Hudební výchova tvořivě na 2. stupni ZŠ (webinář)

Rok české hudby + hudební hry

5. 4. 2024, zahájení v 14:00

4 vyučovací hodiny

vhodné do šablon

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT 28081/2022-4-1011

1. stupeň ZŠ
(ne)pedagogičtí pracovníci
ZUŠ

Webinář se uskuteční v pátek 5.4.2024 od 14:00 do cca 17:15 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (s e-podpisem). Více k webinářům zde.

1 380 Kč

Cena 1190 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

Jakub Kacar

Webinář předkládá praxí ověřený, praktický soubor činností a postupů vhodných pro zařazení do vlastní výuky HV na 2. stupni. Je vhodný pro učitele vyučující HV na 2. stupni ZŠ, kteří hledají náměty do HV a chtějí svou výuku zatraktivnit a společně si ji s dětmi užít.

Obsahem kurzu budou:

• hry s hudebním materiálem
  • práce s motivací k poslechu skladeb
  • návrhy poslechových skladeb
  • náměty pro práci s poslechem a následnou diskuzi
  • způsoby práce s hudebními kvízy
  • rytmické činnosti

Kurz je vhodný pro zkušené i začínající učitele i ty, kteří svůj vztah k hudební výchově hledají. Celý seminář je veden s respektem k práci učitele na druhém stupni a neklade vysoké nároky na hudebně teoretické znalosti účastníka. Jedním z cílů bude odbourání přehnaného respektu z hudebních činností a nabídnout jednoduchá řešení.

Rok 2024 je také nazýván rokem české hudby proto budou obsahem konkrétní náměty k poslechovým, pohybovým i instrumentálním činnostem s využitím hudby českých autorů. Druhá část webináře bude věnována hudebním hrám, které lze do výuky zařadit jako koření kterékoliv hodiny.

UPOZORŇUJEME, že na webináři zazní stejná témata, jako na aktuálně nabízených termínech kurzu HV pro 1. stupeň, budou se jen lišit nabízené aktivity, které jsou vždy uzpůsobené věku a předpokládaným dovednostem žáků.