Činnostní učeni Aj ve 3. ročníku ZŠ

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 27942/2021-5-948 = w Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 890 Kč Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ, Didaktika-činnostní uč., Rodiče

Nedosahujete s dětmi výsledků adekvátních vynaloženému úsilí? Zkuste úspěšnou a v mnohaleté praxi ověřenou metodu činnostního učení Aj vytvořenou na míru pro české děti. Tento způsob výuky žáky nepřetěžuje a přináší výborné výsledky. Umožní vám žáky motivovat, zaujmout a naučit je anglicky tak, že na konci 5. ročníku bez potíží dosáhli dovedností používat cizí jazyk v souladu s Evropským referenčním rámcem – úroveň A1. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem.

Kurz nabízí soubor aktivizujících postupů výuky AJ, vycházejících z metodiky PhDr. M. Kelly. Kurz je vhodný pro všechny učitele Aj působící na 1. stupni ZŠ. Lektory kurzu jsou vždy zkušení učitelé s desítkami let praxe.

– Přípravné období a motivace. Postupy osvojení jazykových dovedností, idea hlásek, pomůcky pro činnostní učení. Vztahy mezi výukou slovíček a výukou mluvnice.

– Učebnice a posloupnost poznatků, větné vzory pro postupné pronikání do anglického jazyka. Činnostní výuka sloves to like, to have, to be. Využití didaktických her ve výuce (domino, karty s obrázky, smajlík). Práce s audionahrávkami na CD.

– Metodická práce s učebnicí a pracovním sešitem Aj ve 3. ročníku. Logika ve výuce jazyka, kombinační princip jako základ mluvnice. Možnosti využití dosavadních poznatků, dovedností a schopnosti dětí, jejich rozvinutí a kombinování při přípravě čtení, osvojování slovní zásoby. Větná stavba germánských jazyků.

– Vztah dětí k angličtině, jak je motivovat. Rozbalování kompetence k učení. Vzájemná komunikace a rozvoj kompetence sociální.