Přírodověda činnostně ve 4. ročníku

Lektor: Mgr. Irena Smetanová
Místo: ZŠ Jindřichův Hradec, Vajgar 592
Termín: 5. 3. 2019, 19. 3. 2019, zahájení v 13:30

Kurz se uskuteční během dvou úterních odpolední: 5.3. a 19.3 2019, vždy od 13:30 hod.

Cena: 1 290 Kč, záloha 0 Kč

(nepodléhá DPH)

Seminář předkládá mnohaletou praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky přírodovědy ve 4. ročníku. Umožní Vám žáky zaujmout, zdárně jim předat základní učivo i rozvíjet jejich klíčové kompetence. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. Předávaný soubor žákovských činností Vám zároveň skvěle poslouží při práci s žáky s poruchami učení, a to při nápravách i při jejich předcházení.

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ a využitelný při práci se všemi druhy učebnic a pracovních sešitů. Lektory kurzu jsou vždy zkušení učitelé s desítkami let praxe. Účastníci obdrží zdarma Testy pro evaluaci ČJ 4.

1. Příroda na podzim

* opakování učiva Prvouky 3. ročníku - didaktické hry (obrázky s podzimní tématikou, kartičky s otázkami, žetony)

* společenstva živých organizmů - potravní vazby, životní podmínky (propojení s VV)

* společenstva okolí lidských obydlí - živočichové volně žijící, rostliny kulturní a plané, jednoleté, dvouleté (propojení s PČ - koláž - vystřihování, lepení, dokreslování)