Randáčková Marie

Jmenuji se Marie Randáčková.Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Jihlavě  a dokončila v Brně, obor matematika a fyzika. Osm let jsem učila  na malé vesnické škole převážně matematiku a fyziku. Potom jsem přestoupila na velkou ZŠ ve Žďáře nad Sázavou, kde jsem učila 30 let. Před sedmnácti lety jsem absolvovala kurz pro lektory TŠ a od té doby vedu kurzy činnostního učení v duchu dobré myšlenky Tvořivé školy. Velmi často spolupracuji s paní lektorkou Michaelou Votípkovou.  Vzájemně se doplňujeme a stále hledáme nové prvky činnostního učení. Jsem ráda, že se semináře plní a že jsou účastníci spokojeni. Předáváme učitelům informace a rady, jak žákům vysvětlit a naučit  je pracovat s radostí  novými metodami. Využívám i mnoho informací od účastníků kurzů, kteří se nám svěří, co děti baví a jak jim jejich metody pomáhají v jejich nelehké práci.

Jako lektorky se snažíme učitelům vysvětlit metody, které vedou k pochopení představy daného problému. Představa čísla přirozeného, desetinného, zlomku je základ k dalšímu řešení úloh. Důležité je i vytvoření představ v geometrii – obrazec, těleso. Žáci pracují se svými pomůckami společně s učitelem a objevují zákonitosti a dovedou vyvodit  a vyslovit věty a poučky v matematice nezbytné. Přijďte se podívat na naší práci a zapojte se do činnostního učení, které prosazuje TŠ. 

Reference od účastníků akcí:

 • Jako vždy velmi přínosné školení. Jsem po několikáté a vždy se dozvím něco nového. S kurzem jsem 100% spokojená. Lepší a přínosnější kurz jsem ještě neabsolvovala. Děkuji paní lektorce. Kurz určitě doporučím kolegům. Již jsem absolvovala i kurz v rámci letní školy, ale ráda přijedu zase.
 • Paní lektorka je naprosto perfektní. Kurz se mi moc líbil. Určitě využiji spoustu nápadů i praxi.
 • Velice inspirativní kurz, předčil má očekávání. S paní lektorkou jsem byla velice spokojená. Pomohlo by mi ještě více informací k diferenciaci jedné vyučovací hodiny.
 • Paní lektorka se moc snažila předat nám vše užitečné. Byla jsem velmi spokojená.
 • Akce byla nad mé očekávání. Skvělé školení i lektorka, spousta materiálů. Těším se, až si to vyzkouším s dětmi. Rozhodně doporučím dál!
 • Lektorka je skvělá. Kurz mi velice pomohl obohatit výuku praktickými ukázkami.
 • Lektorka měla příjemné vystupování. Ráda bych dostala ještě nějaké tipy na aktivní hry, kdy děti nesedí v lavicích a nemusí nic psát.
 • Oceňuji nadšení a nasazení paní lektorky. Potřebovala bych ještě více informací k slovním úlohám.
 • Lektorka má velmi příjemné a milé vystupování. Děkuji za zajímavé materiály. Na kurzu bylo hodně počítání, ocenila bych více činnostních aktivit kooperativních se spolužáky.
 • Akce předčila má očekávání. Paní lektorka ví, co mluví. Opravdu spousta námětů, výborné pro vyvození učiva i opakování.
 • Obě lektorky byly připravené, dostali jsme mnoho materiálů a tipů na činnosti v 8. a 9. ročníku. Moc děkuji za tip na pomůcku pro počítání výrazů a kružnice. Odnáším si mnoho skvělých nápadů a už se těším, až doma začnu stříhat a laminovat. Děkuji za váš čas.
 • Výborná akce. Bylo to úžasné, skvělé! Paní lektorky byly báječné! Určitě doporučím dál.
 • S kurzem jsem spokojená. Odjíždím s mnoha nápady a informacemi. Ze školení Tvořivé školy vždycky učím celý rok. Mám na materiály zvláštní skříň =) Děkuji.
 • Potřebovala bych ještě kurz pro matematiku 6-7 a jakoukoli fyziku J Děkuji, bylo to velice přínosné.
 • Školení bylo velice zajímavé a inspirativní.
 • Prezentace byly výborné, srozumitelné. Aktivit i materiálů byl dostatek. Byla jsem velmi spokojena, děkuji.
 • Okouzlila mne algebra pomocí x3, x2, x z geometrických útvarů. Pěkné náměty na práci s méně nadanými žáky.
 • Plně spokojena s výborným programem. Vše pro mě bylo užitečné!
 • Mám hodně podobný přístup k výuce. Chybělo mi více různorodých činností, hodně aktivit bylo stejného typu. Moc hezké prostředí, nabídka programu, setkání s kolegy. Děkuji vám za pěkný čas :-).
 • Příjemná atmosféra, dostatek materiálů.

Aktuální akce lektora:

Číslo akce Název Místo Anotace
2020-005 LŠ Činnostní učení ve výuce matematiky v 6. a 7. ročníku ZŠ Velehrad, Salašská 300

Soubor postupů vhodný pro žáky s poruchami učení i pro žáky nadané

Kurz předkládá mnohaletou praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky matematiky v 6. a 7. ročníku. Umožní Vám žáky zaujmout, zdárně jim předat základní učivo i rozvíjet jejich klíčové kompetence. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. Předávaný soubor žákovských činností Vám zároveň skvěle poslouží při práci s žáky s poruchami učení, a to při nápravách i při jejich předcházení.

Kurz je vhodný pro všechny učitele působící na 2. stupni ZŠ a využitelný při práci se všemi druhy učebnic a pracovních sešitů. Lektory kurzu jsou vždy zkušení učitelé s desítkami let praxe. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení M v 6. a 7. ročníku v ceně 370 Kč a pracovní sešit aritmetika 6 v ceně 69 Kč. Letní škola předkládá jak potřebné informace, tak možnost aktivního odpočinku, relaxace a „dobití baterií“. 

Developed by Via Aurea.