Činnostní učení na 1. stupni ZŠ

=webinář

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 14031/2021-4-597 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 210 Kč Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci). Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony Tvořivé školy.

Na akci zazní zejména:

• Činnostní desatero, výhody a nevýhody činnostního učení.
  • Náměty na práci, činnostní postupy v ČJ
  • Náměty na práci, činnostní postupy v M
  • Náměty na práci, činnostní postupy v naukových předmětech
  • Aktivity a pomůcky používané při činnostním učení.

Činnostní učení je svou názorností velmi vhodnou metodou výuky zejména na 1. stupni ZŠ, kdy ještě chybí dětem schopnost abstrakce. Pomocí činností se také zapojuje pravá hemisféra mozku a vytváří se v něm nové spoje a matrice. Pojďte se podívat, jaké jsou jeho základní principy, jak metody používat napříč předměty, jaké pomůcky nebo typy pomůcek při tomto způsobu učení můžete využívat.

V rámci výkladu si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Práce s chybou. Zpětná vazba. Diferenciace ve výuce.
  • Prvky kritického myšlení, využití samokontroly, individualizace.
  • Organizace samokontroly žáků při výuce a sebehodnocení.
  • Náměty pro projektové vyučování, komunikace při výuce.
  • Rozvíjení kompetence pracovní, komunikativní, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence sociální.