Zilayová Radmila

motto:  ,, Kdo se odváží, zvítězí.“

Pochází z Valtic, nyní žije v Brně. Vystudovala pedagogickou fakultu MU v Brně s aprobací na 1.stupeň ZŠ a se specializací speciální pedagogika.

V roce 2004 a 2005 se zúčastnila prvních kurzů činnostního učení matematiky u paní Mgr. Marie Kostečkové a českého jazyka u  paní Mgr. Evy Procházkové, které ji natolik oslovily, že od té doby prošla více než deseti kurzy Tvořivé školy zaměřené na matematiku, český  jazyk, anglický jazyk, ICT a prvouku pro 1.stupeň. Kromě kurzů činnostního učení prošla několika kurzy věnované různým specifickým  poruchám učení a chování dětí, dále pak kurzem  Edukativně stimulační skupiny dětí předškolního věku. Od roku 2006 si své vzdělání si doplňuje jazykově - metodickými kurzy AJ. Absolvovala rovněž několik školení uživatelských ICT znalostí a různé semináře zaměřené na výtvarnou činnost.

Od roku 1994 pracuje na ZŠ Laštůvkova v Brně jako učitelka 1.stupně. V roce 2007 začala zároveň pracovat jako lektorka činnostního učení ve vzdělávací agentuře Tvořivá škola. Její didaktické kurzy a semináře absolvovaly stovky učitelů z celé České republiky.

Radmila Zilayová má zkušenosti jak ze školství, tak ze světa volnočasových aktivit. Její kurzy jsou praktické a efektivní. Zaměřuje se především na to, jak konkrétně pracovat s dětmi, jak si poradit s probíraným učivem, využití didaktických pomůcek a vlastní zkušenosti z praxe.

Reference od účastníků akcí:

• Lektorka byla moc milá a vše velmi pěkně a srozumitelně vysvětlila.
  • Super příprava lektorky, krásné pomůcky, názornost.
  • Jsem zcela spokojená. Moc děkuji a těším se na další školení.
  • Děkuji za milý přístup paní lektorky, že byla ochotná se s námi podělit o různé postupy a s velkou ochotou umožnila do svých materiálů nahlédnout. Určitě doporučím.
  • Akce proběhla nad má očekávání. Velmi profesionální lektorka, lidský přístup.
  • Děkuji za obrovské množství nápadů na tvořivou a činnostní práci s žáky v 1. ročníku. Zkušená paní lektorka předala mnoho zkušeností. Již jsem doporučila kolegyním.
  • Naprostá spokojenost s p. lektorkou, výborné materiály k dispozici (ihned posláno na mejl).
  • Jsem moc spokojená, načerpala jsem spoustu námětů a inspirací.
  • Paní lektorka nám předala množství zajímavých her, nápadů, písniček a informací. Byla velmi vstřícná a lektorování bylo velmi profesionální.
  • Jedna z mála akcí, která měla smysl! Vše lze skutečně využít v praxi. Určitě doporučím.
  • Velmi přínosné-přímo z praxe. Lektorka byla velmi příjemná, milá, inspirativní, velmi zkušená. Moc děkuji. Přesně takový kurz jsem potřebovala pro návrat do 1. třídy po více letech.
  • Úžasné nápady, vše s názornou ukázkou. Milá, energická, sdílející paní lektorka! Moc děkuji :-)
  • Z kurzu LŠ jsem naprosto nadšená. Vše bylo prezentováno srozumitelně a jasně. Nebyly žádné informace, které bych považovala za nadbytečné. Úžasná lektorka, příjemná atmosféra.
  • Velmi přínosný kurz s velkou dávkou pozitivní energie.
  • Velmi pěkný kurz, výborně převeditelný do praxe. Příjemná atmosféra i projev lektorky. Skvěle propracované materiály. Hezky nastíněný přesah do dalších předmětů.
  • Školení předčilo mé očekávání. Paní lektorka má velmi příjemné vystupování, mluví srozumitelně. Moc děkuji za „nakopnutí“ a motivaci do dalšího učení po těžkém roku s kovidem.
  • Vynikající, úžasné! Úžasná akce. 3 dny na letní škole jsou přínosnější než celé studium na VŠ.
  • Děkuji za podnětné a tvořivé semináře. Po posledním roce jsem jsem nutně potřebovala takový impuls a doplnění učitelské inspirace a energie.
  • Perfektní materiály, velmi užitečné a praktické rady. Předání zkušeností. Doporučím kolegům.
  • Velmi milá, zkušená a profesionální lektorka. Vše užitečné a praktické.
  • Velmi příjemný projev, plno námětů. Děkuji za inspirativní a plně naplněný seminář.
  • Moc děkuji paní lektorce za spoustu nápadů, vstřícnost a laskavost.
  • Velmi vhodně zvolené činnosti, informace. Vše použitelné a inspirující :- )
  • Nebylo nic, co by bylo nadbytečné. Kurz naprosto splnil má očekávání. Bylo zde zmíněno vše důležité a podstatné
  • Kvalitní, užitečný seminář. Výborný výkon lektorky. Jsem velmi spokojena.
  • Bezvadné, praktické informace.
  • Příjemně strávené edukativní odpoledne. Výborně metodicky vedený seminář. Stále se můžu, co učit
  • Seminář byl velmi přínosný, zejména hry. Kurzy i letní školy Tvořivé školy jsou pro mě velmi milé, povzbuzující, inspirující :-)
  • Paní lektorka byla naprosto úžasná. Předala nám spoustu nápadů a inspirace k práci s dětmi. Děkuji za krásný čas na letní škole a mnoho inspirace.
  • Výborný seminář, děkuji. Velmi přínosné pro praxi.
  • Moc se mi hodí pomůcky, hry a písničky. Spousta výborných nápadů. Děkuji za spoustu užitečných materiálů.
  • Moc se mi líbily dvě záležitosti:
    1) Množství způsobů, kterými lektorka dokáže pracovat s 1 pracovním listem a vymačkat z něj všechno, co se jen dá. :-)
    2) Zaujalo mě vysekávání slabik místo běžného vytleskávání. Ze začátku jsem si nebyla jistá, v čem je to dobré, ale v jedné videoukázce přímo ze třídy bylo krásně vidět, jak tento způsob pomáhá dětem při určování počtu slabik. Rovnou si při vysekávání mohou počítat na prstech. U vytleskávání toto nelze. určitě přejdu z vytleskávání na vysekávání. Z toho jsem byla opravdu nadšená.