Hlavní menu

Jak nevyhořet - seminář z cyklu Systemická pedagogika

Číslo akce: 2021-066
Akreditační číslo MŠMT ČR: 14031/2021-4-597

Lektor: Mgr. Čeněk Rosecký
Místo: ZŠ Praha 7, Korunovační 164/8
Termín: 1. 12. 2021, zahájení v 14:30

Seminář se uskuteční ve středu 1.12.2021 od 14:30 do cca 17:45 hod. 

Hodinová dotace: 4 hod.
Cena: 980 Kč

(konečná cena)

Anotace:

2020 Sudislav

Máte čím dál více problémových žáků? Valí se na Vás úkoly a Vy nevíte, kde vzít čas a energii na jejich řešení? Už Vám někdy docházejí síly?

Tento seminář přináší zcela jedinečné informace o zákonitostech a silách, které mají bezprostřední vliv na to, jak se cítíte v práci, jak se vám daří v životě, a jaké jsou vaše vztahy s druhými lidmi (se žáky, jejich rodiči, kolegy, ale také se členy své rodiny). Jeho obrovským přínosem je, že vás bezpečně ochrání před syndromem vyhoření, protože ten kdo vyhoří, už nepomůže nikomu. Je to příležitost poznat hlubší příčiny problémů, získat potřebný nadhled a dosáhnout stavu, kdy se budete moci v práci i doma cítit spokojeně a v bezpečí.  

Obsah akce:

Co je při vzdělávání a výchově úkolem učitele a co přísluší rodičům? Jak dosáhnout skutečně partnerské úrovně vztahu mezi učitelem a rodiči? Požadavky na učitele ze strany společnosti – a často také ze strany rodičů – stále rostou. Pravomocí a nástrojů, které mají učitelé k dispozici, přitom spíše ubývá. Podstatné je, aby učitelé ve spolupráci s rodiči vytvořili pokud možno co nejbezpečnější prostor pro rozvoj a školní práci dětí.

Abychom toho mohli dosáhnout, je dobré vědět, jaké základní vlivy působí na učitele, žáky a rodiče a co určuje jejich základní nároky a potřeby. Hlubší pochopení skutečných příčin přináší uvolnění, nadhled a možnost dosažení trvalého pocitu zakotvení a uspokojení. Přispívá k vytváření pozitivního klimatu ve škole i v rodině.

Základní témata semináře:

- rodinné a školní normy
- postavení a přístup učitele a rodiče
- učitelé, rodiče a děti
- původní a nová rodina
- syndrom vyhoření

Cíle semináře:

1. Seznámení s metodou systemických konstelací. Předání informací o systémových souvislostech a zákonitostech ve vztazích mezi rodiči, dětmi, učiteli a školou.
2. Práce s typickými modelovými situacemi na škole a v rodině, a to v obecné rovině problému. Osobní zážitek a vhled do řešení nejčastějších problémů.
3. Změna "nezdravých" postojů a aktivní ochrana před vyhořením. Práce s tématy účastníků.

"Jsme tvůrci svého života. Všechno si vymýšlíme sami.  Vědomě, ale častěji na základě programů uložených v našem podvědomí. "

Tento seminář má akreditaci MŠMT a účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu DVPP

 

Z referencí absolventů kurzu:

Seminář se mi moc líbil- obsah, prezentace. Ještě dnes mi dochází spousta věcí. Jde v podstatě o "jednoduchý princip", jak pochopit vztahové problémy. Jen mě mrzí, že i když jsem studovala různé školy, školení, semináře, nikdy jsem se s konstelacemi nesetkala. Bylo to v podstatě shrnutí v krátkém čase toho nejpodstatnějšího. Důležité pro mě: 

 • nenechat na sebe "přehodit" věci, které by si měli rodiče řešit sami, 
 • být empatická, ale mít hranice( zrovna jsem zvažovala , že pošlu peníze do Rwandy na sirotky:-D)
 • nemusím být oblíbená a můžu být přísná  a pokud mě budou mít rádi, je to bonus navíc
 • vztah dítě rodič- nejsme kamarádi na stejné úrovni (několik let vysvětluji manželovi, že je otec našeho syna a ne jeho kámoš nebo starší bratr B-) )
 • a jako pedagog děti vzdělávám, vychovat si je mají rodiče  
 • nedávat nevyžádané rady

Děkuji, bylo to moc fajn a byla bych ráda za pokračování. Petra Welserová

Prezentace lektora pro mě byla zajímavá, samotný seminář přínosný a nově získané informace se mi určitě budou hodit k mé další práci.Včera jsem se přihlásila na pokračování.

