka

Ing. Jitka Moulisová, Certifikovaný pohybový specialista
https://www.zdravypohybcb.cz/o-mne/

Mým cílem je naučit klientelu, jak správně používat a zatěžovat své tělo v průběhu běžného dne, aby sloužilo co nejdéle bez bolesti. Pokud už bolest máme, tak víme, že něco nefunguje. A my budeme společně hledat způsob, jak si ulevit a postupně se vrátit zpět do fyziologického nastavení těla.

V r. 2018 jsem obdržela PEČEŤ KVALITY – mé studio Zdravý pohyb ČB se řadí mezi CERTIFIKOVANÁ POHYBOVÁ CENTRA IQ POHYB. Výčet certifikovaných center v České a Slovenské republice je k ověření naportále skupiny IQ pohyb  www.CVIQ.cz, kde rovněž probíhá publikační činnost pohybových specialistů.

Mám za sebou 11 let v oblasti lektorských zkušeností a praxe v oboru pohybu a zdraví v zaměření na dospělou i dětskou klientelu (od r.2017 jsem po dobu 2 let vedla tréninky dětí (8-15 let) ve spolupráci s Baseball Club Hluboká n. V. jako trenér správných pohybových návyků).

Dále od r. 2017 – jsem oprávněná ve spolupráci s IQ pohyb Praha v projektu CVIQ.cz školit osvětu o zdravém pohybu široké veřejnosti v rámci přednášek se cvičením pro veřejnost (proškolená témata: Principy posilování břicha, Diastáza, Zdravá dětská noha, Pánevní dno, Hallux Valgus – vbočený palec, Karpální tunel, Jak správně sedět, Cvičební mýty)

Přednášky se cvičením "Cvičební mýty" byly proškolené a odcvičené v r. 2019 i v rámci „Den zdraví pro zaměstnance Všeobecné Zdravotní Pojišťovny (VZP) pobočky České Budějovice“ současně s dobročinnou sbírkou pro z.s. DLOUHÁ CESTA (pomoc pro všechny, kteří přežili své dítě). Výtěžek činil 20 tis. Kč.. S Všeobecnou Zdravotní Pojišťovnou i se zapsaným spolkem Dlouhá cesta i nadále spolupracuji.

Absolvované kurzy, 

 • Instruktor Pilates Balanced Body University Californie, USA (rekvalifikační kurz)
 • Certifikovaný pohybový specialista IQ pohyb Praha
 • Certifikovaný trenér Dynamické Neuromuskulární Stabilizace (DNS) prof. PeadDr. Pavla Koláře, CSc.
 • Trenér metody Strukturální Pohybová Integrace IQ pohyb Praha, vč. Herniace meziobratlových disků a bolesti zad, Dech a diastáza, Diagnostika
 • trenér švýcarsko- francouzkého fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik®Basic Move
 • absolvent konferencí Dr. Robert Schleip, Universita Ulm – nauka a výzkum o fasciích
 • Absolvent metody FYZIOPilates
 • Instruktor GolfPilates
 • Instruktor Něžná náruč rodičů Evy Kiedroňové o manipulaci s dítětem dle psychomotorického vývoje
 • Profesionální chůva - pro činnost PEČOVATEL/PEČOVATELKA o děti ve věku od 0 do 15 let (rekvalifikační kurz)
 • + dalších přes 80 absolvovaných krátkodobých, střednědobých kurzů/workshopů s českými i zahraničními  lektory s přesným výčtem na www.zdravypohybCB.cz v sekci VZDĚLÁNÍ