Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ

Základy barevného vyjadřování – malba akrylovými nebo olejovými barvami i pro úplné začátečníky

Číslo akce: 2018-001
Akreditační číslo MŠMT ČR: 36575/2015-1-946

Lektor: Mgr. Lenka Kalová
Místo: ZŠ Praha 7, Korunovační 164/8
Termín: 7. 4. 2018, 8. 4. 2018, zahájení v 8:00

Seminář proběhne během dvou setkání a to v sobotu a neděli 7. a 8. 4. 2018, vždy od 8:00 do 14:30 hodin. Po dobu akce účastníkům nezajišťujeme ubytování ani stravování.

Cena: 1 980 Kč, záloha 0 Kč

včetně DPH. Cena zahrnuje pouze kurzovné. Ubytování a stravování si zajišťují účastníci sami.

U přihlášky do poznámky napište o jakou techniku máte zájem!!!

Kurz je určen všem, kteří si chtějí prakticky vy zkoušet, procvičit a zdokonalit svou schopnost barevné malby akrylovými a olejovými barvami.

Pochopíte, jak míchat a kombinovat barvy.

Budete mít možnost seznámit se s vlastní oblíbenou barevností a vnímat emoční působení barev.

Uvedené techniky se pro vás mohou stát příjemným a překvapujícím společníkem na cestě k barevnému vyjadřování.
Kurz může být pro vás zajímavá zkušenost, ale získané dovednosti se také mohou stát prvním krokem do světa barevných technik.

Přiloženy ukázky maleb účastníků kurzů.

-         Praktické seznámení se základy malby olejovými či akrylovými barvami

-         Barvy na paletě, základní typy barev a jejich použití

-         Material potřebný ke zvládnutí technik

-         Míchání barev

-         Barevné vztahy

-         Součástí kurzu jsou poznatky z oblasti kompozice a prostorové a barevné perspektivy.

-         Malba podle předlohy

-         Intuitivní malba jako forma relaxace a psychického uvolnění.

-         Jak rozvíjet sebedůvěru v používání fantazie a intuice.

-         Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou a její možnosti při barevném kreslení ve škole.

Více na www.kalova.cz

Cílová skupina:

Pedagogičtí pracovníci a všichni, kdo se chtějí učit kreslit a malovat.

Kurz je určen i úplným začátečníkům v kreslení i absolventům kurzů kreslení pravou hemisférou, kteří se chtějí v kreslení procvičit, popřípadě tvořivě relaxovat.

Dolní věková hranice pro účast na kurzech je 18 let, mladší a děti pouze v doprovodu dospělého po předchozí dohodě a za plnou cenu.

CO POTŘEBUJETE:

Doporučený seznam pomůcek pro OBĚ TECHNIKY:

Štetce:Štětce, ploché (stačí školní) – minimálně 4 - velikost 2 až 20

Malířská špachtlička(nepovinné, ale je fajn si to s ní zkusit)

Paletka nejlépe v bílé barvě na rozmíchání barev  – stačí pvc talířky (několik) nebo víčka od nádobek na pokrmové tuky  – nebo si přineste folii A4, bílou čtvrtku a izolepu ( do folie dáme bílou čvtrku a přilepíme ho izolepou k pevné desce a použijeme jako paletku)
špejle 1 ks
Starou utěrku na ruce,  savé hadříky (několik), případně papírové kuchynské utěrky nebo wc papír– doporučuji mít na špinavé věciigelitovou tašku
Sklenice pokud možno se širokým dnem – tak, aby byla stabilní, pokud do ní dáte štětce
Pevné kartonové deskystejného nebo o něco většího formátu jako máte papíry – na hotové obrázky i jako podložku.
Igelitový ubrusnebo igelit na zakrytí lavice či stolu
Papírová krepová lepicí malířská páska
Průhledný pečicí papír – 2 ks o velikosti A3
Nůžky
5 obyčejných kancelářských papírů A4
Grafitová tužka č.4  a obyčejná guma , ořezávátko
10 ks vatových tyčinek na čištění uší
Jádrové mýdlo ( mýdlo s jelenem) – na mytí štětců a rukou

Počítejte s tím, že obraz nemusí uschnout. Vhodná je třeba nízká krabice –  o něco větší než obraz, abyste ho mohli převést položený a nic se od něj neumazalo.

Doporučuji igelitové sáčky na štětce a igelitové tašky na obrázky, špinavé  hadry apod.

Doporučený seznam pomůcek na MALBU AKRYLOVÝMI BARVAMI:

Akrylové barvy – objem tuby stačí 16 ml– sada minimálně 12ti barev, v sadě by měla být bílá barva

Na co budeme malovat:

Počítejte s tím, že budeme potřebovat 3 – 4podložky na malbu,  velikost přibližně A3 (může být tvar obdelníka i čtverce):

papíry na akrylové barvy (levnější varianta jsou silnější školní čtvrtky nebo karton daného formátu)

Na malbu akrylovými malbami je možné použít i jakýkoli podklad vhodný na olejomalbu (viz níže)

Doporučený seznam pomůcek na OLEJOMALBU:

Olejové barvy:

objem tuby stačí 16 ml– sada minimálně 9ti barev, v sadě by měla být bílá barva

Základní sadu olejových barev lze koupit ve výtvarných potřebách - např. výrobce UMTON, Kohinoor nebo jiné - sada o 9 nebo 15 ti barvách.

Budete li chtít si koupit jednotlivé barvy v  tubách, měla by tam být bílá.

ukázka zde: https://www.vytvarne-potreby-novak.cz/olejove-barvy/sady-olejovych-barev/_radit=nejlevnejsi/_smer=a

Terpentýn – potřebujeme ho k ředění barev – kupujte POUZE BEZZÁPACHOVÉ –  stačí pul deci v uzavíratelné skleničce https://www.vytvarne-potreby-novak.cz/olejove-barvy/bezzapachove-reditko?directBuy=1

Lněný olej- stačí pul deci  - (ten barvu rozpouští)

Jedny olejové ubrousky pro miminka(k dostání pouze v DM Drogerii nebo v Rossmannu)