Na Váš seminář  jsem byla vyslána naší paní ředitelkou z mateřské školy, ve které pracuji. Očekávala jsem další nudné školení, kterých jsem už absolvovala několik. Ale byla jsem velice mile překvapena. Váš seminář se mi hrozně moc líbil, zaujalo mě toto téma hned od začátku. Váš způsob prezentace byl skvělý, líbilo se mi, že téma prokládáte humorem a mohli jsme se i zasmát. Obsah semináře byl pro mě přínosný a řekla bych, že jsem si z něj vzala nejen do praxe, ale i do života celkově. Informace, které jsem se dozvěděla, určitě využiji nejen v práci v mateřské škole. Moc děkuji za velmi příjemně strávené odpoledne a už se těším na pokračování...

Včera jsem se náramně bavila, myšleno v tom nejlepším slova smyslu. Způsob prezentace - velmi příjemný, přehledný a vtipný; přínos a užitek semináře pro mě - rozhodně ANO, jistý vhled, uklidnění a ujištění, že když se nechci ve škole moc citově angažovat, nejsem nelida, ale vlastně si prospívám. Děkuji za příjemně strávený čas při DVPP.

Pan Rosecký, ví, o čem mluví. Přednáší přehledně. Možná občas ještě jednou zopakovat ty nejdůležitější citace, autory... Seminář byl pro mne velkým přínosem a splnil moje očekávání. Ráda bych se dozvěděla víc o této problematice. Prosím Vás o zaslání termínu Vaší další navazující přednášky.

Seminář se mi moc líbil- obsah, prezentace. Ještě dnes mi dochází spousta věcí. Jde v podstatě o "jednoduchý princip", jak pochopit vztahové problémy. Jen mě mrzí, že i když jsem studovala různé školy, školení, semináře, nikdy jsem se s konstelacemi nesetkala. Bylo to v podstatě shrnutí v krátkém čase toho nejpodstatnějšího. Důležité pro mě: 

 • nenechat na sebe "přehodit" věci, které by si měli rodiče řešit sami, 
 • být empatická, ale mít hranice( zrovna jsem zvažovala , že pošlu peníze do Rwandy na sirotky:-D)
 • nemusím být oblíbená a můžu být přísná  a pokud mě budou mít rádi, je to bonus navíc
 • vztah dítě rodič- nejsme kamarádi na stejné úrovni(několik let vysvětluji manželovi, že je otec našeho syna a ne jeho kámoš nebo starší bratrB-))
 • a jako pedagog děti vzdělávám, vychovat si je mají rodiče  
 • nedávat nevyžádané  rady

Děkuji, bylo to moc fajn a byla bych ráda za pokračování. Petra Welserová

Jasné, výstižné vyjadřování lektora. Odborný přehled. Perfektně vedený výklad k tématu, příjemně odlehčený humorem. Dozvěděla jsem se, na co si dát pozor a jak si hlídat své hranice působení ve škole. Předávané informace mi jsou jednoznačně k užitku, jelikož momentálně zpracovávám své vyhoření v práci a zvažuji varianty " přijmout " nebo " odejít ". Děkuji za skvělý seminář, které mne obohatil radami do školního prostředí ale také v obrovské míře do osobního života.

Prezentaci jsem vnímala velice pozitivně, bylo to jakési vybočení z počítačové prezentace, kde se všechny semináře odehrávají stejně. Vaše kreslířské umění bylo skvělé a pohotové, spolu s obsahem mluveného. Seminář byl velice přínosný, do hodně věcí jsem si zařadila sebe i svou rodinu. Hodně mě to obohatilo a je zase o čem přemýšlet:-)!  Vaše informace jsem využila hned druhý den v praxi a jednu maminku prudičku jsem spacifikovala větou, že oni jsou ti nejlepší rodiče a ví, co je pro jejich dítě nejlepší, ale co s tím uděláte? Takže mi to zase otevřelo nové obzory, že se před rodiči nemusíme plazit po kolenou.Moc děkuji za Váš čas, dovedu si představit, že Vaše slova si poslechnou i mé úžasné kolegyně ve školce. Jste úžasný a těším se na další setkání.

Způsob prezentace jsem vnímal věcně, lidsky, bez servítek a příjemným a srozumitelným způsobem.  Obsah semináře byl přínosným a donutil mě pohlížet "na věc" zase z jiné strany a z jiného pohledu, který dává ovšem určitě smysl. Věřím, že informace jsou pro mě určitě k užitku a naložím s nimi podle potřeby a uvážení s rozvahou. Celkově bych shrnul seminář užitečným a přínosným, přiměl, jistě nejen mě, přemýšlet nad problematikou i z jiných stran a jiným způsobem a to je vždycky důležité. Děkuji a třeba zase na dalším semináři. P.Ř.

