Domácí vzdělávání - M 1. - 5.roč.

kurz pro rodiče dětí s poruchou učení a rodiče domškoláků

Číslo akce: 2020-014 LŠ
Akreditační číslo MŠMT ČR: NEAKREDITOVÁNO

Lektor: Mgr. Jana Čebišová
Místo: FZŠ Olomouc, Hálkova 4
Termín: 17. 8. 2020, 18. 8. 2020, 19. 8. 2020, 20. 8. 2020

Kurz se uskuteční v rámci letní školy v Olomouci v termínu od 17. do 20. 8. 2020. Výuka v budově FZŠ Olomouc, Hálkova 4, ubytování a stravování na vysokoškolských kolejích, ul. Šmeralova.

Zahájení v pondělí od cca 14:10 hod., ukončení ve čtvrtek obědem. Podrobné informace, včetně harmonogramu školení a doby prezence budou přihlášeným účastníkům zaslány koncem června.

Cena: 6 380 Kč, záloha 6 380 Kč
zahrnuje kurzovné, ubytování a plnou penzi.  Neuvedete-li v poznámce přihlášky jinak, bude účtována plná cena. Dále je možno vybrat z variant:

5 480,-       - kurzovné + plná penze
       5 125,-       - kurzovné + obědy
       4 750,-       - pouze kurzovné
(konečná cena)

Letní školy je třeba uhradit předem. Fakturace bude probíhat průběžně, nově přihlášeným účastníkům budou faktury zaslány e-mailem.
Nabízíme možnost rozdělení fakturované částky na 2 doklady (část uhradí zaměstnavatel a zbytek si doplatí účastník).
Při odhlášení méně než dní 30 před zahájením kurzu účtujeme dle obchodních podmínek storno poplatek.

Kurz je určen pro všechny rodiče, kterým záleží na svých dětech, rodiče žáků se specifickými poruchami učení, rodiče, kteří chtějí řešit problémy dětí s učební látkou a rodiče praktikující nebo zamýšlející domácí výuku. Kurz je vhodný i pro pedagogické asistenty i další osoby věnující se učení a doučování dětí.

Pojďme společně hledat cesty vedoucí k spokojenosti a radosti dětí a rodičů.
  • Vyzkoušíte si roli žáka,
  • zažijete hry a činnostní výuku,
  • vyrobíte si pomůcky k osvojování učiva,
  • získáte soubor činností do výuky svých dětí,
  • připravíte se na další vzdělávací období,
  • odpočinete si a načerpáte síly do nového školního roku.

Lektorka, Jana Čebišová, je vystudovaná pedagožka s praxí, matka 3 kluků a poslední roky také jejich "domácí učitelka". Lektorování se věnuje od roku 2009, má za sebou desítky kurzů a seminářů a téměř 1000 absolventů. Kromě toho pravidelně přednáší pro pěstouny a domškoláky.

Ukáže vám soubor činností, pomocí kterých můžete látku své děti naučit i procvičovat. Tyto postupy se hodí i při práci s žáky s poruchami učení. Pomáhají při nápravách i jejich předcházení.

Obsah kurzu:

1. část: Aritmetika

• Předpočtářské období – jak správně vytvářet představu o číslech, numerace do 5-ti, hry s využitím předmětů kolem nás.
  • Počítání v první desítce, počítání v druhé desítce bez přechodu přes desítku, práce s pomůckou Karty s čísly, analogie s první desítkou.
  • Počítání v druhé desítce s přechodem přes desítku, práce s pomůckou 2 desítky koleček. Činnosti k upevňování učiva.
  • Postupné rozšiřování číselného oboru – práce s tabulkou čísel, názorná představa, číselná osa, práce s pomůckou Nuly a číslice, peněžní model čísel.
  • Násobení a dělení – objevení a činnostní vyvození násobení a dělení, hry k procvičování a automatizaci spojů. Dělení se zbytkem.
  • Slovní úlohy – malované slovní úlohy, zápis slovních úloh, úsudkové slovní úlohy.
  • Obchodování – využití pomůcky Papírové peníze.

2. část: Geometrie

• Co všechno do geometrie patří – učivo geometrie na I. stupni ZŠ.
  • Začínáme s rýsováním – na co se soustředit, jak rýsovat do sešitu, postup rýsování.
  • Geometrické pojmy – poznávání rovinných útvarů a těles, útvary v rovině a jejich rozlišování, náměty pro činnosti.
  • Převody jednotek – pomůcky, praktická cvičení, měření délek.
  • Základní geometrické výpočty.
  • Práce s pomůckou Geodeska – vidění v rovině a vytváření obrazců.

3. část

• Práce s tradičními pomůckami činnostního učení.
  • Ukázky prací žáků, vhodných pomůcek a materiálů.
  • Výroba pomůcek a příprava her.
  • Beseda