LETNÍ ŠKOLA - Čtenářská pregramotnost tvořivě - poslední ročník MŠ

v propojení s pregramotností matematickou

Číslo akce: 2018-007 LŠ
Akreditační číslo MŠMT ČR: 25225/2016-2-791

Lektor: Bc. Monika Petrášová
Místo: Základní škola Velehrad, Salašská
Termín: 9. 7. 2018, 10. 7. 2018, 11. 7. 2018, 12. 7. 2018

Kurz se uskuteční v rámci letní školy ve Velehradě v termínu od 9. 7. do 12. 7. 2018. Zahájení v pondělí od 14:00, ukončení ve čtvrtek obědem. Přesný harmonogram školení včetně doby prezence bude přihlášeným účastníkům zaslán koncem června.

Cena: 4 375 Kč, záloha 4 375 Kč
zahrnuje kurzovné, ubytování a plnou penzi.  Neuvedete-li v poznámce přihlášky jinak, bude účtována plná cena.
POZOR AKČNÍ SLEVA - při přihlášení od 5.6. do 22. 6.  - 30% na celý kurz:
        6250,-       4 375,-
        5350,-       3 475,- - kurzovné + plná penze
        5050,-       3 175,- - kurzovné + obědy
        4750,-       2 875,- - pouze kurzovné
(konečná cena)

Letní školy je třeba uhradit předem. Fakturace bude probíhat průběžně od května. Následně budou nově přihlášeným účastníkům faktury zaslány e-mailem.

Letní školu je možné hradit i tak, že část uhradí škola a část účastník (např. kurzovné hradí škola, ubytování a stravu účastník).

Hledáte praktické postupy a činnosti, které vám pomohou připravit děti na dobrý start na základní škole? Nabízíme Vám kurz, který Vás zážitkovou formou seznámí se souborem vybraných, efektivních postupů zaměřených na čtenářskou a matematickou pregramotnost v posledním ročníku MŠ. Kurz předkládá mnohaletou praxí prověřený, smysluplný a praktický soubor činnostních postupů. Umožní Vám žáky zaujmout, zdárně jim předat základní učivo i rozvíjet jejich klíčové kompetence. Vy i vaši žáci můžete ve výuce zažívat radost a pocity spojené s úspěchem. Předávaný soubor žákovských činností Vám zároveň skvěle poslouží při práci s žáky s poruchami učení, i při jejich předcházení.

Kurz je vhodný pro všechny učitele MŠ i učitele působící na 1. stupni ZŠ. Pracovat budeme s novými pomůckami z dílny Tvořivé školy.  Účastníci obdrží zdarma hlavní pomůcky Karty a šablony pro činnostní učení Čj v 0. a M v 1. ročníku v celkové ceně 350 Kč a příručku Metodika činnostního učení v přípravném období. Lektorem kurzu je zkušená lektorka – ředitelka a učitelka malotřídní ZŠ s desítkami let praxe.

-          rozvíjení řeči s využitím žákovských zkušeností

-          přípravná zraková a sluchová cvičení, zraková a sluchová diferenciace

-          poslech čtených a vyprávěných pohádek

-          jednoduchá dramatizace jednoduchých pohádek, zvláště takových, ve kterých se některý motiv opakuje

-          memorování vhodných jednoduchých říkanek a básniček zpaměti

-          krátká vypravování žáků podle jejich zážitků a pozorování

-          odpovědi na otázky

-          logopedická cvičení, průpravná cvičení pro čtení s porozuměním

-          sluchová analýza a syntéza slabik ve slově, např. hádanky typu: „Je to hodně stromů a je to l-e-s. Co je to?“

-          uvolňovací cviky při kreslení a malování – příprava pro psaní

-          základní návyky při kreslení a malování

-          příprava k budoucímu psaní písmen – psaní jednotlivých prvků písmen a číslic (tečky, čáry, oblouky,  zátrhy, ovály, kličky, vlnovky)

-          seznamujeme žáky s lidovými pohádkami, rozpočitadly, říkankami, hádankami, jednoduché hudebně pohybové chvilky, cvičení k procvičování rytmu a rozvoji slovní zásoby