Vážený pane Rosecký, chci Vám poděkovat za seminář, který byl velmi zajímavý a přínosný, protože se na téma osobních a pracovních vztahů, ambicí a profesního vyhoření díval úplně z jiného úhlu než všechny další semináře, které jsem kdy zažila a tuny textu, který jsem přečetla. Také jste vše podával srozumitelným a zábavným způsobem, určitě si z toho každý stejně jako já odnesl to, co potřeboval do svého soukromého i profesního života. Problematika konstelací je pro mě nová a nesmírně zajímavá. Ráda bych se v budoucnu k tomu dozvěděla více – např. jak v konstelacích fungují vztahy s nevlastními dětmi, které do rodiny docházejí za otcem na víkendy, apod. – to by ale bylo téma na úplně jiný seminář (kdybyste náhodou k tomu měl alespoň nějaký text nebo krátkou radu, byla bych Vám vděčná – trochu s tím bojuju… rozum X emoce). Pokud budete mít další seminář v Liberci, ráda se opět zúčastním. S pozdravem a přáním klidných předvánočních dní D. M.

Dobrý den, chtěla jsem poděkovat za seminář systemických konstelací v Liberci, pochopila jsem díky němu docela dost věcí, se kterými v životě bojuji, v práci i  v soukromí. Prezentace byla výborná, uvítala jsem kontrast ženské energie posluchaček a mužské energie lektora. Ještě bych asi měla nějaké myšlenky a otázky, ale protože vím, že tuhle e-mailovou adresu používá více lidí, nechci se pouštět příliš do podrobností. Třeba ještě bude někdy příležitost.  Děkuji, s pozdravem L. N.

Nečekala jsem nic, dostala jsem hodně. Odpověď na otázky, které se mi honily v hlavě. Je pravda, že některé postupy mi přijdou „ ostré“, ale až si to sedne, uvědomím si, že mají své opodstatnění. Nejsem záchranář, jsem učitelka a dát mohu jen to, co mám v popisu práce=> to asi teď bude má mantra, protože jsem fakt měla potřebu zachraňovat. Doufám a věřím, že své stereotypy zbořím. Díky, díky, díky na sto tisíckrát! Snad se zase uvidíme.

Téma velmi zajímavé, každý si najde své vlastní kostlivce ve skříni. Lektor skvělý, vtipný, dokázal udržet tempo a pozornost, vtipně podával dost těžké věci. Zase po dlouhé době velice dobré školení. K.W.

Emočně vyčerpávající kurz, ale hodně podnětný! Děkuji za příležitost dívat se na situace z jiného úhlu pohledu.

Na kurzu jsem ocenila především možnost postavení konstelací a výklad teorie. Lektor se vyjadřoval jasně, přehledně a zároveň uměl téma odlehčit a zábavně proložit. Děkujeme také za super organizaci a veškerý servis.

Na kurz jsem přijela bez většího očekávání, spíše jen poznat Tvořivou školu-splněno. V kurzu to spíše očekávání předčilo. Velice příjemný projev lektora, ideální vztah k frekventantům. Letní škola byla dobře zorganizovaná. Uvítala bych nabídku dalších „prohlubovacích kurzů“.

Skvělá propojenost teorie a příkladů z praxe. Příjemné vystupování lektora, vstřícnost.

Příjemně prožité dny v kruhu zajímavých lidí. Nově získané informace byly zajímavé a otevřely mi nové úhly pohledu na situaci. Chtělo by to více času na zažití, prožití konstelací. Děkuji za nabytí nových informací a zážitků. Teď přijde to nejtěžší – naučit se s tím pracovat.

Prezentace byla příjemná, nevtíravá … lidská a srozumitelná. Ráda přijedu na seminář s tímto obsahem znovu-> pro ještě lepší pochopení, seznámení, zakotvení informací. Určitě doporučím také kolegyním.

Z akce jsem nadšená. Oceňuji, že lektor vedl celý výklad bez opory. Vše bylo zajímavé, nové. Super akce – parta – jídlo a samozřejmě lektor a organizátoři.

Byla jsem nadmíru spokojená. Brala bych i kurz trvající více dnů. Děkuji za „prozření“. Věřím, že budu chodit ze školy méně unavená a doma budu mít více sil pro manžela a dcery.

Vše pro mne bylo nové, užitečné. Musím přijet ještě jednou, zažít si ještě více, více se zapojit. Byla jsem spíš pozorovatel. Vše bylo OK-lektor, prostředí, strava, náplň semináře.

Velmi laskavý přístup lektora. Děkuji za příjemný pobyt, výborné jídlo a načerpání energie.

Moc děkuji, bylo to hezké. Všechno jsem nasávala jako houba. Co se vztahuje k práci pedagoga, na kurzu asi zaznělo všechno.

Obsah kurzu je neuchopitelný. Trochu mě to děsí a zároveň láká vědět více. Asi by mi vyhovovalo mít během semináře více času a prostoru na doběhnutí myšlenek a následné otázky.

Dostala jsem víc, než jsem čekala. Jen by to chtělo víc času na doznění postavených konstelací.

Bylo to super a chtěla bych se tomu více věnovat. Za vše děkuji a doufám, že se nevidíme naposledy.