Kurzy

Emoční a sociální potřeby dítěte

Číslo kurzu: 14031/2021-4-597
Cena: 1 380 Kč
Projekt: Tvořivá škola

Webinář seznamuje se základními vývojovými obdobími dítěte a z nich plynoucími potřebami. Účastníci se poučí o základních aspektech výchovy a vzdělávání dítěte a zároveň si je prakticky zařadí do již existujících zkušeností. Osvojí si užitečné a praktické metody a techniky, získají tipy a podněty:

• Jak lépe rozumět žákům a jak je smysluplně vést
  • Jak žáky pozitivně motivovat ke vzdělávání
  • Jak vést žáky k zodpovědnosti, samostatnosti, spolupráci

Lektor jednoduchým a srozumitelným způsobem upozorní na klíčová období, která sice nejsou výrazně patrná v chování (individualita a její zrání v prvních letech života se jeví skupinově nediferencovatelně), ale o to důležitější pro zdravý vývoj jedince. Webinář je určen primárně předškolním pedagogům a učitelům ZŠ, přínosný může být ale i pro další pedagogické pracovníky či asistenty i pro širokou veřejnost.

Tvořivé metody ve výuce VV (4h)

Kreslení pravou mozkovou hemisférou na ZŠ

Cena: 1 380 Kč
Projekt: Tvořivá škola, s.r.o.

Na tomto workshopu můžete získat jiný pohled na sebe, své kreslířské dovednosti a také změnit úhel pohledu na celý svět okolo. Akce je pojímána jako relaxačně naučná, zábavná, zaměřená na propojení mozkových hemisfér, řídící a pracovní jednotky těla.

Naučíte se zde poznat a ovládnout vlastní projev v rozměru 2D, vyznat se v tužkách, objevit vlastnosti perspektivy. Vytváří dobrý start pro všechny, co si myslí, že neumí kreslit. Umí, jen o tom ještě neví.

Žák se SVP na základní škole

Číslo kurzu: 28635/2022-4-1012
Cena: 1 850 Kč
Projekt: Tvořivá škola

V rámci kurzu se zaměříme na žáky/žákyně se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří mají potíže v základním triviu - čtení, psaní, počítání.

Dle aktuální legislativy se jedná zejména o žáky v 1. - 3. stupni PO s diagnózou dyslexie, dysgrafie či dysortografie, nicméně i žáci s jinými diagnózami ve škole potřebují tyto dovednosti, tzn. lze je aplikovat i pro žáky s dg. autismus, ADHD atd.

Kurz je veden v duchu využívání odborných znalostí v souladu se "zdravým selským" rozumem. Lektorka vychází z letité praxe na pozicích učitelky v ZŠ, speciální pedagožky v PPP a školní speciální pedagožky.

Hudební výchova tvořivě na 1. stupni ZŠ (webinář)

w=prez

Cena: 1 050 Kč
Projekt: Tvořivá škola, s.r.o.

Kurz předkládá praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky hudební výchovy na 1.stupni. Obsahem kurzu jsou rytmické hry, nápady na práci s počáteční výukou hudební nauky, práce s písničkami v propojení s pohybem a doprovodem na nástroje, aktivní poslech.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří hledají náměty na zatraktivnění výuky hudební výchovy.

Hudební výchova tvořivě na 2. stupni ZŠ (webinář)

w=prez

Cena: 1 050 Kč
Projekt: Tvořivá škola

Kurz předkládá praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů do výuky hudební výchovy na 2.stupni. Obsahem kurzu jsou rytmické hry, nápady na práci s počáteční výukou hudební nauky, práce s písničkami v propojení s pohybem a doprovodem na nástroje, aktivní poslech.

Zdravý pohyb ve výuce TV na ZŠ

Kurz realizovaný v rámci letních škol

Číslo kurzu: 1111/2021-4-155
Projekt: Tvořivá škola

Intenzivní vzdělávací kurz je určen zkušeným i začínajícím učitelům 1. a 2. stupně ZŠ, kteří vyučují Tělesnou výchovu.

Na kurzu bude prezentován soubor metod a postupů, zaměřených na podporu správného držení těla a zdravě vedeného pohybu dětí pro tělesnou výchovu:

• napřímení pánve a páteře, rozpohybování kostěné struktury
  • aktivování svalové struktury pánve
  • posílení hlubokých svalů břicha a zad v souhře s hlavním dýchacím svalem bránicí a pánevním dnem.

Jednotlivé části kurzu předpokládají aktivní zapojení účastníků a budou vedeny formou vysvětlení (workshopu) a praktické části (cvičení).

Přijeďte získat nové informace a dobře si zacvičit!

Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ

- kreslení pravou mozkovou hemisférou

Cena: 3 000 Kč

Sobota a neděle 20.-21. duben 2024 – 9 až 15 hodin
Suchohrdly u Miroslavi (okres Znojmo, Jihomoravský kraj) – budova Základní školy
Pro úplné začátečníky i pokročilé – dospělé, dolní věková hranice je 12 let, vhodné i jako příprava na přijímací talentové zkoušky
Účastník v přihlášce uvede, o jakou techniku má zájem(viz níže)
Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou TUŽKA 1 pro úplné začátečníky
TUŽKA 2 pro absolventy T1 (malba uhlem, bílou křídou a kresba tužkou)
DRY BRUSH – malba černou olejovou barvou technikou suchého štětce na plátno pro absolventy T1
Cena: 3000 Kč (plná časová dotace včetně základních pomůcek)
základní pomůcky v ceně

Tělesná výchova na 1. stupni ZŠ (webinář)

Jóga

Číslo kurzu: 534/2022-4-159
Projekt: Tvořivá škola

Cítíte se unavení? Potřebujete na chvíli zastavit a nadechnout se? Chcete udělat něco pro sebe a pro své zdraví? Nebo hledáte moderní náplň do hodin TV a tělovýchovných chvilek? Pak je tu pro tento praktický kurz.
Nabízí možnost dobře si zacvičit, protáhnout se, celkově relaxovat a odpočinout si. Ale především otevírá cestu k modernímu způsobu výuky TV s využitím aktivních prvků a cviků z jógy vedoucích k rozhýbání a uvolnění těla a jeho propojení s dechem. Celková skladba působí současně na správné držení těla, sílu, pružnost, rovnováhu, soustředěnost, sebevědomí i vůli.

předchozí 1 4 7 10 11 12 13 další