Sohrová Šárka

Mgr. Šárka Sohrová
speciální pedagožka, lektorka kurzů pro učitele

Vystudovala jsem speciální pedagogiku a matematiku na PdF UP v Olomouci. Ještě jako studentka jsem se vydala do Anglie a naučila se trochu jinému způsobu práce, než jaký byl u nás v té době zvykem. V praxi jsem viděla, jak vypadá respekt k lidem s postižením a k jeho rodině – ať už jako Au-pair v rodině s dítětem s dg. DMO, ve speciální škole OAKLEIGH SCHOOL v Londýně, kam jsem s ním docházela jako asistentka, či v Camphill Community v Thornbury, kde jsem pracovala s dospělými lidmi s mentálním a kombinovaným postižením v chráněných dílnách.

Po absolvování VŠ jsem učila na základní škole a pak 8 let pracovala jako speciální pedagožka v Pedagogicko-psychologické poradně, Karviná (pracoviště v Bohumíně, Karviné a v Havířově). Náplní mé práce bylo diagnostikovat příčiny školních potíží žáků ZŠ a SŠ, prevence potíží u předškoláků, spolupráce se školami, metodické vedení učitelů.

V současné době své znalosti a dovednosti využívám pro výuku učitelů mateřských a základních škol v kurzech akreditovaných MŠMT a ve své soukromé praxi ve Frýdku – Místku.

Aktuální akce lektora:

Číslo akce Název Místo Anotace
2019-007 LŠ Žák s podpůrnými opatřeními, komunikace s AP a s rodiči žáků ZŠ Doctrina, Liberec, Na Perštýně 404/44

Účastník kurzu získá komplexní informace k práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami odpovídající aktuální školské legislativě. Budeme se věnovat pedagogické diagnostice a tomu, jak z ní vyvodit informace pro práci s žáky ve výuce a taky, co doporučit pro efektivní domácí přípravu tak, aby mohlo dojít ke zmírnění obtíží. Budeme se věnovat i posudkům z Pedagogicko-psychologických poraden a Speciálně-pedagogických center - jak v nich číst a jak na jejich základě pracovat. Ukážeme si, jak se liší jednotlivé stupně podpůrných opatření a hlavně - jak o tom komunikovat s žáky a taky s jejich zákonnými zástupci.

2019-073b Efektivní komunikace s rodičem žáka Hotel Terasa, přehrada Olešná, Frýdek – Místek

Kurz je určen zejména třídním učitelům na I. i II. st. ZŠ, metodikům prevence, výchovným poradcům, školním speciálním pedagogům. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

Kurz pro Vás připravila naše externí spolupracovnice a lektorka Mgr. Šárka Sohrová - speciální pedagožka, lektorka DVPP, praxe ve školství (učitelství i poradenství).

Přihlašovat se je možné do 20. 6. 2019. Kapacita je omezena na 20 účastníků.

2019-073a Podpůrná opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími opatřeními Hotel Terasa, přehrada Olešná, Frýdek – Místek

Kurz je určen zejména výchovným poradcům, vedení školy, učitelům žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na I. i II. stupni ZŠ. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“.

Přihlašovat se je možné do 20. 6. 2019. Kapacita je omezena na 20 účastníků.

19-15 Žák se speciálními vzdělávacími potřebami v běžné škole ZŠ Rychnov nad Kněžnou, Masarykova 563

Kurz určený pro pedagogy Masarykovy ZŠ Rychnov n. Kněžnou