Základy zdravého pohybu ve výuce Tv na ZŠ (8h)

TANEC V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

Projekt: Tvořivá škola, s.r.o. Typ kurzu: Letní školy
Akreditační číslo: 28081/2022-4-1011 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 850 Kč Cena 1680 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci). Účastníci se budou hlásit jednotlivě. Účastníky z jedné školy zahrneme při fakturaci automaticky na jeden doklad a započítáme slevu. Hodinová dotace: 8 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, MŠ, Komunikace

„Taneční hry a tanec jako plnohodnotná a zábavná součást tělesné výchovy“

Seminář vám pomůže jednoduše a zábavně zapojit do hodin tělesné výchovy hudbu, tanec a taneční prvky. Naučíte se, jak jednoduše vytvořit taneční vazbu nebo celou choreografii třeba i na větší akci školy. Budete vědět, jak v žácích probudit i v tělesné výchově více kreativity a improvizace.

Seminář je vhodný pro učitele prvního i druhého stupně ZŠ.  Znalosti a dovednosti z kurzu můžete využít i při inkluzivní výuce nebo na speciálních školách. Seminář pomůže i učitelům kteří si myslí, že nemají hudební sluch nebo neumí tančit.

Obsah akce
  • Význam hudby v tělesné výchově
  • Hudba v rušné části a rozcvičce
  • Taneční hry
  • Tvorba tanečních kombinací a vazeb – různé metodické postupy
  • Improvizace a kreativita v tělesné výchově
  • Kam s tancem v rámci ŠVP

S sebou:

Vezměte si s sebou své telefony a vaše ŠVP pokud je to možné.

Ideálně se zeptejte dětí ve škole, jakou hudbu poslouchají a nechte si říct alespoň 3 tipy na písničky na které by si chtěli zatančit. Vyberte alespoň jednu skladbu, se kterou jste ochotni pracovat i vy. A tím nechci jakkoliv naznačovat, že by děti měly špatný vkus :-) )