Rozšiřování číselného oboru do 1000 a nad 1000

Projekt: Tvořivá škola Typ kurzu: Webinář
Akreditační číslo: 21868/2020-2-633 Cílová skupina: Běžná akce
Cena: 1 210 Kč Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci). Účastníci se budou hlásit jednotlivě. Účastníky z jedné školy zahrneme při fakturaci automaticky na jeden doklad a započítáme slevu. Hodinová dotace: 4 hod.
Kategorie: 1. stupeň ZŠ

Seminář je vhodný pro všechny učitele působící na 1. stupni ZŠ. Účastníci obdrží zdarma pomůcku Karty a šablony pro činnostní učení M 3 v ceně 185 Kč.

Na webináři se budeme zabývat zejména tématy:

• Názorná představa o čísle. Počítání do 1000 – analogie s počítáním do 100.
  • Tvořivá práce s pomůckou Karty a šablony pro činnostní učení M ve 3. ročníku.
  • Činnostní formy práce s číselnou osou, numerace.
  • Didaktická pomůcka mince a bankovky, činnosti ve skupinách
  • Úsudkové počítání – řešení slovních úloh ze života a jejich obměny – jednoduché zápisy spojené s činnostmi.
  • Prvky dramatické výchovy.
  • Další didaktické pomůcky a hry pro individualizaci výuky.

Rozšiřování číselného oboru do 1000 analogicky vychází z toho, s čím se žáci seznámili při rozšiřování oboru do 100. Mají-li žáci předchozí látku dobře zvládnutou, princip dalšího rozšiřování většinou pochopí snadno. Je ale důležité vytvořit dětem správnou a úplnou představu velkých čísel a zejména zautomatizovat počítání s nimi.

V rámci webináře si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Práce s chybou. Zpětná vazba. Diferenciace ve výuce.
  • Prvky kritického myšlení, využití samokontroly, individualizace.
  • Organizace samokontroly žáků při výuce a sebehodnocení.
  • Náměty pro projektové vyučování, komunikace při výuce M.